Vojna v Ukrajini 2

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Za skoraj en avtobus manj od tavžnt elitnih ruskih specalAcev je šlo v 3PM včeraj
GHpclnJWoAAa-z1.png
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.964
2.518
113

Roderich Kiesewetter, član njemačkog parlamenta, rekao je za novine Handelsblatt da smatra da su izvještaji autentični.
Sudionici poziva raspravljaju o mogućoj isporuci krstarećih projektila Taurus Kijevu, što je kancelar Olaf Scholz dosad javno odlučno odbijao.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in H19ED

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.210
113
Ukrajina bo po vsej verjetnosti začela dobivat precej bolj napredno orožje. Rusi pa javkajo z jedrskim napadom. Očitno se že pozna da po tekočem traku tolčejo letala in so jim že precej zjebali mornarico.

V kolikor bodo res dobili še aviacijo, bo zanimivo. Mislim, da jim bodo potem z lahkoto razfukali oskrbovalne linije na bojišču. To pa bo velik problem kmerov. Na drugi strani se pa pri kmerih že kažejo razpoke v notranjem političnem parketu, ter pomankanja denarja za javne finance. Dumping cene za podporo tele par dnevne vojne bodo močno načeli Ruske kmere.

Ni pa Putki uspelo zamzrtniti EU, torej je sedaj sam sebe zajebal, k mora pod ceno prodajat krvosesom, da se še lahko gre tole ekskurzijo.
Ni kej svetovalci zabuhlega so še vedno zelo nesposobni ljudje. Pa naj si bo na vojaškem ali mednarodno ekonomskem področju.

Naj še omenim BRICS, klavnrno je tole. Nezupanje združenja je tako veliko, da se že kregajo med sabo.
Dober začetek. Predvsem so ga dobro iztržili Indijci, ki imajo že neplačane račune za že tako ali tako zastonjske energente.

Orožje pa morajo kmeri plačevati v zlatu, saj noben več ne verjami njihovemu skret papirju imenovan rubl.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.883
5.625
113

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.942
4.210
113
Uauu, Alter, kot da bi prisel na drugi svet. Ne vem, ali ste tako obupani ali pa res cisto zamegljeni. Vam res ni pomoci.

Bebo a zato ima ruska centralna banka obrestno mero 16%?
sej ne veš kaj blebetaš.....

in še jo nameravajo dvignit...
Problematično za javne finance pa je namenjen odstotek proračuna vojski ki je tokrat za ruske razmere enormn. Seveda režejo veš kje... Centralna banka komaj še hendla inflacijo, ko bodo presegli mejo 20% pomeni samo še eno...

ti in booom
ps pa poglejmo kje je rubl, u podnu tam kjer sodi, Irancem za kosilnice plačujejo v zlatu, šit valute nočejo.

ps pa še nekaj, seveda manipulirajo z zadolževeanjem.., ki ni na svetovnih trgih ampak direktno pri Kitajcih. Baje je dolg enormn.
Kitajc pa vemo kako dela niti unim Afričanom ga ni niti deloma hotel odpisat.

Ti si tipičen primer konzumiranje kmerovih novic.
 
2. jul 2020
4.784
6.253
113
Saj noče razumeti.

Država plačuje domačim firmam za proizvodnjo vojaške industrije (strelivo, orožje, hrana, proteze, krste...). Seveda biznis teče, gospodarska rast je na vrhuncu. V realnosti je ta boooom zgolj trošenje davkoplačevalskega denarja za javne razpise. Trenutno je 1/3 bdp-ja namenjena vojaškemu proračunu.

Kitajc je imel podobno foro, ko je gradil avtoceste katere ne gredo nikamor ali cela mesta praznih stanovanj. In tako so se lahko hvalili kakšno gospodarsko rast imajo.

Povprečni Rus ne živi nič kaj bolje oz. celo še slabše. Če davki ostanejo isti pomeni samo manj denarja za ceste, zdravstvo, izobraževanje...


Ampak itak bo Andy spizdil iz teme in niti ne skušal karkoli argumentirati od svojega videota.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Je pa smešno, kako so rusi samozavestni, sem par dni nazaj govoril nevtralno z eno Rusinjo in mi je lepo diplomatsko povedala1, ko sem malo provociran, na temo Putina, da ona misli, da Rusija1 more imeti silno močnega predsednika, kot v času carstva. Nisem komentiral, mi je pa lepo povedal vse, kar misli, no bi jo lahko nazaj vprašal, zakaj je potem prišla živeti sem v Slovenijo, pa sem bil raje tiho.