Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
In zakaj prestavljajo jedrske rakete bliže nam? Grožnja?
Khmmm, mogoče iz podobnega razloga, kot so američani na Poljsko in v Romunijo postavili (nuclear capable) lansirne rampe, uperjene proti Moskvi.
Zdej, če pravimo, da se rusi nimajo kaj počutit ogrožene, potem smo tudi mi varni. Ali pa smo oboji sedaj ogroženi in manj varni. Kaj praviš?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.882
5.625
113
Ja, lovili bodo tudi mene, verjetno boš pa ti pred mano, najprej poberejo tiste bolj zagnane, da se borijo, pa vojne hujskače pa tiste v pravih letih....... v ukrajini so tudi najprej azovce porabili :)
Ti (pa ostala twoja Co.) nam boš praw prišel za izmenjavo ujetnikov....mal te ..... mal te z zemljo namažemo.....pa v ene strgane vojaške cote oblečemo pa boš bio pljunuti vatnik... :)

Evo pa se nam vsem uresničijo sanje....mi se te znebimo....ti boš pa tam med svojimi brati prawoslawci....
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
Seveda ko govoriš o plačancih je to res. Zato je to že v štartu več jih na ruski strani, kot na ukrajinski.

Ko govorimo pa o vojski neke države ali pa kot to piše mirsi o NATO vojski, je pa čisto nekaj drugega. Sploh NATO vojska se ne bo kar tako tam znašla, vojska neke države pa mogoče, ampak tudi tja ne bodo kar poslali vseh, pač pa prostovoljce.. Se pravi to ne bova ne jaz, ne ti, niti ne mirsi .
To da pošljejo tujo vojsko ne gre dojemati da bodo šli kar v jarke. Lahko gredo najprej na obrambne položaje, letalstvo. Jaz ne verjamem da je sedaj prav veliko tega osebja že tam.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.707
41
48
Valparaiso

Žaba se kuha.
Od pošiljanja čelad smo prišli na javeline, leoparde, abramse, patriote, himarse, tauruse, zdej smo pri F16, nadaljujemo z pošiljanjem vojakov...

Torej 3.sv vojna zagotovo bo.
S tem da Ukrajina ni ne v EU in ne v Natu.
prvo poslat ukronazije iz alterja :)

garant bežanija
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113

In less than half a day, the Air Force of the Armed Forces of Ukraine shot down two Su-34 fighters at once​


Zdaj greš lahko v Ukraino da boš še ti kakega z vodno pištolo dol sklatil, pa da bo prej konec vojne in gremo dalje :evil: . Ukraincem bo kmalu zmanjkalo komisarjev ker se toliko pretepajo z njimi po ulicah za vpoklic.

1709060618613.png
 
  • Haha
Reactions: H19ED

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Se je pa v tej vojni dokazalo, da bi v zgolj konvencionalnem spopadu, že same USA brez ostalih NATO članic zradirale Rusijo. Če Vlado tega ni spoznal, je to zgolj še ena zrcalnost Dolfeta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
2. okt 2007
3.760
2.228
113
... pa Libijo in predvsem Vietnam. Dokler "žgeš" na daljavo z vodenimi raketami še gre, slej ko prej pa je potrebno stopit z vojaškim škornjem na ozemlje in se začet borit man-to-man. Vidimo to sedaj v Gazi, ko bistveno bolj opremljena vojska zelo počasi napreduje, pa se pri tem sploh ne ozira na civilne žrtve ali kakšne ženevske konvencije.

Samo Afganistan poglejmo, 20 let s eni moglo pregnat in utišat teh opankarjev, stanje pa vemo, kako je sedaj tam. NI tako enostavno, se "sprehodit". Ni to uspelo Sovjtom prej niti ZDA sedaj.

Težava pri teh spopadih, ko nisi na domačem ozemlju in ne braniš "očetnjave". Ker prej ali slej se začne vedno več vojakov vračat v krstah, kar ima potem velik vpliv na javno mnenje. Samo poglejmo ZDA in Vietnam, kako se je v parih letih javno mnenje obrnilo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.637
-302
113
... pa Libijo in predvsem Vietnam. Dokler "žgeš" na daljavo z vodenimi raketami še gre, slej ko prej pa je potrebno stopit z vojaškim škornjem na ozemlje in se začet borit man-to-man. Vidimo to sedaj v Gazi, ko bistveno bolj opremljena vojska zelo počasi napreduje, pa se pri tem sploh ne ozira na civilne žrtve ali kakšne ženevske konvencije.

Samo Afganistan poglejmo, 20 let s eni moglo pregnat in utišat teh opankarjev, stanje pa vemo, kako je sedaj tam. NI tako enostavno, se "sprehodit". Ni to uspelo Sovjtom prej niti ZDA sedaj.

Težava pri teh spopadih, ko nisi na domačem ozemlju in ne braniš "očetnjave". Ker prej ali slej se začne vedno več vojakov vračat v krstah, kar ima potem velik vpliv na javno mnenje. Samo poglejmo ZDA in Vietnam, kako se je v parih letih javno mnenje obrnilo.

seveda. pa vojake je treba vozit tja čez pol sveta, domačini jih imajo pa zadaj v zaledju. V velikih državh so problemi z logistiko, problem je, ker ni nekega jasnega cilja, ker za neke ideološke cilje nekih voditeljev hitro pade volja.

Tukaj v UA je drugače, ker se gre za ozemlje. Pa še to se mi zdi, da UA že deluje utrujeno.

Se vidi, da vse to moderno orožje bolj malo pripomore k zmagi. Sej za mišice kazat in grozit je ok... sam vsega pa tudi ne uniči. Nasprotnik vedno najde način, kako se skrit. V gazi se skrivajo po rovih, v afganistanu po jamah... Na koncu je vseeno treba it z vojsko na fronto.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.778
3.501
113
seveda. pa vojake je treba vozit tja čez pol sveta, domačini jih imajo pa zadaj v zaledju. V velikih državh so problemi z logistiko, problem je, ker ni nekega jasnega cilja, ker za neke ideološke cilje nekih voditeljev hitro pade volja.

Tukaj v UA je drugače, ker se gre za ozemlje. Pa še to se mi zdi, da UA že deluje utrujeno.

Se vidi, da vse to moderno orožje bolj malo pripomore k zmagi. Sej za mišice kazat in grozit je ok... sam vsega pa tudi ne uniči. Nasprotnik vedno najde način, kako se skrit. V gazi se skrivajo po rovih, v afganistanu po jamah... Na koncu je vseeno treba it z vojsko na fronto.
A Rusu na fronto kot žabi v vodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.193
-2.072
113
Kaj pravzaprav ukrajinci potrebujejo, vojake ali strelivo?

Vseskozi jamrajo, kako jim primanjkuje streliva, mi pišemo, kako so ukrajinci motivirani za boj, saj se borijo za svojo domovino, pa samo 30K je ubitih, ..samo streliva jim primanjkuje....
A zdej jim bomo pa poslali vojake brez streliva, namesto streliva.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte