Vojna v Ukrajini 2

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.705
40
48
Valparaiso
Stanje na terenu je takšno, da je status quo. Zakaj je tako, je menda jasno.

Hočeš ali nočeš priznati, ampak tvoj problem je podoben kot vseh ostalih, si ovca nekoga. To da sedaj tu pametuješ, da nisi ovca zahoda, te dela pa ovco vzhoda. Izberi sam kaj si raje. Ampak me zanima zakaj si raje ovca vzhoda in ne ovca zahoda? Boš vrnil računalnik, ki ga uporabljaš? Boš vrnil avto ki ga voziš, ker dvomim, da voziš lado ali moskviča. Boš vrnil državljanstvo in vzel od S. Koreje? Zakaj se pa tja ne kar preseliš?
Praktično vse je na vzhodu narejeno in tudi že razvito, Kitajska je največji avtomobilski trg na svetu.
Po zaslugi Kitajske mi je veliko stvari dostopnih.
Ne ubadaj se z mano, jaz vojne nisem zakuhal in je nepodpiram, za razliko od tebe, ki podpiraš zahodno financiranje vojne in imaš zgrešene geopolitične poglede.

Za Slovenijo je važna samo blaginja, z vojno, ki jo moramo kot ovce zahoda podpirat pa je nastala draginja.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
514
490
63
še en, ki nima pojma in ko dobi informacijo pametuje pa tega sploh ni poznal

zadeva v vzhodni ukrajini je čista, narod ima pravico do samoodločbe, ukrosi je ne priznavajo in je nastopila vojna

vlado pomaga svojim

videno skozi zgodovino nebroj krat

napad na druge dele ukrajine je povsem upravičen, vendar bo vojna trajala, dok jo.bodo zahodnjaki furali

ukrosem pa vojna ne diši, veliko jih je pobegnilo
Dokazal si, da si nepismen troll, nevreden debate. Smo te že vsi prebrali, zato ti predlagam, da greš pozornost iskat v kakšen drug peskovnik.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Praktično vse je na vzhodu narejeno in tudi že razvito, Kitajska je največji avtomobilski trg na svetu.
Po zaslugi Kitajske mi je veliko stvari dostopnih.
Ne ubadaj se z mano, jaz vojne nisem zakuhal in je nepodpiram, za razliko od tebe, ki podpiraš zahodno financiranje vojne in imaš zgrešene geopolitične poglede.

Za Slovenijo je važna samo blaginja, z vojno, ki jo moramo kot ovce zahoda podpirat pa je nastala draginja.

V trenutku, ko si napisal, da nekdo nima pojma in da ti pa imaš pojma, si se ti začel ubadati z nekom, hkrati pa ne želiš, da se nekdo ubada s tabo!? :bonk: Daj raje napiši, da slišiš travo rast.

Torej razsvetli nas, voziš kitajski avtomobil?

In ne, ne podpiram vojne, nobene, kar bi vedel, če bi prebral celo temo od začetka do konca pa še tiste pred to, ki so bile zaprte.

Če primerjam življenje v Sloveniji in življenje v Rusiji npr, smo še vedno v blaginji.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.705
40
48
Valparaiso
V trenutku, ko si napisal, da nekdo nima pojma in da ti pa imaš pojma, si se ti začel ubadati z nekom, hkrati pa ne želiš, da se nekdo ubada s tabo!? :bonk: Daj raje napiši, da slišiš travo rast.

Torej razsvetli nas, voziš kitajski avtomobil?

In ne, ne podpiram vojne, nobene, kar bi vedel, če bi prebral celo temo od začetka do konca pa še tiste pred to, ki so bile zaprte.

Če primerjam življenje v Sloveniji in življenje v Rusiji npr, smo še vedno v blaginji.
Pa saj se samo še z mano ubadate in z drugimi tu gor, ki vam želijo pokazati, da ne obstaja samo zahodni pašnik.

Koliko pa ti bom razkril svoje osebne zadeve pa je moja stvar.



zdaj pa hitro glancat nemška jajca
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.705
40
48
Valparaiso
Je rekel pravnik, ki o pravu nima pojma, haha
A ti si pravnik, ki nimaš pojma. Ja, dobro, da vem. No, saj tega v Sloveniji ni težko najt, pravnikov ko gobe po dežju pa še dveh stavkov v slovenščini ne zmorejo skupaj spravit.

Raje si delo najdi v kakšni knjižnici, da boš papirje prenašal, zakonodajo pa prepusti drugim.

Če si ti pravnik, potem ni čuda, da je Slovenija zaplezana v pm. Miselnost že imaš takšno, kot da je kakšen šnelkurs.


zaradi takšnih bebčkov kot si ti, ker ne razumejo abstraktnih norm, štampamo pri nas predpise, da je veselje
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Pa saj se samo še z mano ubadate in z drugimi tu gor, ki vam želijo pokazati, da ne obstaja samo zahodni pašnik.

Koliko pa ti bom razkril svoje osebne zadeve pa je moja stvar.



zdaj pa hitro glancat nemška jajca

Se pravi, ti ki si vzhodna ovca je ql in sveta resnica vse kar naredijo in rečejo, zahodna ovca je - samo ovca?

Torej voziš kitajska jajca?

Glede na trenutno stane kitajske industrije, je nižja cena takšnih tehnološko zahtevnejših produktov najverjetneje šparanje nekje. Kje, bomo pa še videli. Jaz bom glede na to, kitajske avte še malo počakal, da jih poskusni zajčki pretestirate do onemoglosti, do takrat zaupam preizkušenim proizvajalcem.

Zakaj se ubadamo samo s tabo? No sej se ne, ti se ubadaš z večimi. In ker si prišel na horuk in rompompom da vse kar je zahodno so jajca in vse kar je vzhodno so marjetice. Morda res ne živiš v zahodu gledano geografsko, ampak politčno pa ja. Če te vse kar je zahodno moti, se pač preseli v S. Korejo npr.

PS: 1400% povečanje ... predlani so prodali 1 avto, lani pa 14.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Dokler Rusija "oznanja" da se bori proti (namišljenim) zahodnim nacistom, da so oni edini pravi odrešitelj in branik pred nacizmom,
sami so bili zavezniki z nacisti in začetniki WW2... sami izvajajo nacizem nad drugimi... oni so še kar v WW2 in projicirajo
resnico na druge, da oni so nacisti, v resnici so pa sami...

Zavezniki z nacisti so bili samo toliko, kolikor so si kupovali čas. Rusi so vedeli, da jih bo Nemcija slej kot prej napadla in niso bili v stanju, da bi se ji lahko postavili po robu.


Če se že gremo zgodovino, je potem tudi fino poznati ozadje dogodkov.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.291
2.675
113
Zavezniki z nacisti so bili samo toliko, kolikor so si kupovali čas. Rusi so vedeli, da jih bo Nemcija slej kot prej napadla in niso bili v stanju, da bi se ji lahko postavili po robu.


Če se že gremo zgodovino, je potem tudi fino poznati ozadje dogodkov.
Razkosanje Poljske je zate kupovanje časa...zanimivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.384
3.837
113
Ljubljana
hmpg.net
"The German invasion began on 1 September 1939"
"On September 1 1939 50,000 Slovakian troops were involved in the German led invasion of Poland."

Fak - se pravi, da so Slovaki tudi zavezniki z Nemci? Pa nobenega pljuvanja po Slovaški ni. Gre morda za nepoznavanje zgodovine?

17 Septembra 1939 so Rusi premaknili mejo na zahod in ja temu se reče, da so kupili čas. Temu bi pa lahko rekli nepoznavanje strategije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jest5

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.091
1.095
113
Rusi so sicer domnevali, da so kupili čas. V resnici so poleti 1939 zaščitili Hitlerju hrbet. On se je vedno bal aktivne vojne na dveh frontah.
Potem, ko je Dolfe sesul Francijo na prafaktorje, in umiril Britance v dejanski status quo, se je pa začel obračat v smeri Rusije.

Da sta bila Dolfe in Stalin ena dva pacijenta in paranoika, je pa jasno. Šla sta se igro "nadmudrivanja".

Tale dokumentarec je vreden ogleda:

 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5