Vojna v Ukrajini 2

delter333

Guru
21. maj 2010
1.817
1.519
113
Notranjska
Ukrajinski FPV droni, horor za Ruse na levem bregu Dnjepra

Ukrajinci imajo celo brigado operaterjev FPV dronov, kar je tudi pomembno so v program vključeni tudi bivši borci kateri niso več sposobni klasičnega vojskovanja. Na mesečni ravni naredijo čez 20k dronov. Problem Ukrajincev je ker zahod ni hotel in še noče dati dovolj orožja v kratkem časovnem obdobju.
Niti 1M granat niso dostavili. Zahod se boji kaj če Rusija kolapsira.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.180
-2.024
113
Da pa ne bomo samo teoretizirali, evo citat iz knjige, samo zate mirsi sem ga šel poiskat:

Mobilizacija slovenskih vojakov za operacije v tujini ni obvezna.
Članstvo v Natu ne zahteva obvezne mobilizacije naših vojakov; to je stvar dogovora med članicami. Nekatere članice po ustavi sploh ne smejo pošiljati svojih vojakov
v tujino.
Po slovenski zakonodaji poklicni vojaki v operacijah v tujini sodelujejo prostovoljno,
naborniki pa sploh ne morejo služiti v tujini.

Če želiš še vir, ti ga pošljem.
Vidim, da se med korono niste nič naučili.

Js sem tudi prej mislil, da ne more bit policijskih ur in aparthajda, pa sem se motil. A prostovoljna mobilicacija bi pa šla skozi?
Pa saj cepljenje je tudi bilo prostovoljno kajne, samo če nisi bil cepljen, nisi smel na ulico, v trgovino, k zdravniku, v banko po denar, nisi smel v službo,na javni prevoz....
In ko je država v vojni, kar bi kot članica nata bila, če bi bila druga članica napadena, se politiki požvižgajo na zakone, v ukrajini vidimo ljudi lovijo kar po ulicah.

Pa saj mobilizacija ni glavni point. Če bi Ukrajino sprejeli v nato, bi bile vse nato države in tudi naša v vojni z rusijo. Kar pomeni vojno stanje v državi, vojni zakoni....Vojake, vsaj del njih bi zagotovo poslali na bojišče, in od tam bi se marsikdo vrnil v vreči.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Pa sej nismo rusija. V rusiji je vse to mogoče, saj si videl, zgodilo se je. Razlog za to ti pa tudi lahko napišem.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Še to.

V zakonu o vojaški dolžnosti je veliko napisanega, predlagam, da si ga v vašem društvu nepoznavalcev preberete. Lahko se boste kaj novega naučili. Med drugim to, da vojno stanje predvideva in celo zahteva obrambo svoje države, ampak ne tuje. Ti pa seveda prostovoljno lahko greš braniti katerokoli drugo državo, ki želiš, tudi srbijo, palestino, ali somalijo. Kaj bi če bi, pa prepusti za future debato. Ne vem kaj tu mešaš cepljenje zraven. Cepljenje je v zakonih uzakonjeno, kot tudi npr cepilna shema otrok pred vstopom v vrtec, a nekateri se na to požvižgajo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.180
-2.024
113
Še to.

V zakonu o vojaški dolžnosti je veliko napisanega, predlagam, da si ga v vašem društvu nepoznavalcev preberete. Lahko se boste kaj novega naučili. Med drugim to, da vojno stanje predvideva in celo zahteva obrambo svoje države, ampak ne tuje. Ti pa seveda prostovoljno lahko greš braniti katerokoli drugo državo, ki želiš, tudi srbijo, palestino, ali somalijo. Kaj bi če bi, pa prepusti za future debato. Ne vem kaj tu mešaš cepljenje zraven. Cepljenje je v zakonih uzakonjeno, kot tudi npr cepilna shema otrok pred vstopom v vrtec, a nekateri se na to požvižgajo.
V katerem zakonu in od kdaj je cepljenje proti kovidu obvezno?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Jaz se ne spomnim, da bi kak forumski rusofil spodbujal nukanje EU.

Se pa spomnim, da so z nukanjem Evrope grozili vidni in visoki predstavniki Rusije, kar je pa mnogo huje kot če si nukanja želi par zagretežev na nekem obskurnem forumu v neki obskurni državi.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.817
1.519
113
Notranjska
Jaz se ne spomnim, da bi kak forumski rusofil spodbujal nukanje EU.

Se pa spomnim, da so z nukanjem Evrope grozili vidni in visoki predstavniki Rusije, kar je pa mnogo huje kot če si nukanja želi par zagretežev na nekem obskurnem forumu v neki obskurni državi.
To je res, samo preseliti v njim omiljeno državo pa se tudi niso pripravljeni.
Glede na to da je po njihovem mnenju Rusija zmagala že včeraj bi človek pričakoval da se preselijo in skupaj s somišljeniki uživajo sadove zmage.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.903
2.505
113
Kamčatka bataljo z borci iz Kamčatke.

1700045724875.png
 

Priponke

  • 1700045724875.png
    1700045724875.png
    1,4 MB · Ogledi: 39