vnos hrane in pijače na Hrvaško

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
38
Kakšna so zdaj konkretna pravila in koliko hrane je dovoljeno prinesti s seboj ob prestopu meje? A spodnje še velja?
confused-1.gif




Republika Hrvaška je sprejela Pravilnik o pogojih za vnos proizvodov živalskega porekla v osebni prtljagi (NN št. 35/08, 01.06.2008), ki določa politiko vnosa pošiljk v Republiko Hrvaško iz vseh držav, vključno z državami članicami EU torej tudi Slovenije.

Pravilnik prepoveduje vnos pošiljk mesa, mesnih izdelkov ter mleka in mlečnih izdelkov v osebni prtljagi potnikov, z naslednjimi izjemami:

mleko v prahu za dojenčke;
hrana za dojenčke ter
posebna hrana za medicinske potrebe, pod pogojem, da izdelka ni potrebno hraniti v hladilniku pred porabo, da je izdelek pakiran z zaščitnim znakom proizvajalca, in da je embalaža nepoškodovana.
Vse pošiljke mesa, mesnih izdelkov, mleka in mlečnih izdelkov, ki ne izpolnjujejo pogojev, je potrebno ob prihodu na mejnem prehodu predati zaradi odstranitve. Hrano živalskega izvora, ki ni meso, mesni izdelek, mleko ali mlečni izdelek, se lahko vnese do količine 1 kg.

Izvajanje pravilnika je sicer začasno odloženo in tako je vnos mesa ter mesnih in mlečnih izdelkov v osebni prtljagi na Hrvaško mogoče, teža ostale hrane živalskega izvora pa ne sme presegati enega kilograma. Pravilnik naj bi se začel izvajati predvidoma čez šest mesecev.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
38
kaj je zdej, a mi noben ne zna povedat kok pira lahko peljem cez mejo za praznike?
tongue-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.529
4.473
113
49
Na sončni strani ALP
Ene 2 leti nazaj smo plačali 500 kun štrafe ker smo imeli seboj hrano in pijačo. Šli smo pa jadrat.
jezen.gif

Karinik gleda in pravi: "Gde vam je račun?". Pol pa pribije: "A kod nas nemamo ništa?"

Mater jim je*em, da jim je*em...
10.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
38
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Ene 2 leti nazaj smo plačali 500 kun štrafe ker smo imeli seboj hrano in pijačo. Šli smo pa jadrat.
jezen.gif

Karinik gleda in pravi: "Gde vam je račun?". Pol pa pribije: "A kod nas nemamo ništa?"

Mater jim je*em, da jim je*em...
10.gif

hvala. saj bomo zaradi zadnjih dogodkov zadevo preziveli v sloveniji. pravzaprav mi je tako se boljse, iz vzhodne na severno gorenjsko
grin1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
zdaj bodo po moje naredili posebne prepovedi vnosov slovencev na njihovo obalo!
hysterical-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jaz že študiram kam drugo leto na morje. Grčija je tudi nekam "vroča". Zgleda da bo kakšna Romunija pravšnja.