VLC Player ne predvaja T-2 programov

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Imam problem, da mi na prenosnem računalniku VLC ne predvaja T-2 programov, medtem ko mi na sobnem PC normalno deluje. PC imam preko kabla povezan na internet. Pri prenosniku bi rabil, da bi mi delo preko Wi-fi, da bi lahko v sobi gledal TV, vendar mi ne deluje niti preko kabla. Sedaj imam optiko, ni mi delalo niti prej, ko sem imel še VDSL. Kaka ideja kaj je za nastaviti?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Ne trudi preveč, ker preko WLAN-a ne boš nikoli uspel gledat TV brez obupnega kockanja, razen če kupiš RUCKUS.

Če je prenosnik priklopljen na istem routerju preko kabla kot na sobni PC, potem bi pa moralo delat. Problem je potem eden izmed:

1.) Da na routerju ni odprt port 5000 UDP za prenosnik
2.) Da nimaš prave playliste
3.) Da v VLC nimaš nastavljeno da predvaja preko porta 5000
4.) Da v VLC-ju nimaš nameščenega Activex plugin-a

Pa še kaj bi se našlo.


Playlisto imaš v 1. postu:
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=2166



Vsa navodila pa:
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?p=72842



Jaz pa bi ti vseeno predlagal da za gledanje T2 TVja raje uporabiš tole:
http://sites.google.com/site/multicasttv/downloads


Tukaj ti ni potrebno nastavljat portov in podobnega. Odločitev pa je tvoja
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Premalo podatkov si napisal, da bi ti lahko pomagal. Vsaj napiši, kam je priklopljen stacionarni PC.

Vendar po vsej verjetnosti je hec, da moraš na routerju odpreti UDP 5000.


Najboljši test je, da direkt v modem vklopiš prenosnik preko kabla.


Če tam ne dela, potem je napaka na računalniku
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Bajkman, a ni tak, da router mora podpirati "multicas"t, da lahko gledas televizijo na rač?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Ja, mora podpirat. Saj zato je treba v nastavitvah narediti Allow multicast. Ampak če mu PC dela, pol je problem drugje.


Možno, da ko se priključi na kabel, da ima internet pravzaprav še vedno preko wirelessa. Tako da bi moral ugasniti wireless na računalniku in potem priklopiti na kabel. Preveriti, če dela internet.

Nato v MulticastTV izbrati pravo mrežno v nastavitvah in vsaj če priklopi direkt, bi to moralo delat...
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Se opravičujem, sem spregledal, da mu že na enem pcju prek routerja dela
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Saj tu je fora, da kolega sploh ni napisal, kam je priklopljen PC. Razen na enem postu, da je direkt v modem priklopil prenosnik, na isti kabel kot PC.


Vsaj ta trenutek se mi dozdeva, da je težava v tem, da čeprav priklopi direkt v modem, mu še zmeraj stvar laufa preko wirelessa.

Rešitev:

Wireless kartico na disable, probat, če dela internet in nato v nastavitvah multicastTV izbrat LAN kartico.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Potem pa v MulticastTV vnesi to playlisto:

t-2.rula.net/download/file.php?id=1042


In resno, v MulticastTV nastavi še mrežno kartico na To, katera je prikljuičena preko kabla...
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Imam isto izkušnjo, na PC mi dela brez problema na prenosniku pa niti slučajno. Pa lahko grem s prenosnikom na isti kabel kot je PC pa ne bo nič drugače. Porti so tudi pri meni odprti, probal tudi z Multicast TV....
Sicer sem se jaz že sprijaznil...
bonk.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Verjetno imate problem s prenosniki, ker ima dve mrežni (wifi in ethernet) in ne ve, preko katere naj pobira multicast. To se da nastaviti v nastavitvah VLC-ja in Multicast TV-ja.
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Sliši si kot logična rešitev problema. Vendar ni tako enostavno. Pri VLCju ne znam izbrat povezave, pri Multicast TV-ju pa sem jo nastavil oz. izbral vendar je ostala samo črnina.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Evo tudi meni ne dela vec. Prej sem imel VDSL povezavo pa je spilalo. Sedaj sem stekal Notebooka direktno na MILAN-a pa ne deluje.
Na Firewallu mam Multicasttv.exe podprt, Wirelles kartica je disablana. V Multicastu pa imam kot vir narihtan Local Area Connection. Playlista je najnovejsa z t2 foruma.



 
Nazadnje urejeno:

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Ahhh. Sem ze ugotovil v cem je keč. Nimam naročene televizije, zato ne dela. Sicer pa tudi prej pri VDSLju je nisem mel, vendar so očitno pozabili posodobiti, ko so uvedli mrk tistim ,ki nimajo tvja, sedaj pa ob prehodu na optiko so stvar posodobili in sem sam doživel mrk.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.258
269
83
38
Ljubljana
Zaprli smo tudi programe preko VLCja, katere stranke sploh nimajo naročenih....torej, razni dodatni programski paketi.