Vkrcavanje na trajekt v Reki

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Za 680km skuris 100€? Menjaj avto :D To moras prevozit s 50€
smile-1.gif


LP

Boš moral še enkrat
write.gif


Moj primer:
- dodatnih 550km vožnje, nafta ~41€
- trajekt na Pelješač ~27€
- trajekt na Korčulo ~15€
- cestnine ~21€

prihranek 25€ v vožnji dol in 0€ v vožnji gor. Če bi se zelo disciplinirano vozil, pa še kakšnih 10€ več prihranka.

Pa še za kakšno noč apartmaja, kampinga prihraniš pri koriščenju trajektov.

Za 10l na 100km pa jaz nisem vajen vozit
grin1.gif
če grem s celim voznim parkom (mojim) sem na 9l. Taka je gorenjska...
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
in na tretji strani 14 do 15 ur vožnje, 1400km recimo, 300€ stroška gorivo in cestnine..pa si v Grčiji

To tretjo sem pa jaz imel na izbiro Anekov trajekt, ki naju je peljal v obe smeri za 240€. Avto in 2 osebi. Ni bilo za razmišljat.

Je pa tudi en določen "matr" s tem trajekti, tako da verjamem, da marsikomu ne paše. Sam sem raje na ladji kot na balkanskih cestah.

V Srbiji je bil na avtocesti pes mešanec v velikosti ovčarja
bonk.gif
dobro, da počasneje vozim.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:

- trajekt na Korčulo ~27€

Če se ne motim je to cena za Ploče - Trpnaj (Pelješac), potem imaš še trajekt Orebič - Dominče(Korčula). Torej dva trajekta, seveda v primeru, če se odličiš it v Pločah na trajekt.

 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Nisem še šel na Korčulo in sem se uštel pri trajektih. 2 sta ja
bonk.gif
Ali vozi iz Drvenika mogoče direkt na Korčulo? Tako kaže na gmaps, ampak pomojem ni prav.

Zgornji post sem popravil. Se pravi, ni prihranka v denarju. Samo še kakšno uro hitreje prideš dol in čisto nič drugega.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Na Korčulo lahko prideš:
- s trajektom iz Reke,
- s trajektom preko Vela Luke iz Splita,
- s trajektom iz Drvenika (ja še vozi),
- s trajektom iz Ploč na Pelješac in potem iz Orebiča še enkrat do Korčule,
- z avtom preko Stona vse do Orebiča in potem samo preko 15 minut s trajektom.

Načeloma cena pada od prve proti zadnji, toliko bolj očitno, koliko več oseb je v avtu.

Citat:
Uporabnik Valhalla pravi: Se pravi, ni prihranka v denarju. Samo še kakšno uro hitreje prideš dol in čisto nič drugega.
Boš opazil prihranek v denarju, ko vas bo pet v avtu. Če greš sam ali v paru, potem pa je druga pesem.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Tale iz Drvenika je tudi tricky... iz Drvenika gre 7.30, 13.30 in 19.15., vozi 2,5h
Če si hočeš zagotoviti prostor moraš biti tam 3h prej....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Upajmo da bo kmalu most na Pelješac, čeprav se je tudi po samem polotoku prijetno zapeljati.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ga še lep čas ne bo. Nova vlada je izvedbo tega megalomanskega projekta prestavila za nedoločen æas.
Za izvedbo po trenutnh načrtih imajo samo 15% denarja za financiranje na razpolago.

Cesta do tam kjer naj bi stal prvi steber je sicer že speljana in naj bi tam naredili luko za pristajanje trajektov ki bodo pluli na Pelješač..., tudi 2 trajekta se že gradita za to novo linijo.

Pospešeno delajo na tem projektu zato, ker gredo drugo leto v EU in tranzit tovornjakov prek BIH(Neum,) ki oskrbujejo južno Dalmacijo ne bo več tako preprost kot sedaj. Zato želijo ves tranzit speljati prek svojega ozemlja (čez Pelješac).
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Za 680km skuris 100€? Menjaj avto :D To moras prevozit s 50€
smile-1.gif


LP

Boš moral še enkrat
write.gif


Moj primer:
- dodatnih 550km vožnje, nafta ~41€
- trajekt na Pelješač ~27€
- trajekt na Korčulo ~15€
- cestnine ~21€

prihranek 25€ v vožnji dol in 0€ v vožnji gor. Če bi se zelo disciplinirano vozil, pa še kakšnih 10€ več prihranka.

Pa še za kakšno noč apartmaja, kampinga prihraniš pri koriščenju trajektov.

Za 10l na 100km pa jaz nisem vajen vozit
grin1.gif
če grem s celim voznim parkom (mojim) sem na 9l. Taka je gorenjska...

Sem repliciral Notranjca ker pravi da za 680km porabi 100€ goriva. Poln rezervar pri meni je po sedanji ceni 80€ (60L). S cimer prevozim brez problemov 1000km....sepravi za 680km bi porabil kak evro vec kot 50€.

LP
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
473
19
18
S počasno vožnjo se lahko doseže tako porabo. Če pa voziš 150 km/h pa vmes padeš v kolono in stojiš 1 uro. Pa v pristanišču stojiš spet 1 uro s prižgano klimo zaradi otrok. Potem pa nimaš več take porabe.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Podpiram trajekte....kar koristite jih. Bo vsaj cesta bolj prazna in vecji uzitek. Vecini je itak napor voznja, prevelik izziv, zato vsi izmuceni. Smo sli pred 10 leti na korculo iz Rijeke....nikol vec. Vlece se u 3pm
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
Mostu kot kaže sploh ne bo, zdaj se nekaj ogrevajo za nekakšen koridor skozi Bosno. Most bi stal pol milijarde, ki pa jih sevede nimajo