Vkrcavanje na trajekt v Reki

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ve kdo koliko pred izplutjem začnejo vkrcavati avtomoble na trajekt in po kakšnem sistemu?
Predvidevam, da najprej avtomobile za Dubrovnk, Korčulo, Hvar ter nazadnje Split. Imam prav?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Jadrolinija sistema ne poznam, sem pa koristil Anek že večkrat. Pomojem dobiš samo list s končnim ciljem in te usmerijo na ustrezno palubo in je to to. Običajno se trajekti filajo 2 uri pred odhodom.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Sem klical na Jadrolinijo. Kot si napisal, 2 uri pred odhodom vkrcavanje, ni vrstnega red ampak te usmerjajo na palube gleda na destinacijo.

Letos sem odločil kar za trajekt, 150€ avto, 2 osebi, paluba. Meni se ne zdi drago.

P.S. aja.., do Korčule 150€
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja, samo hitro si najdi prenočišče. Midva sma spala na zgornji palubi pod milim nebom, hrup je za znoret.

Oz. tako ti rečem, vzemi dve samonapihljivi blazini pa čepe za ušesa, potem pa ti je tudi vseeno, kje spiš. Se pa še kar vleče do Korčule.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
18ur s postanki. Mi je kar malo žal, da nisem vzel še kabine. Ma bomo že potrpeli, par pirov pa bo
smile-1.gif

Hvala za nasvet.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
A se ne moreš zmeniti tudi kasneje na ladji, skoraj vedno se najde kaj prostega. No, za dotično relacijo ne vem.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Je pa zanimiva alternativa
zmaga.gif
Trajekt Ploče-Trpanj znese 27€ (avto in dve osebi), ta tvoj trajekt sem pa naračunal 130€, ne 150€.

Prihranjeno ti je pa 500km vožnje brez cestnin. Itak, da se splača, samo svoj čas potegne za seboj, kar pa meni zadnje čase ni več problem.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
sej pomoje lahko notri spiš, samo ponavad klime na polno laufajo. zunej pa se ogibej raufnkov, ker meče saje, da ti ni nič jasno
wink-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Je pa zanimiva alternativa
zmaga.gif
Trajekt Ploče-Trpanj znese 27€ (avto in dve osebi), ta tvoj trajekt sem pa naračunal 130€, ne 150€.

Prihranjeno ti je pa 500km vožnje brez cestnin. Itak, da se splača, samo svoj čas potegne za seboj, kar pa meni zadnje čase ni več problem.

Ma že vse možne kombinacije sem prevozil, tudi to Ploče - Trpanj enih 3x.
Na tej liniji moraš imeti 2x srečo - da ga ujameš, ter da ni preveč avtomobilov.
Če ne prideš gor, moraš potem čakati 3-4ure na naslednjega. S tem, da moraš še na trajekt Orebič - Dominče.

V bistvu sem plačal 146€, karte sem kupil v lokalni tur. agenciji, nekaj je provizije. 130€ pride direktno pri Jadroliniji na okencu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem pred leti že večkrat plul s tem trajektom Reka-Korčula. Parkrat kabina, večinoma na palubi v spalki, kjer ni bilo povečanega hrupa.

Pri vkrcavanju ni bilo problemov, saj jo to bil eden redkih trajektov Jadrolinije, kjer niso prodali več kart kot je bilo prostih mest za vozila.

Za Korčulo pa se spominjam, da smo na avto dobili iz kartona nek napis (Korčula). Ni bilo kaosa kot npr. v Splitski luki, kjer si včasih moral malo tudi podmazati.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
18ur s postanki. Mi je kar malo žal, da nisem vzel še kabine. Ma bomo že potrpeli, par pirov pa bo
smile-1.gif

Hvala za nasvet.

+ čas, ki izgubiš z vožnjo in čakanjem v Reki.

Glede na to, da je sedaj veliko avtobahna in če ti vožnja ni problem, potem greš lepo "okoli" na Orebič in je mir. Nazadnje sem se vozil Maribor-Vela Luka = 9 ur vse skupaj (okoli 740km je to).

Če pa imaš malo deco, ki ne zmore vožnje ali kaj drugega pa trajekt ni problem, sploh če je kabina, se malo nadremaš in opoldne si na Korčuli.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
500km vožnje in neki cestnin se andomesti z 18 ur plutja in 150€...

a sem prav dojel?

Ponvadi se peljem dol prek Reke, do Zadra, potem AC do Ploč, čez Pelješac na Korčulo.
680KM, avto mi skuri za 100€ bencina. AC od Maslenice do konca 14€, trajekt Orebič - Dominče 14€.

Za to pot, z vožnjo na izi porabim 10ur brez postankov, upoštevajoč, da samo zaplejem na trajekt.
V praksi to pomeni 12-13ur.

Če grem na trajekt na Reki, v miru popijem pivo do 2
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
18ur s postanki. Mi je kar malo žal, da nisem vzel še kabine. Ma bomo že potrpeli, par pirov pa bo
smile-1.gif

Hvala za nasvet.

+ čas, ki izgubiš z vožnjo in čakanjem v Reki.

Glede na to, da je sedaj veliko avtobahna in če ti vožnja ni problem, potem greš lepo "okoli" na Orebič in je mir. Nazadnje sem se vozil Maribor-Vela Luka = 9 ur vse skupaj (okoli 740km je to).

Če pa imaš malo deco, ki ne zmore vožnje ali kaj drugega pa trajekt ni problem, sploh če je kabina, se malo nadremaš in opoldne si na Korčuli.


Ma tako sem si rekel, 10let že hodimo dol na Korčulo, pa še nikoli nismo šli z Reke, tokrat gremo, prideš lepo spočit naslednji dan pa je.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Bolj kot razmišljam, boljša alternativa se mi zdi. Sploh nisem vedel za to opcijo.

Na eni strani:
- 20 ur plovbe (2 uri prej biti v Reki do pristanka na Korčuli)
- 130€ dol in okoli 100€ nazaj (nakup povratne karte 20% skonto 2 osebi in avto)
- malo "pokrižariš" po Jadranu, kaj spiješ in pol poti prespiš
- pristaneš spočit

Na drugi strani:
- prevoziš dodatnih 550km
- lažji si za 50€ v eno smer za trajekt in cestnine
- prihraniš v najboljšem primeru 10 ur časa (če ujameš bližji trajekt), če greš čez Pelješač in še na trajekt pol, te pa že skoraj Reški trajekt ujame

Če vse povzameš, prihraniš v najboljšem primeru ene 10 ur v eno smer in prideš na Korčulo fajn zmatran (se pravi greš kar kmalu počivat) in v mojem primeru, ker imam zelo varčen avto nekaj 10€ in ne več kot 50€ v obe smeri.

Hvala za nasvet
cheer.gif
Če ne bodo dražili trajektov in ker bodo še dvigali nafto, bom ob naslednji priliki fajn razmislil o tejle opciji.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Bolj kot razmišljam, boljša alternativa se mi zdi. Sploh nisem vedel za to opcijo.

Na eni strani:
- 20 ur plovbe (2 uri prej biti v Reki do pristanka na Korčuli)
- 130€ dol in okoli 100€ nazaj (nakup povratne karte 20% skonto 2 osebi in avto)
- malo "pokrižariš" po Jadranu, kaj spiješ in pol poti prespiš
- pristaneš spočit

Na drugi strani:
- prevoziš dodatnih 550km
- lažji si za 50€ v eno smer za trajekt in cestnine
- prihraniš v najboljšem primeru 10 ur časa (če ujameš bližji trajekt), če greš čez Pelješač in še na trajekt pol, te pa že skoraj Reški trajekt ujame

Če vse povzameš, prihraniš v najboljšem primeru ene 10 ur v eno smer in prideš na Korčulo fajn zmatran (se pravi greš kar kmalu počivat) in v mojem primeru, ker imam zelo varčen avto nekaj 10€ in ne več kot 50€ v obe smeri.

Hvala za nasvet
cheer.gif
Če ne bodo dražili trajektov in ker bodo še dvigali nafto, bom ob naslednji priliki fajn razmislil o tejle opciji.

in na tretji strani 14 do 15 ur vožnje, 1400km recimo, 300€ stroška gorivo in cestnine..pa si v Grčiji
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Ja, nekje na celini...

Sicer pa kaj pa vem kako bi šel jaz v tem primeru.... Verjetno bi šel tja grede po cesti, nazaj (ko se ti nič več ne da) pa z ladjo. Mi smo šli Pelješac sicer v obe smeri z avtom, saj je malo bližje in odpade zadnji trajekt, pa še povezava z reko ni tako blizu. Sem pa šel dol kar po magistrali , nazaj grede pa po avtocesti. Nekako mi deluje tista (sicer dolgotrajna) vožnja po avtocesti nekako pravi uvod v počitnice, nazaj grede pa samo gledam, kako bi bil čimprej doma.