Viza za Turčijo?

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Vize naj bi bile na voljo na vseh mejnih prehodih, torej naj bi bile na voljo tudi ob treh zjutraj. Kao.
smile-1.gif

Se pa lahko pozanimaš še tukaj:

Veleposlaništvo Republike Turčije
Livarska 4
SI-1000 Ljubljana
Slovenija
Tel: (+) 386 1 236 41 50
Fax: (+) 386 1 436 52 40
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
jaz sem bil tam enkrat v nedeljo ob polnoči in so jih izdajali.
mislim, da ni problem. Če je letališče odprto, morajo tudi oni delat.
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
A tam dobiš kakršnokoli vizo? Al si jo morem za dlje časa zrihtat pri nas? ...rabim namreč študentsko za 3 mesece.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Dobiš normalno vizo za 90 dni.
Ti prepišem tekst z vize:
"Multiple entry visa valid for 90 days. Duration begins on the date of entry to Turkey. Holder has no right to work. €15"
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Mogoče kdo pozna kakšen uredu in ne predrag hotel v Istanbulu ? Bi prosil za kakšna priporočila !?
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Btw... sem ugotovila, da lahko študentsko vizo dobiš samo na njihovi ambasadi tukaj, dobiš jo v 2-3 dneh, če so vsi dokumenti ok, pa zastonj je.

Fadil, sicer ne poznam, je pa tale stran dobra, tak da poglej kje v Istanbulu rabiš...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Slab mesec nazaj sem bil dol in vizum dobiš na letališču, samo EUR-e pokažeš, sem šel dol tudi s šoferskim letom ob polnoči iz Brnika, ko boš karte kupoval reči da bi spredaj sedel, ponavadi tako ali tako vse evropejce spredaj dajo, tudi v business class. Priporočam ti da se kar hitro čekiraš, ker ko pride bus šoferji, vsi tečejo na okence in potem boš imel gužvo in čakal v vrsti ko zmešan. Nazaj grede je en tako smrdel da je bilo za bruhat, en potnik se je celo skregal z osebjem na letalu, pač to si moraš malo v zakup vzeti. Turške lire tudi kar na letališču zamenjaj, ni neke velike razlike v tečaju. Pred leti sem bil v tem hotelu http://www.hoteltroya.com/ , sem se zmenil po netu, in celo tako da sem imel eno noč zastonj, lih tole prvo, ko sem prišel tja ob 03:00 direkt iz letališča. Ponoči se pazi na Taksimu, je kar nevarni predel, res da je center ampak podnevi je ok.
lp
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Jaz pa imam drugo vprašanje glede Turčije. Je že kdo šel dol do Istambula z avtomobilom? Zanima me, kako je z avtocestami v Grčiji in Turčiji.
Šel bi preko Thessalonikija do Istambula.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Jaz sem bil lani z motorjem, ampak nisem šel preko Grčije, ampak na Bolgarijo.
Po avtocestah nisem nikjer vozil, lahko pa rečem, da so tudi stranske ceste ob avtocesti dokaj dobro zrihtane v Turčiji in tudi dvopasovne, tako da kaj veliko časovno po avtocesti ne profitiraš, razen če ga boš gonil. V Istanbulu pa se pripravi na prometno veselico. In pa pozanimaj se za prečkanje mostu na azijsko stran (plačljiv). Nam so hoteli prodat, da je najmanj kar lahko vzameš 10 prehodov, tako da smo se na koncu kar prešvercali (z motorjem gre).

LpT