Vivid money - nova nemška banka

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
230
2
18
Z`dežele
Vidim da vidim po novem ponuja kar lepe obresti za depozite (3,72 za EUR), vendar kot zgleda Slovenija ni med njimi. Kje se trenutno dobi največ za depozit.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.788
2.567
113
Trade republic so 4% in imaš zavarovano kot na banki. Samo je hakelc, da dobiš obresti samo na prvih 50k.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.384
390
83
Je že kdo uspel opraviti migracijo na Vivid 2.0?
Pred enim mesecem so poslali napoved prekinitve pogodbe, ki se bo zgodila naslednji mesec... ampak od takrat ni bilo nobenih informacij več. Če prav razumem, nas bodo pozvali k migraciji na novo platformo, ampak mene še niso, deadline pa se počasi bliža :rolleyes:
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
295
139
43
NA enem računu mi je šla migracija bp takoj skozi, na drugem pa "you are not eligible to migrate to vivid 2.0". Pa vse 100% prav naredil. Pa nič, itak baje po novem sredstva niso več zavarovana, tako da bomo šli kam drugam, izbire je dosti...
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
295
139
43
Kopiram sem odgovor nekoga iz slo-tech-a, ki je prilepil del splošnih pogojev s katerimi se moraš strinjati ob migraciji:

"
Od kje ta informacija? Danes sem opravil migracijo, v pogojih pise, da tvoja sredstva niso(!!!) del depozitne jamstvene sheme. Tudi na spletni strani ni nikjer omenjeno teh 100.000€.

3.9. When we hold Electronic Money for you, us holding the funds corresponding to the Electronic Money is not the same as a bank holding money for you in that:
(a) the funds that have been received by us in exchange for Electronic Money will be either deposited in one or more segregated accounts with credit institutions held separately from our own funds or invested in secure, low-risk assets in line with the requirements of the 2009 Law;
(b) your Electronic Money will not accrue interest;
and (c) your Electronic Money is not covered by the deposit protection scheme of the Fonds de Garantie des Dépôts Luxembourg (“FGDL”).


Prej je ta zascita veljala, imel si pravi bancni racun pri Solaris Bank, sedaj tudi racun ni vec "pravi", vsaj po pogojih sodec.

7.7. You agree and acknowledge that the IBAN details of your Vivid Account are only a referencing tool provided by our banking service provider in order to allow identification by us of the relevant payment transactions done on your behalf or by third parties. The IBAN
details do not constitute an actual bank account in their own right and are linked to a specific actual bank account held by us. Accordingly, the IBAN details do not constitute or create an account or other type of relationship between you and our banking service provider and do not qualify for any deposit guarantee or any other protection or compensation schemes.


Tole zgoraj je vse c/p iz novih T&C.
"
 
  • Všeč mi je
Reactions: AlterEgo888

AlterEgo888

Pripravnik
30. jan 2022
116
6
18
V aplikaciji pa pise.
1000005774.png