Vitamini

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Odločil sem se, da bom nabavil zimsko zalogo C vitamina. Ugotovil sem, da je zaradi korone poraba tega vitamina v svetu enormno narasla. V trgovinah, kjer sem tradicionalno nabavljal, nimajo zaloge 1000 mg kapsul, ki jih navadno kupujem. Drugje je pa cena zelo narasla, ali pa se je poštnina dvignila v višave. Pri iskanju sem se omejil na Evropo in ZDA, ker teh stvari ne kupujem pri Indijcih ali Kitajcih.
Potem sem pa odkril družinsko podjetje v NY, ki vitamine sami polnijo v svoji tovarnici. Cene so zelo solidne, pa tudi poštnino iz ZDA imajo samo nekaj centov višjo, kot jo računa naša pošta za pošiljke po Sloveniji. Tudi s spletno stranjo so se potrudili, da je tudi v slovenščini.
Njihov naslov je:

V naslovu je moja referalna koda, z uporabo katere dobi morebitni kupec nekaj % dodatnega popusta, pa tudi meni pade nekaj % od naročila.
Upam, da bo to komu koristilo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Odločil sem se, da bom nabavil zimsko zalogo C vitamina. Ugotovil sem, da je zaradi korone poraba tega vitamina v svetu enormno narasla. V trgovinah, kjer sem tradicionalno nabavljal, nimajo zaloge 1000 mg kapsul, ki jih navadno kupujem.
.....
V naslovu je moja referalna koda, z uporabo katere dobi morebitni kupec nekaj % dodatnega popusta, pa tudi meni pade nekaj % od naročila.
Upam, da bo to komu koristilo.
Najprej C vitamin overdose.
Drugo. Tole me spominja na tole.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
slovenstina.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Odločil sem se, da bom nabavil zimsko zalogo C vitamina. Ugotovil sem, da je zaradi korone poraba tega vitamina v svetu enormno narasla. V trgovinah, kjer sem tradicionalno nabavljal, nimajo zaloge 1000 mg kapsul, ki jih navadno kupujem. Drugje je pa cena zelo narasla, ali pa se je poštnina dvignila v višave. Pri iskanju sem se omejil na Evropo in ZDA, ker teh stvari ne kupujem pri Indijcih ali Kitajcih.
Potem sem pa odkril družinsko podjetje v NY, ki vitamine sami polnijo v svoji tovarnici. Cene so zelo solidne, pa tudi poštnino iz ZDA imajo samo nekaj centov višjo, kot jo računa naša pošta za pošiljke po Sloveniji. Tudi s spletno stranjo so se potrudili, da je tudi v slovenščini.
Njihov naslov je:

V naslovu je moja referalna koda, z uporabo katere dobi morebitni kupec nekaj % dodatnega popusta, pa tudi meni pade nekaj % od naročila.
Upam, da bo to komu koristilo.



Tole si videl? Sicer je to lahko konkurenca, ampak .... Cene so hudo dobre, to je treba priznat. Ampak resnega opisa od kod dobivajo surovine in kdo dela te dodatke pa nisem našel. Lahko da sem to samo jaz ....

Najdu več informacij


Kaže da je tole bolj ko ne loterija z dostavo in kvaliteto. Plus me matra tale referral ob hudo dobrih cenah. človek se vpraša kaj je not. Saj ne da bi se pritoževal nad nad nizko ceno...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj bi nekdo, ki je ustvaril največjo firmo za prodajo vitaminov in dodatkov, ustanovil še eno "mikro" zadevo s prodajo po "socialnih cenah"? Vse ti piše v !"o nas".

Kako že gre tista: ko nekaj izgleda predobro,....!
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Zato, ker jih normalen človek ob normalni prehrani potrebuje. Vem, vas dohtarje učijo drugače. Nas (mene!) pa uči življenje drugače. Sploh ko greš enkrat čez 40...

Aja, sem zgrešil; imaš prav, človek umetnih vitaminov pa res ne potrebuje.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: B81 in Pepe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zakaj že bi nekdo ki živi v Sloveniji in je normalno hrano potreboval dodaten vnos umetnih vitaminov?
Zato, ker večje koncentracije C vitamina ugodno vplivajo na imunski sistem. Dvakratni nobelovec Linus Pauling je zadnjih dvajset let življenja posvetil raziskavam C vitamina in ga je sam jemal po 4000 mg dnevno. Odkar ga jaz jemljem po 1000 mg dnevno od oktobra do maja, nisem že nekaj let niti kihnil. To velja tudi za moje prijatelje, ki ga jedo po mojem priporočilu.
Prav zaradi teh učinkov je letos po celem veliko pomanjkanje C-vitamina.
Sicer pa pa tule nekaj ugotovitev Linus Pauling Instituta, ki velja za enega najboljših pri raziskovanju vitaminov:

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Tole si videl? Sicer je to lahko konkurenca, ampak .... Cene so hudo dobre, to je treba priznat. Ampak resnega opisa od kod dobivajo surovine in kdo dela te dodatke pa nisem našel. Lahko da sem to samo jaz ....

Najdu več informacij


Kaže da je tole bolj ko ne loterija z dostavo in kvaliteto. Plus me matra tale referral ob hudo dobrih cenah. človek se vpraša kaj je not. Saj ne da bi se pritoževal nad nad nizko ceno...
Včeraj sem naročil, danes je ža na DHL-u. Cene so pa take, kot so bile do letos, oziroma sem ga prejšnja leta dobival še nekaj evrov ceneje. Cene, posebno pa poštnina so pa letos noro poskočile.
DHL.PNG
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Pusti to baje, raje daj z dejstvi.

Enaka mulekula bo imela popolnoma enak učinek in je popolnoma vseeno, kako je nastala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Če z enako molekulo misliš tudi enako sučnost, potem imaš prav. Hmmm... nikoli se nisem zares poglabljal zakaj enaka molekula usmerja svetlobo v eno ali v drugo smer... Naloga za prihodnost.

Drugače pa mislim da sem že omenjal; poglej absorbcijo vode iz pipe in iz živega tkiva (sadje, zelenjava).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vsak dan poješ en zreli Kiwi in prav nič ne rabiš se šopat s tabletami/pilulami. Baje se tejle sintetični vitamini opazno slabše vnesejo v telo kot naravni iz npr. sadja.
------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." :zardelalter:
En zreli kiwi vsebuje kakih 50 mg C vitamina, kar ni isto kot 1000 mg. Sicer sem pa samo opisal moje in mojih prijateljev izkušnje in ne mislim nikogar prepričevati.