Covid-19 Vitamin D

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Narobe si prebral. Čajna žlička masti vsebuje 500 enot, torej samo dve čajni žlički na dan, oz nekaj slanine recimo.

Itak zajtrk zmagovalcev; eggs n bacon.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
To je enako, kot če primerjaš z ribami, divjimi vs vzrejenimi v ribogojnicah. Slednje so tudi podhranjene iz vidika kvalitete omega maščob.

Se pač nabavi svinjsko meso tam, kjer so svinje na prostem. Pri nas je polno takšnih kmetij. Nekaj pa se ja lahko človek potrudi :)

Predlagam pasmo mangulica. Top od sfije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
kzs
Sem tudi sam malo raziskal. In naj bi bilo v svinjini kar nekaj vitamina D, vendar le od tistih ki so zunaj.
Ja, mangulica je zakon.
Sam sicer požrem kar nekaj sardel, ki so zelo dostopne in poceni. Pa kolikor mi je znano, jih ne gojijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Sardele so tudi top ja, samo jadranske imajo drug problem :) Svoj čas je imel leklerk neke sardele iz atlantika, ampak mislim da jih ni več.

Inčuni so sicer najbolj top zadeva, kar se tiče rib. Velja pravilo manjša kot je riba boljša je.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.324
6.531
113
Trenutno se zelo veliko govori o tem, da utegne imeti zadostna telesna preskrba z vitaminom D pozitivne učinke na prebolevanje covida-19. Raziskava, ki so jo v reviji The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism pred tednom dni objavili španski raziskovalci z univerze Cantabria, potrjuje, da so imeli bolniki, ki so jih v bolnišnici obravnavali zaradi covida-19, nižje vrednosti vitamina D v telesu od udeležencev v kontrolni skupini. Pomanjkanje vitamina D naj bi bilo povezano z višjim krvnim tlakom in večjo pojavnostjo krvožilnih bolezni. Prav tako so pokazali na povezavo, da so bolniki z nižjo vrednostjo vitamina D v telesu potrebovali daljšo bolnišnično oskrbo, slabša preskrba z vitaminom D pa po njihovem mnenju naj ne bi vplivala na večje tveganje za pojav zapletov in težje oblike bolezni.

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vitamini se običajno ne razumejo z visoko temperaturo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Praseta, tako kot ljudi, sonce fino opeče, zato jih kmetje ne puščajo radi na sonce.
Praktično ne poznam kmetov (kaj šele "farm") ki bi prašiče spuščali ven oziroma jih imeli na paši. Poznam samo enega ki jih ima na paši.
Nekdo je omenil.sardele, jem občasno konzerve, pripravljat se mi jih "ne da" tako da so redko na.mizi drugače kot konzerve.
Nekoc sem jih kupoval v Hoferju, potem so.menjali dobavitelja(več olja, večje sardele) , sedaj jih kupujem v Eurospinu. Oboje "filirane" oboje, mislim da iz Maroka.
Je pa okoli mene tudi nekaj maščobe, tako da upam da zna telo vsaj D vitamin iz maščobe potegniti pozimi, če že maščobe ne zna porabiti ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Praktično ne poznam kmetov (kaj šele "farm") ki bi prašiče spuščali ven oziroma jih imeli na paši. Poznam samo enega ki jih ima na paši.
Nekdo je omenil.sardele, jem občasno konzerve, pripravljat se mi jih "ne da" tako da so redko na.mizi drugače kot konzerve.
Nekoc sem jih kupoval v Hoferju, potem so.menjali dobavitelja(več olja, večje sardele) , sedaj jih kupujem v Eurospinu. Oboje "filirane" oboje, mislim da iz Maroka.
Je pa okoli mene tudi nekaj maščobe, tako da upam da zna telo vsaj D vitamin iz maščobe potegniti pozimi, če že maščobe ne zna porabiti ;)

Za debelejše osebe rabijo bistveno več D3 vitamina kot osebe z zdravo telesno težo... tudi do 2 ali 3x več...
če si to mislil na svoje maščobne zaloge, ti to ne pomaga prej obratno...
 
  • Žalosti me
Reactions: Hanzi

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Tabela z priporočili koliko D3 vitamina pripravljena iz strani strokovne skupine.
D3 vitamin.jpg
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.398
9.141
113
cez 2 meseca pa nove bolezni povezane z overdoze vitamin D ....bolana scena bo to.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Če sem si prav zapomnil med nabiranjem informacij o D3 bi to moral biti pa res konkreten overdose, da bi se poznalo negativno na zdravju.