vista izginils

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
včeraj dopoldan izklopim računalnik (vse OK) in danes ko ga vklopim več ne nadje viste - oz. ko ga vklopim mi zelo na hitro izpiše neko stran (izgine prej kot v sekundi) nakar mi vrže v prikaz/meni (takšen kot če bi stisnil na začetku F8). in tam imam na izbiro da lahko zaženem samo XP - ki pa jih nimam, piše pa zato ker sem jih imel pred skoraj letom gor naložene in takrat nisem formatiral diska in je sedaj vedno na štartu pisalo kateri OS želim izbrati Vista ali XP (čerpav Tega kot rečeno ni bilo na nobeni particiji diska).

in sedaj karkoli stisnem mi nič ne gre - safe mode,....itd. - čeprav so te opcije na voljo kao za pod sistemom XP.

viste mi spoh ne izpiše..nikjer kot da je ni...računalnik je deloval normalno, še v petek sem ga pregledal z NOD32 - cel disk,...

je še kakšna rešitev pred novim nalaganjem? na C imam namreč nekaj zelo pogresljivih podatkov

hvala za pomoč
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
no da ne odpiram nove teme jest mam pa sledeč problem: preden sem na novo formatiral prenosnik sem imel na njemu windows xp home edition, ko pa sem formatiral sem inštaliral windows xp professional student. zdj pa ko prižgem prenosnik mi da takoj na začetku na voljo dve možnosti da izberem windows xp professional al pa home edition (obe delata-nevem kako je to možn). zdj me pa zanima kako če je možnost da bi jest izklopu home edition in da bi vedno ko prižgem rač. šel direkt v professional ne pa da moram še prej klikat na professional predno se windowsi sploh zaženejo.hvala za odgovore
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
478
2
18
sm formatiral tko kot se mora: dal v cdrom windows xp in izbral opcijo format, nisem prvič formatiral, se mi je pa zdj prvič to pokazal
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
115256 , Control Panel / System / Advanced / Startup and Recovery / Settings
Izberi kateri se naj nalozi.
Daj time to display na 1-2 sekundi. Ali izklopi.

dejan001, XP torej vec ne obstaja (ne deluje) ?
Bo treba boot pofiksat.
Najti kaki dober sistemski CD in probat z njim.
Nedavno sem videl enga, ki ima v meniju "Start Vista BCD from hard drive" (po spominu)
ko se spomnim, kateri je ti povem. Tacas lahko isces po google...
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
preko dvd vista sem šel v poravke ter skušal popraviti vendar ne najde nobene napake

sem pa c commadneru in me zanima če lahko od tam vse file od diska c skopiram na disk d

kakšen je že ukaz? - edino kar se še spomin je d:, dir in še neke osnovne ukaze
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
copy
"help" sam ali "help copy" oz. "copy /?" napiše kaj več. Velja za večino ukazov, ne le za copy. HELP sam izpiše ukaze. Vsaj na XP je tak bilo
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bootaš z namestitvenim DVDjem v recovery konzolo in poženeš fixmbr in fixboot.
V XPjih zaženeš iz namestitvenega CDja x:\i386\winnt32.exe /cmdcons ali x:\amd64\winnt32.exe /cmdcons
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.261
9.443
113
EU
Si sformatiral. Winzi pa imajo čudno navado shraniti prejšnji operacijski sistem.
Prejšnjega potem nadgradijo z novim.