Vis - apartmaji

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.605
-203
113
torej, ima kdo kakšen ugoden kontakt, priporočila in kakršnokoli koristno infomacijo glede dopusta dol...

tuki mi baba že 14 dni po glav skače s tem visom, pa bo treba neki ukrent v tej smeri!
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Če ne greš v glavni sezoni (konec julija do konec avgusta), se zapelješ dol in sam poiščeš, če si malo bolj len (tako, kot sem bil jaz) greš do prve turistične agencije na Visu in ti oni najdejo kaj uporabnega. Meni so našli spodnji apartma, leta 2004 je bil ravnokar prenovljen, lokacija malo nad rivo v Visu, meni je bil super.

Apartmani Iliæ Marija
Bandirica 18, Vis
+385 21 711 608
+385 98 952 3257
+385 98 588 824
Približna lokacija: 43.062855,16.182881

Pogled iz apartmaja (oz. balkona):
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Vis
srce-1.gif


Bom pogledala kje imam kontakt...

"Baba" že ve zakaj ti teži. Vis je zakon (če se znaš zamotit).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje bi bilo še dobro kakšni drugi varianti razmisliti, sem bil namreč na Visu, pogledal sem celoten otok in če nimaš čolna, to ni nek top resort za kopanje.

Je par izjemno lepih plaž, Stiniva (težko dostopna iz obale), Stončica, Srebrna itd. a to zna biti v sezoni nabito v nulo, tudi iz navtične strani.

Pri mestu Vis neke plaže niti ni, razen pri hotelu in na drugi strani pri pokopališču, Komiža ima par zalivčkov, a seveda so nabiti.

Skratka majhni zalivi in obljudeno, brez čolna bo to bolj tak...

Par zadev in slik lahko vidiš tukaj:
https://www.alter.si/tabla/show...true#Post316783

Za razmislit no.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
No ja, odvisno po kaj prideš na Vis. Za izležavanje na plaži in namakanje res ni najboljši. Jaz sem bil tam 5 dni, če se ne motim. V tem času sva počela tole:
- obiskala Titovo špiljo
- obiskala Modro špiljo na Biševem
- obiskala Zeleno špiljo na Ravniku
- naredila "Inselrundfahrt"
- testirala konobe po notranjosti otoka
- sčekirala podmorniški tunel, bunkerje in rove
- šla na nekaj oddaljenih plaž (npr. Stiniva & Srebrna)
- šla do Komiže
Prav veliko časa za poležavanje po drugih plažah in namakanje itak ni ostalo.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
No ja, odvisno po kaj prideš na Vis. Za izležavanje na plaži in namakanje res ni najboljši. Jaz sem bil tam 5 dni, če se ne motim. V tem času sva počela tole:
- obiskala Titovo špiljo
- obiskala Modro špiljo na Biševem
- obiskala Zeleno špiljo na Ravniku
- naredila "Inselrundfahrt"
- testirala konobe po notranjosti otoka
- sčekirala podmorniški tunel, bunkerje in rove
- šla na nekaj oddaljenih plaž (npr. Stiniva & Srebrna)
- šla do Komiže
Prav veliko časa za poležavanje po drugih plažah in namakanje itak ni ostalo.

Jaz sem vse to počela na Visu 3 tedne, prvo sem mislila, da bo dolgčas pa mi ni bilo, je pa res, da smo šli 4x na teden na potope in da sem veliko časa preživela na vodi in v vodi.

Plaža ali nekaj primernega za izležavanje pa se najde, samo malo je treba pogledat.

Meni osebno je bil Vis izredno všeč pa še letni kino imajo
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.605
-203
113
no, hvala vsem za odgovore. Vidim, da tud jest ne bom mogle izležavati (kar sem mislil), če bova šla tja...

bom pregledal linke...
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Eh, sej se najde tudi plaža za izležavanje
wink-1.gif
.

Jaz sem bila drugače nastanjena v Komiži, mi je najlepši del Vis-a, tako da poglej še malo za APP v Komiži.

Spodaj pri hotelu imaš tudi Diving Center ISSA, so full prijazni, dnevno hodijo na potope, včasih imajo kakšen "izlet" in se zmeniš da greš zraven - te kje pusti in pride iskat, tudi do kakšnega zaliva te zategne.

Priporočam obisk modre špilje in otoka Biševo pa ribico na žaru!!!

Ti kar zavidam
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No vsepovsod pa tega potapljanja ni potrebno vlačiti
smile-1.gif


Saj imaš masko in plavutke pa tudi vidiš, sploh če si dovolj natreniran, pa še bistveno bolj zdravo je kot pumpanje stisnjenega zraka.

Verjetno se da tudi smučat na vodi in še kaj a ne... na vsaki lokaciji.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Pa saj nisem rekla, da se naj gre potapljat
smirk-1.gif
, rekla sem mu, da se da tam zmenit tudi, da te pelje v kakšen zaliv in pride iskat ob dogovorjeni uri, da te vzamejo sabo ko gredo recimo se potapljat na Biševo in te pustijo na otoku in te nazaj grede poberejo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.605
-203
113
hehe... maci, za nič mi nimaš biti fouš! nič še ni zagarantirano! če bo predrago, bova pač šla kam drugam... sam ne njej povedat!
wink-1.gif
 

moteco

Pripravnik
12. avg 2010
60
0
6
www.dominatus.si
No, če pa še kdo išče apartmaje za novo leto, pa priporočam tole agencijo, ki ima še nekaj prostora v svojih apartmajih, ker jih ma res zlo velik: apartmaji Mi smo najdl enega, ki je bil res na nam ful dobri lokaciji in smo res zadovoljni
cheer.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Malce obudim temo.

Ker je moj dedek svoja vojaška leta preživel ravno na tem otoku, že 20 let poslušam, kako bi on šel na Vis
smile-1.gif
.

Moje vprašanje: je do konca maja na Visu še "mrtva" sezona? Torej da vidim čim manj ne-domačinov?
smile-1.gif


LP,
PIC
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Ko sem bil jaz dol, je bilo na začetku julija tudi še vse prazno, tako da se pomoje ni za bat.
Drugače pa vse pohvale, lepa gesta, res.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Za Vis ni kakšne akcije, so se ravno lansko leto hotelirji in drugi ponudniki prenočitev vzeli skupaj v protest proti Jadroliniji, ki zaračuna trajekt za avto in za dve osebi skoraj 110€ in zato turisti raje ostajajo na celini.

Kolikor sem spremljal novice okoli Visa v preteklih letih, je nekoliko težje dobiti prenočišče samo v feragosto sezoni, sicer pa hodijo na Vis druge branže turisti - po mir in zato baje na otoku nikoli ni gužve?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, večinoma je navtičarjev.
Sicer pa v Komiži je en hotel pa v mestu Vis je en večji in en manjši, ostalo je privatna kapaciteta.

Imam znance doli, ki imajo apartmaje, vendar gre za ultra višji rang namestitve, tako da raje niti me ne vprašat za ceno.

Strošek trajekta pravtako ni zanemarljiv, ker moraš priti tudi nazaj, to pa je 220 EUR...