Vhodna vrata

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.786
-1.129
113
145 km SZ od Opatije
Zdravo,
sem v fazi menjave vhodnih vrat, trenutno zbiram ponudbe. Kot povsod, tudi tu proizvajalci ne uporabljajo istih materialov, čeprav so cene primerljive. Ampak ker tega ne kupujem vsak dan, bi rad zadevo "naštudiral". Zatakne pa se mi že pri poimenovanju komponent, pomembnih delov teh komponent (material). Različni proizvajalci imajo različne termine poimenovanj.
Kaj bi moralo biti pomembno za vhodna vrata?

Vse tri dosedaj zbrane ponudbe imajo ceno okrog 3300€. Ta zajema aluminijasta vrata, barvana, s cca.15% zasteklitvijo (torej, steklene površine zavzemajo cca. 15% vrat) ter pa pametno ključavnico na prstni odtis (tu je cena pri vseh zelo podobna, okrog 650-700 €).
Jaz sem vsem poslal mail, da potrebujem ALU vrata z zasteklitvijo (2100 x 1050), barvane zunaj ter s čitalcem prstnih odtisov. Izbral sem si nek model s spletne strani, ampak to je tako, na oko. Kaj več pa nisem napisal. Ker nisem vedel, kaj naj napišem? Ja, se opravičujem, nisem iz tega foha ...

Teli so v igri:

Pirnar
Inotherm
AJM

Zanima me, koga od gornjih priporočate, oz. koga naj se izognem? Ali pa, imate še kak predlog, koga naj kontaktiram?

p.s. mogoče bi bilo pametno obiskat MOS?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.530
1.421
113
Cena se mi zdi nekoliko v višavah, ampak morda pa je to zdaj že normalno. Ne znam oceniti.

"ter pa pametno ključavnico na prstni odtis (tu je cena pri vseh zelo podobna, okrog 650-700 €)."

Se pa nekoliko ukvarjam z IT varnostjo in vse mogoče pametne rešitve na vhodnih vratih odsvetujem. Ne glede na ceno tile bralniki varnostno pogosto niso vredni pol naprstnika tople vode. Sodobna protivlomna ključavnica je 10x več vredna, bo pa stala 10x manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
911
109
43
Po mojem v hiši ni tako pomembno, kako bullet proof so vrata. V bloku pa morda je.
Pri nas imamo čitalec prstnega odtisa in se mi je, upam, investicija že povrnila skozi ključe, ki jih otroci niso izgubili (sodeč po ostalih zadevah, ki jih predvsem eden pozablja povsod) :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.530
1.421
113
Saj je vseeno... Itak bodo sli cez okno.
Ja, včasih, ko smo imeli lesene okvirje in dvojne šipe, pa še to ponavadi balkonska vrata... Tako so šefu vlomili v staro bajto pred 20imi leti.

Se res kdo danes loti trislojnih oken, z alu okvirjem? Če dobro ne veš kaj počneš, se porežeš ko svinja, in za sabo pustiš DNK...

Se da na trgu kupiti kakšne bolj protivlomno narejene okenske okvire?
 

henkl

Majstr
18. nov 2019
468
288
63
Ja, včasih, ko smo imeli lesene okvirje in dvojne šipe, pa še to ponavadi balkonska vrata... Tako so šefu vlomili v staro bajto pred 20imi leti.

Se res kdo danes loti trislojnih oken, z alu okvirjem? Če dobro ne veš kaj počneš, se porežeš ko svinja, in za sabo pustiš DNK...

Se da na trgu kupiti kakšne bolj protivlomno narejene okenske okvire?
Tist k zna zna tud to
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.530
1.421
113
Proti takim tako ne moreš veliko... Gre bolj za boj s priložnostnimi lopovi, ki bi nato raje zavili k sosedu :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.193
9.337
113
EU
Na hotelu delali protivlomna okna za konferenčno diplomatsko sobo.
Steklo neprebojno. Okvir aluminijasti z vložki jeklene pločevine pet milimetrov debele, da ustavi metek. To so bile zahteve.