Vgradnja tempomata v avtomobile VAG grupe

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Zdej sem pogledal račun o montaži tempomata - stikalo tempomata ima šifro na računu 1K0953513F 9B9 (lahko
da je to samo interna številka artikla). Samo stikalo je 66,61 EURO + DDV.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
V kateri avto pa si ga vgradil?

Namreč imam kodo 1K0 953 513 A, je pa res, da zraven piše, da je zgolj za avtomobile z vgrajenim MFA / FIS. Kaj sploh to je? Potovalni računalnik?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
KSZ
Na Ebay.de se prodaja nov tempomat za 39 EUR, poštnina do Nemčije je 6 EUR, tako da tudi kaj dražje ne bi smelo biti do Slovenije. Jaz žal ne bom mogel počakat na to.
crazy1.gif


A kdo ve kakšen je točen part nr. za tempomat za Seat Alteao, VW Golf V, Octavia II?

to bo ja, na koncu ga boste našči v sosednji trafiki za 20 eur
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:to bo ja, na koncu ga boste našči v sosednji trafiki za 20 eur
bonk.gif
Hm, in kaj bi bilo narobe s spodnjim tempomatom: pod pogojem, da je seveda pravi part nr.? Zakaj bi dajal 84 EUR za tempomat, če lahko 45 EUR (in ja, preveril sem, cena poštnine za Slovenijo je tudi 6 EUR). In če bi bil v sosednji trafiki točno isti del pač 20 EUR, bi ga pač tam kupil. Ne ponaredek, temveč original, da se razumemo seveda. Nekako se ne počutim bolje, samo zato, ker sem nek del kupil na pooblaščencu, sploh če ga dobim kje konkretno ceneje. Potem bi se nekako počutil kvečjemu nategnjen.

Klik.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Glede park senzorjev....jaz sem se zanimal par dni nazaj...320 EUR z montažo (v barvi vozila....to je teh dodatnih 20 EUR nad 300)..sem pa povprašal pri ponudniku, ki načeloma vgrajuje te zadeve (alarme, park. senzorje) v vozila VAG grupe za uradnega zastopnika (kako je s tempomatom bi bilo pa zanimivo vprašat).

Če si jih pa vgradiš sam te pa pridejo nekje 170 EUR (polna cena) pa par ur dela...delal ravno sestrin mož na svoji hondici (civic) - ker je sestra začela vozit
evil.gif
, pa ravno nov avto.
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
V kateri avto pa si ga vgradil?

Namreč imam kodo 1K0 953 513 A, je pa res, da zraven piše, da je zgolj za avtomobile z vgrajenim MFA / FIS. Kaj sploh to je? Potovalni računalnik?

FIS = Fahrerinformationssystems oz. potovalni računalnik po domače
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Torej vprašanje za strokovnjake:
a je potrebno po vgradnji tempomata to lučko za tempomat še dodatno aktivirat v računalniku, oz. ob vgradnji priklopit kakšno dodatno žičko?
Namreč pri meni ne sveti, ko je tempomat vključen, pa je kanta tudi letnik 2006. Vgradnja NAJ bi bila strokovna (pooblaščenc).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.394
1.356
113
Kaj pa če samo žarnica manjka v števcih?

Ko sem sam vgrajeval sprednje meglenke, sem zamenjal stikalo za vklop, vštekal kable, ki so bili že pripravljeni za meglenke še v tovarni in vtaknil žarnico v luknjo v števcu, kjer je lučka za sprednjo meglenko in dela
zmaga.gif
 

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Posveti z neko svetilko s strani v števce. Ponavadi se vidijo vse možne lučke. Pri svojem avtu mi ob vklopu tempomata ne gori nobena lučka (ravno včeraj vgradil).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
No, sem vzel še v roke navodila do kante in lučke za tempomat dejansko sploh ni.
Izgleda so šele od modelskega leta 2007 naprej
jezen.gif
.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Tista lučka je pravzaprav neuporabna.

Mogoče je pri novejših drugače, a pri starih je lučka zgolj opozorilo,
da sta gumba "SET" in "RESET" pripravljena na uporabo,
kar narediš z ON/OFF gumbom.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Tista lučka je pravzaprav neuporabna.

Mogoče je pri novejših drugače, a pri starih je lučka zgolj opozorilo,
da sta gumba "SET" in "RESET" pripravljena na uporabo,
kar narediš z ON/OFF gumbom.
Mah, uporabnost gor ali dol. Tukaj se pogovarjamo bolj o blink-blink faktorju.
grin1.gif

Tempomat tudi brez te lučke dela dobro.
cheer.gif