Vgradnja tempomata v avtomobile VAG grupe

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kdo (poleg pooblaščencev) se še ukvarja s tem in ga priporočate? Sem našel enega v Krškem, vendar mi je skoraj malce predaleč. No, če bo treba, se bom tudi do tja zapeljal.
Kolikor vem, se le levo ročko zamenja in aktivira. Gre pa za 1.9 TDI 77kW.
Koliko sicer stanejo le ročke oz. koliko je neka normalna cena skupaj z vgradnjo?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Torej si se odločil...
Sicer pa poglej pri sosedih, morda stakneš ročko na odpadu za bagatelo... Menjava ti ne bi smela delati problemov, ostane ti še aktivacija... Mogoče kdo z VAG??? opremo?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Na Mobisuxu sem pred leti že opisal vgradnjo.

Poleg ročke je važen še kabel do elektronike
wink-1.gif


edit: Tu je link do tiste teme
http://www.mobisux.com/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Board=26&Number=1454336
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hvala, tole temo sem si že ogledal.
Gre pa se za novejše modele (Golf V-Leon-Octavia II).
Poleg tega se z okolico airbaga raje ne bi sam igral, čeprav brez problema naredim precej stvari sam.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Imam Octavio 1.9 TDI, II serija in sem dal naknadno vgradit tempomat kar na pooblaščenem servisu.
Vse skupaj me je prišlo cca.130 euro. So mi pa rekli, da je lahko problem, ker dokler ne
razmontirajo ročice, ne morejo ugotovit al se samo ročica menja ali je treba tudi nekaj elektronike ali menjat al samo nadgradit. Ne vem al so to tako samo rekli, ali je res tako.
No, na mojo srečo je moja Octavia imela "že vse" pripravljeno, tako da so samo ročico menjali.
Je pa res super stvar, ko sem naročeval avto, sem rekel da tega ne rabim, pa je kar koristna stvar.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Heh, sem danes preveril na pooblaščenem servisu in je res cena vgradnje nekje tam okrog 130 EUR. So mi pa povedali isto zgodbo kot tebi. Zanimivo, da je cena vgradnje pri tistem iz Krškega 150 EUR
crazy1.gif
.
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Heh, sem danes preveril na pooblaščenem servisu in je res cena vgradnje nekje tam okrog 130 EUR. So mi pa povedali isto zgodbo kot tebi. Zanimivo, da je cena vgradnje pri tistem iz Krškega 150 EUR
crazy1.gif
.

Zanimivo, da je naknadna vgradnja (pri pooblaščencu) cenejša, kot če bi doplačal pri novem avtomobilu
wink-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Z tempomatom avto žere več kot brez njega.
Po ravnem ne.
tongue-1.gif

Vse.preračunano.že.press
cool-1.gif

Nebom trdil, vem ko sem sel z avtodomom po otokih, sem recimo dol vozil
strogo tempomat, samo po ravnem, na hribu sem odvzel, na spustu dodal.
(vbistvu sem delal več kot brez tempomata)

Nazaj sem pa vozil brez, spet lagano, le 1x sem ga "spustil" do konca za par minut, pri malem klancu
navzdol, pol pa spet normal. Poraba je bla "tu tu" mogoče 2 dl manj na tempomat, stem da sem ko sem šel
brez letel nekaj časa 170 kolko je šlo, ampak ko privzamem, kok sem "delal" zraven njega, ti klanci in
to...

Nevem če se splača. Vgradi ga zato da boš manj delal, porabe s tem nebos rešil. Mogoče če znas
(kar očitno) recimo profaš 2dl, stem da kok plačaš za tempomat...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tempomat je uporaben na dolgih odsekih, kjer ti dejansko pomaga, saj imaš konstantno hitrost, porabo. Pri nas je to brezveze, saj moraš na naših AC skoz bremzat/dodajat gas...stardeci/mularija press.
p.s. osebno ga ne bom uporabljal. Je preveč monotono, skoz isti obrati, skoz isti hrup(frekvenca),lahko zaspiš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tempomat bom vgradil zaradi udobja in ne porabe. Sem pa prepričan, da mi porabe ne bo skoraj nič zvišal.
Je pa dejstvo, da ko imaš enkrat pred stabo npr. 800 km po AC, tempomat neprecenljiva pomoč.
Pa tudi v koloni pride zelo prav.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:
Zanimivo, da je naknadna vgradnja (pri pooblaščencu) cenejša, kot če bi doplačal pri novem avtomobilu
wink-1.gif

to je že kar pravilo!

Isto velja z alarmom, parkirnimi seznorji...etc (kjer je običajno razlika ravno faktor 2).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ampak a gre to za originalno dodatno opremo ali za neoriginalno? Ker senzorji znajo biti res cenejši, ampak ne original, temveč kakšna kvalitetna neoriginalna firma.