Vgradni pomivalni stroj

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Morda malce hecno vprašanje, ampak ali se lahko vgradni pomivalni stroj začasno (dokler ne pridejo še leseni deli) uporablja kot samostoječi? Razen tega, da grdo zgleda, a so še kakšni drugi zadržki? (npr. da se brez sprednje plošče ne da normalno odpirat vrat in podobno...
confused-1.gif
)

Hvala!
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.350
151
63
37
Kater vgradni pomivalni (tak a je brez plate na vrhu) se pa zdaj najbolj splača kupt? Stari Gorenjev pomivalni stroj že malo štrajka.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Vrata se da normalno odpirat, samo ker niso dovolj težka običajno ne stojijo v odprtem položaju. Treba je samo pazit da jih odpreš in takoj zapelješ košaro gor, da ostanejo odprta, drugače pa drugih zadržkov ni.

@furious Ali iščeš vgradni pomivelni stroj ali prostostoječega brez plošče na vrhu?

lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Jaz sem kupil prostostoječega (so cenejši pa ne vem zakaj) mu odstranil zgornjo ploščo ter ga porinil pod pult in imam sedaj vgradnega
smile-1.gif
.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Nimaš vgradnega, vgradni ima še lepo oblečena vrata, ki so v stilu kuhinje.
Sam imam narejeno enako kot ti in mi je kar malce žal.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.350
151
63
37
Tak, da je brez plošče bi moral bit. Da gre lahko pod pult. Prva stranica naj bi bila pa srebrna (kot hladilnik).
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Plata na vrhu se sname, tako da ti iščeš običajni pomivalni stroj in ne vgradnega.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo še eno podvprašanje.


V kuhinji imam povišan pult (92-93cm). So nogice na strojih dovolj fleksibilne, da ga bom lahko dvignil tako visoko ali moram vzeti povišan pomivalni stroj (86cm)?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Je kar zelo na meji. Napiši mi še debelino pulta.
Običajno so pulti visoki okrog 91 cm. Pomivalci pa se dvignejo tam do 87-88 cm. Pa včasih je še malo viška, tako da bi skoraj moralo it.
Vsekakor poizkusi skombinirat, da vzameš klasični pomivalec, ker pri povišanih je izbira zelo borna. Na pamet vem samo enega Gorenje, pa mogoče ga ima še kdo.

lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Tak, da je brez plošče bi moral bit. Da gre lahko pod pult. Prva stranica naj bi bila pa srebrna (kot hladilnik).

Koliko si pa mislil dat za pomivalca, da ti ne bom predlagal enega za 300 eur, potem boš pa hotel takšnega za 1000,00
grin1.gif


lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Vrh elementov je na 88,5cm, vrh pulta na 92,5cm.

V bistvu sem se zelo navadil na povišan pult in mi je precej zoprno pridit v nižjo kuhinjo (se mi zdi, kot da si bom hrbet zlomil
smile-1.gif
), tako da bo verjetno tudi naslednja kuhinja povišana. Saj to opcijo imajo vsi proizvajalci, ne?

Kar pa se pomivalnih strojev tiče, ravno ta Gorenjev se mi niti ne zdi tako napačen:

http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/pomivalni_stroji?c=185445
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ne bi kupoval nekaj iz spodnjega dela cenovne (kvalitetne?) lestvice, ampak 1000 EUR se mi zdi pa tudi že malo prehuda. Nekje vmes recimo.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.350
151
63
37
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Tak, da je brez plošče bi moral bit. Da gre lahko pod pult. Prva stranica naj bi bila pa srebrna (kot hladilnik).

Koliko si pa mislil dat za pomivalca, da ti ne bom predlagal enega za 300 eur, potem boš pa hotel takšnega za 1000,00
grin1.gif


lp

Gledamo tam nekje nekaj srednjega. Pomivalni stroj se ne kupuje vsako leto, zato bi blo brezveze nekaj šparat.
wink-1.gif
Je pa res zlo edini pogoj ta, da je sprednja stranica v taki barvi.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
60
48
Kranj
Ko sem pred pol leta kupoval pralni stroj mi je prodajalec razložil, da obstajajo vgradnji, pol vgradnji
frown-1.gif

Prej sem imel vgradnega vendar je bila sprednja plošča že tako zjahana (napihnjena iverka) in sem rekel, da tako zjahane sprednje plošče ne bom dajal na nov pomivalni stroj (pa še nihče ne bi vedel, da imamo nov stroj
wink-1.gif
)
Sem nato vzel takega z rostfrei vrati, ker je v kuhinji že tak hladilnik. Je Elektrolux za nekaj čez 500€ in smo do sedaj zelo zadovoljni.
Pa doplačal sem 20€ da imam sedem let zastonj rezervne dele.
 
Nazadnje urejeno:

gali

Pripravnik
17. sep 2007
123
9
18
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Samo še eno podvprašanje.


V kuhinji imam povišan pult (92-93cm). So nogice na strojih dovolj fleksibilne, da ga bom lahko dvignil tako visoko ali moram vzeti povišan pomivalni stroj (86cm)?

Priporocam povisanega, visino stroja se da nastaviti do 91 ali 92cm. Na nasem trgu je izbira borna, svetujem nakup cez mejo. Sam sem pri Elektroshop Wagner 2008 kupil povisanega Bosch pomivalca SHI58M05EU za 674 EUR z dostavo v Slovenijo. Takrat je bil to eden od top modelov, danes pa verjetno za podoben denar dobis malo bolj varcne modele z zeolitskim susenjem. Od narocila do dostave je trajalo kakih 7dni. Teh 5cm dodatne notranje visine se zelo pozna, ni problema prati velikih kroznikov fi=30cm ali velikih ponev spodaj. Stroj je tudi zelo tih.

www.elektroshopwagner.de

Sem malo posurfal, pa Wagner ni vec poceni. Povisani pomivalni stroji pri Boschu se imenujejo SBI....... Malo poglej na www.guenstiger.de
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Eno podvprašanje:


Če se v pomivalnem stroju uporablja tablete 3v1, potem sploh nikoli ni treba nasuti soli ali dodati tekočine za izpiranje? Ali je vseeno fino, če je to v stroju in se pač nastavi trdota vode na manj?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.444
1.376
113
Glede trdote vode (če je to tisti knof pod pokrovom luknje za "kovanec" - tekočino za izpiranje) lahko eksperimentiraš...

Sam sicer bolj prisegam na klasiko (prašek+sol+kovanec, za katero se vsekakor prepričaj, če ni še vedno najcenejša?), ampak če še posoda enako opere samo s "tabletami", zakaj pa ne
zmaga.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
To je zelo relativno od tega kakšno vodo imaš.
Npr pri naših doma dajo samo teblete in finish za lesk. Midva sva 2 km stran dodajava tudi sol.
V bistvu je treba malo poizkusit. Najprej začneš z čim manj stvarmi potem pa dodajaš če je potrebno.

lp

Simon
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

OK, torej novemu pomivalnemu stroju ne bo škodilo, če ga prvič zaženem samo s tableto in brez soli ali sredstva za izpiranje?