Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.423
113
Pisal sem za tvoja starša. A ni tvoja mati delala z računalniki?
Če sta pa težka, jima pa plačaj učitelja, da ne bosta rabila tebe poslušat.
V glavnem, to je en bullshit izgovor. Pač se jim ne da: tašči in tastu.
Sem napisal da moja mati nima težav. Govorim o tastu in tašči...in ja, tadva naučit klikat, bi pomoje prej nauču psa. Stara, brez volje pa še antitalenta.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.423
113
Pač une parkrat na mesec, kvartal se logiras in pišeš dohtarju v njihovem imenu za njih. Najlažje. Vmes jih probas naučiti če gre, če ne gre jebiga. Upaš, da bodo tvoji otroci tako zate skrbeli, ko vo treba z AI robotom se menit.
Sicer se strinjam, ampak če bi se pa kdo na telefon oglasu v ZD pa tud ne bi blo konc sveta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.423
113
sad Pa da se razumeva, moj stari oče si je kupil ob odhodu v penzijo 286tko in šel na tečaj. Računalnik je vzel kot hobi. Zadnje windowse ki jih je uporabljal so bli XP. Dec je do konca plačeval položnice prek klika, pa je bil v zadnjih letih nekje na 20 procentih vida. Sam eni pa niso za to. Stari pr svojih 70+ letih rukne skup škarpo k keks, da bi pa po računalniku kliku, pa ni volje, že ekran pr peči je težava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Piton

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Potem mi pa povej kako je res.
En primer iz Reddita, vse le ni greznica. Nisi pa edini, ki kaksnega pozna tam.

https://www.reddit.com/r/explainlikeimfive/comments/10ay6ci
We had “good” insurance when my wife became seriously ill.

When you are hospitalized in the US you don’t get one medical bill. You get a bill from the hospital, a bill from the internal medicine physician, a bill from the obgyn physician, a bill from the critical care physician, a bill from the lab, a bill from the radiologist private practice, etc.

The insurance company can and will say that some or all of those bills are not covered for a ton of different reasons that you agreed to when you signed up for the coverage. Those reasons for lack of coverage will change and overlap as you try and fight for them to be covered. The amounts will also change over time as the insurance fights with you and the hospital to pay as little as possible. Some of those bills won’t show up for months. Just trying to keep track of everything to be able to properly fight with the insurance is a nightmare.

And if you can’t convince the insurance that the costs should be covered then they aren’t included out of pocket maximums. Which means you are on the hook for all those dollars.

In the case of serious illness, like my wife’s, that can be hundreds of thousands of dollars. Even when you have “good” insurance.

We managed to get the largest things covered so we didn’t go bankrupt, but it took almost two years, hours of times, oodles of stress and frustration.

After living in the US, the UK, and Canada, I can confidently tell you the US system is terrible. The UK and Canada aren’t perfect - but the US system is terrible.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.678
6.089
113
blizu močvirne prestolnice
Če se hoče nekaj urediti je treba uničiti korupcijo v zdravstvu, politiki se ne smejo ukvarjati z zdravstvom, pa zzzs je treba močno prevetriti. Aja pa take neumnosti s strani župana o jeziku je treba tudi uničiti v kali.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.210
3.613
113
Če bi imeli privatno zdravstvo ne bi bilo tega problema, ker bi delovalo. DRŽAVNO zdravstvo pa samo zanima, kakšne plače bodo imeli, in to je vse, to je edina njihova skrb. Ponoči ne spijo ker razmišljajo o tem da količnik njihove plače ni 3:1 s povprečno. To so nočne more, ki si jih normalen človek ne more predstavljati.
Fixed.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in BuDi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
To je naloga gospe Fascikel, ki je minirala možnost cenejše nabave računalniške opreme za starejše
Minirala nabavo za 5000 starejših, ki so se pretepali za tečaje. Pa še od teh je bila najmanj polovica računalniško pismenih, ki so samo želeli 150€, da bi kupili vnukom fensi slušalke. :valjamse: Raje najdi kako drugo kritiko, ta ti pač ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Svobodnjak

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Lahko kakšen link na tole?

To je bilo na tiskovni konferenci konec lanskega leta. Ko je novinar spraševal koliko sredstev je namenjeno za skrajšanje vrst ( bilo je rečeno da se plača vse kar se bo naredilo). Link? Rtvslo arhiv mislim da novembra lani ne bom za sigurno trdil, lahko da je bil tudi že december
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Lahko kakšen link na tole?
Državno zdravstvo ne zmore, lahko bi šli pri nekaterih storitvah do 115%, pa ne pridejo niti do 100%. Zasebno pa seveda ne sme.


Za širitve oziroma povečanje programov za skrajšanje čakalnih dob je ZZZS v letu 2019 plačal 40,1 milijona evrov. Na podlagi teh vlaganj je bil obseg opravljenih zdravstvenih storitev na posameznih področjih pomembno večji v primerjavi z letom 2018, poleg tega pa se je tudi v letu 2019 razširil seznam zdravstvenih storitev, ki jih ZZZS plačuje po dejanski realizaciji, količinsko neomejeno.


Avtor (pod psevdonimom) trdi, da je glavni razlog za čakalne dobe v zdravstvu pomanjkanje finančnih sredstev, ki se naj bi odražal na način, da ZZZS omejuje plačilo letnega obsega programa (plana). To naj bi bil celo razlog za "rdeče številke" slovenskih bolnišnic. Podatki in dejstva tega ne potrjujejo. Slovenske bolnišnice so namreč (v normalnem, predkoronskem) letu 2019 izvedle 99,9 odstotkov plana akutnih bolnišničnih obravnav (bolnišničnih operacij in posegov), čeprav ZZZS plačuje določene prednostne programe količinsko neomejeno, nekatere pa je bil pripravljen v letu 2019 plačati do 15 odstotkov preseganja nad planom. Tako so slovenske bolnišnice na primer v letu 2019 opravile le 93,1 odstotka plana operacij kile in žolčnih kamnov namesto 115 odstotkov. Tudi operacije hrbtenice so bile opravljene 97,9-odstotno, pa tudi številne druge ortopedske operacije niso bile opravljene 115-odstotno, do kolikor jih je bil ZZZS pripravljen plačati (podatki so javno objavljeni v Poslovnem poročilu ZZZS za leto 2019, tabela 21).
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Sicer se strinjam, ampak če bi se pa kdo na telefon oglasu v ZD pa tud ne bi blo konc sveta.
Telefonskih klicev je enostavno preveč (in so časovno potratni), da bi se medicinske sestre in zdravniki ukvarjali še z njimi. Zato tako promovirajo različne portale, kot sta Gospodar zdravja in doZdravnika.

Za ezdravje sicer obstaja številka 080 72 99.


Portal zVEM ima trenutno več kot 450.000 aktivnih prijavljenih uporabnikov, več kot 260.000 oseb pa si je aktiviralo tudi aplikacijo zVEM, s katero so prejeli polni dostop do vseh storitev portala.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Očitno je vse laž, ni sicer presenetljivo.

"V zadnjem času se v javnosti poskuša ustvarjati vtis, da je ena glavnih težav v zdravstvu pomanjkanje družinskih zdravnikov in posledično vse večje število ljudi brez izbranega osebnega zdravnika. O tem je govoril tudi podpredsednik Fidesa Gregor Zemljič, ko je komentiral dogovor z ministrom za zdravje Danijelom Bešič-Loredanom in oznanil, da zdravniške stavke ne bo.

Toda sindikalisti, ki običajno povzdignejo glas, ko pride na oblast levosredinska vlada, zavajajo. Vsaj tako je razvidno iz dostopnih podatkov Zavoda za zdravstveno zavarovanje (ZZZS), ki smo jih analizirali v zadnjih dneh."