Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.370
3.676
113
v zdravstvu pa ne vejo niti kdo niti kok ma naročenih, niti kdaj..... ništa. nula
pr privatnikih te pričaka recepcija (in receptroke), leder fotelji, muzika, nidani, naročen na uro inštima
Če vprašaš povprečnega državljana - to je to če hočemo zastonj zdravstvo, privat se pa plača.
A da se zastonj zdravstvo tudi plača? Nee... če je pa zastonj... tako kot šolstvo... pa voda....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in ales85

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
pr privatnikih te pričaka recepcija (in receptroke), leder fotelji, muzika, nidani, naročen na uro inštima
se pravi da se da če se hoče. al pa se ne da če se noče, kukr obrneš
Privatniki dobijo plačano šele po opravljeni storitvi. Seveda storitev morajo opraviti, kvalitetno.

Javno zdravstvo je podobno, kot če kakemu fušarju (npr. malarju) plačaš vnaprej. Lahko te celo nategne in dela sploh ne opravi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
gledal tarčo. hmnja no
drgač pa ena za razmislek: vsi bluzijo o digitalizaciji in ureditvi baz podatkov, zgodi se null
na drugi strani: peleš 10km/h preveč in dobiš čez ene teden "lep puzdrav od ne.bom.puvedu.koga nje"
FURS te tud najde, če si kej dolžan
v zdravstvu pa ne vejo niti kdo niti kok ma naročenih, niti kdaj..... ništa. nula
pr privatnikih te pričaka recepcija (in receptroke), leder fotelji, muzika, nidani, naročen na uro inštima
se pravi da se da če se hoče. al pa se ne da če se noče, kukr obrneš
bi reku da ma Brecelj prov: kaos je in kaos ustreza velik žepom

Očitno tudi Breclju ustreza. A veš kaj Američani pravijo "words are cheap", in govori lahko kar hoče, je pa še zmeraj del tega sistema.
 

B81

22. jul 2007
36.591
10.285
113
v kaosu se hitro kaj zgubi ($$$).
V živilski stroki pa inšpektor najde kraj rojstva človeka in njegovo številko čevljev, ki je na liniji kontroliral polnjenje Bibite pred 3 leti :bonk:
 
2. jul 2020
4.886
6.409
113
v zdravstvu pa ne vejo niti kdo niti kok ma naročenih, niti kdaj..... ništa. nula
pr privatnikih te pričaka recepcija (in receptroke), leder fotelji, muzika, nidani, naročen na uro inštima
se pravi da se da če se hoče. al pa se ne da če se noče, kukr obrneš

Določeni zdravstveni domovi imajo to organizirano. Od naročanja preko spleta do urejenih čakalnih vrst. Doma so se čudili, kako ne upajo poklicati v ZD, da bi se naročili za recepte. Telefon stalno zaseden. Uredil preko spleta, v roku enega dne od naročila že sms da čaka v lekarni. Gneče po hodnikih ni, razen če zdravnik ni tudi dežurni zdravnik na urgenci.

Ostalo so pa tudi boomerji krivi. Imel sem pregled v bolnici, zaradi covida so spuščali po terminih notri. Horda upokojencev pred bolnico. Jaz sem se sprehodil mimo, do vratarja, povedal ime in priimek. Pred mano pa zavrnil gospo, katera je bila šele čez 2 ure naročena.
Medicina dela, pridem za uro. Spet omejitev vstopa. Gospa je prišla 4 ure preden je bila naročena.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.423
113
Določeni zdravstveni domovi imajo to organizirano. Od naročanja preko spleta do urejenih čakalnih vrst. Doma so se čudili, kako ne upajo poklicati v ZD, da bi se naročili za recepte. Telefon stalno zaseden. Uredil preko spleta, v roku enega dne od naročila že sms da čaka v lekarni. Gneče po hodnikih ni, razen če zdravnik ni tudi dežurni zdravnik na urgenci.

Ostalo so pa tudi boomerji krivi. Imel sem pregled v bolnici, zaradi covida so spuščali po terminih notri. Horda upokojencev pred bolnico. Jaz sem se sprehodil mimo, do vratarja, povedal ime in priimek. Pred mano pa zavrnil gospo, katera je bila šele čez 2 ure naročena.
Medicina dela, pridem za uro. Spet omejitev vstopa. Gospa je prišla 4 ure preden je bila naročena.
Zdej pa ti men povej, kako si naj 80 letna oma uredi recept prek spleta?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Očitno tudi Breclju ustreza. A veš kaj Američani pravijo "words are cheap", in govori lahko kar hoče, je pa še zmeraj del tega sistema.
Brecelj že dolgo opozarja na sistemske napake in korupcijo. Glede na to kako je glasen sem presenečen, da je sploh še del tega sistema, ali drugače rečeno, me čudi da ga še niso nogirali. Sem pa slišal od pacientov, da se mu klanjajo (pacienti, ne kdo drug). Tako da bi verjel da je kot doktor vreden spoštovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

torentino

Majstr
8. sep 2009
387
344
63
Ne bi o tem
To naj povedo tisti, ki so to uvedli.Če starejši občan nima nikogar, ki se zna z moderno tehniko, je edina rešitev, da se svaljka v zdravstvenem domu.
Ko bo pa zopet kaka bereta počila, se bodo pa vsi delali zgrožene.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zdej pa ti men povej, kako si naj 80 letna oma uredi recept prek spleta?
Saj si ne rabi. Ampak ne rabijo pa tudi v zdravstveni dom ob 7h, če so naročeni ob 11h, delati gužvo za 4 ure. Po možnosti celo takrat, ko sploh niso naročeni. Pa nategovati zdravnika s "klepetom". Če jim je dolgčas naj grejo pač na kavo.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.929
2.346
113
Ti boš tudi enkrat star in betežen!
Kavo je treba plačat, zdravnik je zastonj.

Se pa strinjam - nobenega v bajto spustit prej kot 15 minut do naročene ure.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
Saj si ne rabi. Ampak ne rabijo pa tudi v zdravstveni dom ob 7h, če so naročeni ob 11h, delati gužvo za 4 ure. Po možnosti celo takrat, ko sploh niso naročeni. Pa nategovati zdravnika s "klepetom". Če jim je dolgčas naj grejo pač na kavo.

ja pa fajn, da malo pomisliš, zakaj je mogoče prišel nekdo tako zgodaj - mogoče nima drugega prevoza? mogoče ima avtobus le 3x na dan?

in tud nekateri pač niso vajeni po bifejih skakat in čakat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.423
113
Saj si ne rabi. Ampak ne rabijo pa tudi v zdravstveni dom ob 7h, če so naročeni ob 11h, delati gužvo za 4 ure. Po možnosti celo takrat, ko sploh niso naročeni. Pa nategovati zdravnika s "klepetom". Če jim je dolgčas naj grejo pač na kavo.
Ne ga srat no. Naša tastara dva sta dežurala tri dni pr telefonu pa živ bog ni dvignu telefona. Rabita pa recepte za redna zdravila. Brez da sta naročena ne smeta v ZD. Moja pošlje mail in je bil odgovor, da ne komunicirajo več po mailu, ampak samo prek gospodarja zdravja ali v času uradnih ur po telefonu, v času uradnih ur telefon zvoni v prazno, pol se pa slikaj. Še jest sem imel težave to neumnost zrihtat, pa ne bosta mela 75 let stara človeka, ki računalnika v življenju nista vidla od blizu. Se bo treba mal tud v to upičit, ker so ratal ZDji nedostopne trdnjave. Je pa fajn ja, če odmisliš, da je s predpotopno aplikacijo en spet zaslužu. Z zdravnikom prek tega komuniciram brez težav. Ni pa to za upokojence, naša dva mata težave že ko se programska shema na TV zamena.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Poznamo primere recimo operacije kolena. Kjer se čaka na operacijo po 2 leti. Vmes je delavec večinoma na bolniški. Pa ne čaka se operacija ker nebi bilo human resourca ampak ker ni financ. Operacija stane cca 2k eur. Bolniška pa stane toliko že za cca mesec do dva meseca. Zdaj pa narediš matematiko in vidiš kaka škoda se dela.

Osebno poznam primer ki bi šel lahko po 1 tednu nazaj na delo če bi mu naredili operacijo takoj tako je pa 15 mesecev bil na bolniški vsak mesec pa dobil nadomestilo višje od cene operacije. Pa na koncu je še dobra 2 jurja skeširal sam za fizioterapije ker tudi tistih ni dobil. In takih primerov je na stotine.
 
  • Žalosti me
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in MrDaco