Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.550
15.552
113
Da ne bo nesporazuma - UKZ ni govorila o začasni vladi,... samo o tem, da bo vlada z novimi resorji potrjena na redni seji DZ.
Aja take fore, hvala za pojasnilo. V tem primeru pa leti moj komentar na tistega, ki je govoril o začasni vladi saj je drugače popolnoma jasno kaj je začasna vlada in to ta trenutna ni kljub temu, da ne gre vse po željah avtokrata Goloba. Njegova "polnomočna" vlada je bila sestavljena ter je začeka delati s 1.7.2022, vse ostalo so zgolj dodelave obstoječe čisto taprave vlade in ne začasne.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.449
3.865
113
Ljubljana
hmpg.net
"Eden od razlogov za današnje stanje je, da se od osamosvojitve ministri niso ukvarjali z zdravstvom, ampak z zdravniki, ki so stavkali leta 1995, 1996, leta 2000, 2002, 2004, 2010, 2015 dvakrat, leta 2016 in leta 2017."

A je to kakšen vzorec?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.550
15.552
113
✊ ZAHTEVE:

1. Vsem pacientom je potrebno nemudoma zagotoviti dostop do osebnega zdravnika.

2. Odpraviti se mora dopolnilno zdravstveno zavarovanje - tako, da se ukinejo doplačila za zdravstvene storitve.

3. Prekiniti je potrebno delo zdravnikov v dvojni praksi - t. i. dvoživkarstvo.

4. Preprečiti je potrebno preskakovanje čakalnih vrst, ki jih omogočajo komercialna zavarovanja.

5. Javno zdravstvo mora slediti potrebam pacientov, ne profitom koncesionarjev.
Aja to, to sem pa prebral, my bad. Sem se potem zapičil v debilizem pod 4. točko ter zanemaril ostale točke.

(tnx)
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.863
3.571
113
Rešitev zdravstva in ostalega v pol leta? Tudi, če bi Golob rekel, da bodo vsi problemi urejeni v dveh ali štirih letih, bi bila to taka debela laž kot je bila tista o kadrovanju oz. zaposlovanju strokovnega in nepolitičnega kadra, "5min" za tem pa določi za ministra Šarca, ki je s svojo stranko na volitvah pogorel na celi črti in bi moral parlament videti samo še od zunaj plus ostale zgrešene zaposlitve ter druge laži. Po vsem skupaj pa se tip začne ukvarjati še z revanšizmom (afere na Policiji) in nato jaz tu gor berem, da se jih pusti pri miru ter se jim da še nekaj časa, pa kaj si ti ja nor, adijo pamet. Golobova vlada je začela delati s 1.7., od takrat je minilo že 180+ dni. Očitno bo najbolje, da se diktatorja in njegove vazale pusti pri miru kar cel mandat. Morda je pa zato Golob že od štarta govoril o 8ih letih vladanja oz. o dveh mandatih, prvi bi lahko bil za kadrovanje, izdelavo raznoraznih "študij", priprave na spremembe (ki jih z njihove strani ne bo), ipd. Juhu-bruhu.
Ne bodi žleht in dopusti ljudem živeti v izbranem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.863
3.571
113
Sicer pa, če nobena od številnih preteklih vlad tega ni rešila zakaj bi jo pa aktualna?
 

B81

22. jul 2007
36.591
10.285
113
✊ ZAHTEVE:

1. Vsem pacientom je potrebno nemudoma zagotoviti dostop do osebnega zdravnika.

2. Odpraviti se mora dopolnilno zdravstveno zavarovanje - tako, da se ukinejo doplačila za zdravstvene storitve.

3. Prekiniti je potrebno delo zdravnikov v dvojni praksi - t. i. dvoživkarstvo.

4. Preprečiti je potrebno preskakovanje čakalnih vrst, ki jih omogočajo komercialna zavarovanja.

5. Javno zdravstvo mora slediti potrebam pacientov, ne profitom koncesionarjev.
Baje minister že dva dni bere točko 3.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
Seveda ne špila že ohoho let in osebno te vlade ne bremenim za nastanek tega problema, je pa obstoj tega pač še vedno njihov problem. Problem te vlade je to zdaj zgolj zato, ker imajo po nizu večjega števila vlad prvi to sposobnost, da naredijo praktično karkoli si zamislijo. No v bistvu to sploh ni problem, to je dejansko super ob predpostavki, da se zadeve konkretno in korektno spremenijo na bolje a tu sem pa na podlagi do sedaj videnega žal totalen pesimist.

ne, ne morjo narest karkoli. ce se spravijo na zdravstvo, so tukaj takoj stavke.

torej, bomo pocakali, da so stavke mimo, da lahko zacnejo delat? zdej bojo ucitelji na vrsti, sodniki se tudi ze oglasajo, caka jih pa ju...

tko je to v demokraciji. pa imas lahko 100% vecino, te pa sindikati jeb.ejo.
 

B81

22. jul 2007
36.591
10.285
113
"Škoda", da nimajo ustavne večine, bi jih prepovedali :D

Menda so tudi pomočnice vzgojiteljic v vtrcih na vrsti - kar jim sicer dam čisto prav. Tako odgovorno delo pa pod minimalno plačo je absurd. Enako čistilke (ne odgovorno, ampak fizično).

 

B81

22. jul 2007
36.591
10.285
113
A jenull že kar grozi, da je od tega odvisno ali bo ta vlada obstala ali padla..... na okoli 1:22:00 WZT??
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.210
3.613
113
"Škoda", da nimajo ustavne večine, bi jih prepovedali :D

Menda so tudi pomočnice vzgojiteljic v vtrcih na vrsti - kar jim sicer dam čisto prav. Tako odgovorno delo pa pod minimalno plačo je absurd. Enako čistilke (ne odgovorno, ampak fizično).

Sarkazem?
Sicer za "koga" pa potem je minimalna plača, če ne za čistilke??
Torej je minimalna plača dejansko "skoraj" UTD, nekaj kar ti "pripada", če se samo prikažeš na delovnem mestu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

B81

22. jul 2007
36.591
10.285
113
Sarkazem?
Sicer za "koga" pa potem je minimalna plača, če ne za čistilke??
Torej je minimalna plača dejansko "skoraj" UTD, nekaj kar ti "pripada", če se samo prikažeš na delovnem mestu?
Nene, ampak delo čistilke je največkrat nepravlahko fizično delo. Ne zdi se mi fer, da dobi enako, kot nekdo, ki "šteje avte ob cesti".

edit:
Ma ja...pač je minimalna plača prenizka.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
"Škoda", da nimajo ustavne večine, bi jih prepovedali :D

Menda so tudi pomočnice vzgojiteljic v vtrcih na vrsti - kar jim sicer dam čisto prav. Tako odgovorno delo pa pod minimalno plačo je absurd. Enako čistilke (ne odgovorno, ampak fizično).


to je ze zmenjeno. a nic ne spremljas?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
no, sej za sodnike je tud ze poskrbel.

Premier Robert Golob je na občnem zboru Slovenskega sodniškega društva napovedal reformo plačnega sistema s posebnim plačnim stebrom za sodstvo oziroma pravosodje. Do izvedbe reforme bodo sodniki prejemali dodatek v višini 600 evrov bruto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

B81

22. jul 2007
36.591
10.285
113
1673377926380.png
 

B81

22. jul 2007
36.591
10.285
113
za kaj pa tu gre?


Ko Levica in SDS skupaj stopita. Mogoče kdo ve, kaj se kadi zadnje čase, zgleda dobro :p