Velika planina - vprašanje

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
madona kake pa pišem- koze okol.. jih še nikol nisem vidla, so same krave
smile-1.gif

je bla pa spet guzva, v sob., ko je bila gor maša, se že ob 12h ni dalo več kislega mleka dobit... v nedeljo pa tud žgancev ne...
najlepše je res zvečer, ko gre še zadnja gondola, ko se vse umiri...potem pa kako domače žganje (ki je smešno poceni)...
zmaga.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Kako je zdaj, a gondola deluje? Namreč nebi šel hodit bi šel bolj "izležavat". In kako vedet kdaj gre gondola gor? Na koliko minut vozi? Pripelje čisto do vrha?

Kaj pa sedežnica? Gre do vrha? Kako vozi?

 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Evo tole sem našel na njihovi strani:

VOZNI RED

NIHALKA
ponedeljek - četrtek (vsako polno uro)
od 8.00 do 18.00

petek, sobota, nedelja, prazniki in dan pred praznikom (vsako polno uro)
od 8.00 do 20.00

SEDEŽNICA
ponedeljek - četrtek
od 9.00 do 17.15

petek, sobota, nedelja, prazniki in dan pred praznikom
od 9.00 do 19.15

Zdaj me samo zanima ali oboje obratuje? Pa do kam gre sedežnica in do kam gondola? Oboje čisto na vrh?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Iz doline (Kamniške bistrice) se gondola vzpne na rob Velike planine (v bližino "hotela" Šimnovec). Od te (zgornje) postaje gondole pa greš naprej lahko peš ali s sedežnico. Le-ta ima malo pred vrhom (Gradišče) tudi vmesno postajo (Zeleni rob).
To je torej zahodni (žičniški) pristop.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Sepravi je nujno prestopanje če hočeš direkt na vrh? Nič od tega ne gre direkt gor?

Pa še to me zanima, koliko časa traja "potovanje" z gondolo in nato s sedežnico?
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Saj ni noben problem. Z gondolo se pelješ od parkirišča ene 10 min do končne postaje. Se sprehodiš cca. 50m do sedežnice in se pelješ še kakšne 10 min do zelenega roba...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Kot je napisal Axi - najprej gondola (prideš nad 1400 mnm), potem narediš nekaj korakov do vstopa na sedežnico in se pelješ do vrha (1666 mnm). To je vse.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Se dve kratki vprasanji: 1. Kaksna je ta sedeznica? Enoseda? Dvoseda? Ma kdo kako sliko? 2. Kako se oblect za gor? Koliko je stopinj cez dan gor? Se proti veceru ful shladi?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
To je dvoseda - stara (še na Rogli so jo odpisali
evil.gif
). In počasna.

Temperature - tukaj v dolini je 31 stopinj, sem pa pravkar govoril z mamo, ki je na VP, in pravi, da moraš imeti srajco z dolgimi rokavi
cheer.gif


Načeloma je v teh dneh tam blizu dvajset, če se pooblači, pa kakšnih 16.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Pa ta sedežnica non stop vozi? Sepravi imet eno majco na dolge rokave gor, pa kak pulover za vsak slučaj in to je to. Hvala.
zmaga.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Kaj bi vseeno malo pogledal na njihovo stran?
evil.gif


Obratovalni čas je desno spodaj na naslovni strani
grims-1.gif


Načeloma vozi okorg polne ure - tako, da ujameš gondolo oz. iz gondole ujameš sedežnico. Če je ljudi dovolj, pa vozi cel dan.
Če je dan res vroč in ni napovedi neviht, potem si lahko tudi v kratkih hlačah in kratki majici. V nahrbtniku pa imej nekaj več (trenirka, anorak ...).
Potem pa gas.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
gondola in sedežnica sta prejšnji vikend vozili ves čas.... če nisi glih totalno brez kondicije, ti ni treba s sedežnico do vrha... ni neka razdalja..
drugače je bilo pa čez dan blazno vroče- smo kar malo pozabili kakšno je sonce v hribih,,, malo pihlja, pozabiš.... in potem te dobesedno skuri..
noči so hladne- tako, da obvezno dolge...
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Na Veliki planini med Kisovcem in Malo planino v občini Kamnik se je v petek pri padcu smrtno ponesrečil planinec.

a se je tole zgodilo na pasjih pečinah???
frown-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

To soboto 19.9 bi šli gor, pa me zanima kaj pravte na vreme. Bo za it? Neki sem gledal, dežja sicer naj ne bi blo, bo pa mal megleno, pa zdej skor vsak dan pada. A bi znalo bit full blatno?
Bi pa to bil bl tko na izzy izlet, ker bi šli s sedežnico gor, pa enga majhenga otroka bi mel seboj.
Ta dolga tura pride na vrsto enkrat drugič;)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Aladin pravi, da bo popoldne nekaj dežja, sicer pa tekom dneva večinoma v oblakih. Podobno pravi avstrijska napoved (ki je po mojih izkušnjah bistveno natančnejša od slovenske). Nekega fino vremena ne bo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Napovedi nisem gledal - je pa tako - hodiš lahko, to ni problema. Če nisi izkušen (oz. terena ne poznaš), potem pač samo po poteh. Velika planina v megli res ni hec.