Velika planina - vprašanje

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hvala, sam vrjetno nimajo na vratah tablic s priimkom kot v bloku, hihi
smile-1.gif

gor še nikol nisem bil, tko da sorry za morda neumno vprašanje, sam si res ne znam predstavljat kak naj v tisti množici hišk najdem ravno pravo:)?
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
hvala, sam vrjetno nimajo na vratah tablic s priimkom kot v bloku, hihi
smile-1.gif

gor še nikol nisem bil, tko da sorry za morda neumno vprašanje, sam si res ne znam predstavljat kak naj v tisti množici hišk najdem ravno pravo:)?
haha maš prov...čaki ti najdem
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Laniškova je tista ob Havtežovi
evil.gif
-> če je pa tam kaj žgancev, je odvisno od pastirja, ki je gor.
Na Havtežovi je "tablica", pa na Laniškovi je tudi
grims-1.gif

Poglej tole sliko ali pa na moj blog.

Da ne kompliciramo - gor vprašaš in te bodo že usmerili na pravi naslov. Pri Gradiškovih in še kje, so bolj podjetni ... ni pa vedno povsod.
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Laniškova je tista ob Havtežovi
evil.gif
-> če je pa tam kaj žgancev, je odvisno od pastirja, ki je gor.
Na Havtežovi je "tablica", pa na Laniškovi je tudi
grims-1.gif

Poglej tole sliko ali pa na moj blog.

Da ne kompliciramo - gor vprašaš in te bodo že usmerili na pravi naslov. Pri Gradiškovih in še kje, so bolj podjetni ... ni pa vedno povsod.

Me je že Iztok prehitu...
google zemljevidi pa ne povečajo tolk zadeve da bi ti loh pokazu... Drugač pa če vprašaš gor pri kaki bajti ti bodo vsi povedali kje sta ti dve ..se vse poznajo med sabo...

@krava...
možno, da se poznava....si "Škofov"?
pozdrav.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:Sedaj me pa še zanima v kateri koči se da dobit žgance? Gor je veliko teh kočic, kak vem na katero potrkat:)?

priporočam Jarški dom...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:Sedaj me pa še zanima v kateri koči se da dobit žgance? Gor je veliko teh kočic, kak vem na katero potrkat:)?

priporočam Jarški dom...
Domžalski ima preverjeno zelo dobre.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
evo, pa je izlet za nami in v tem trenutku mi je prav težko sedet v službi, saj bi rajši doma ležal, ampak tudi teh 8 ur bom "preživel"
grin1.gif


Izlet smo začeli pri Calcitu in se odpravili na pot proti Sv. Primožu, kamor smo prispeli po slabi uri hoje (pač punce so malce počasnejše
wink-1.gif

Seveda mi niti minutka tega izleta ni žal, saj je Velika planina zares prekrasna, kar brez da vidiš ne verjameš in vem, da tole ni bil moj zadnji izlet na tale konec
zmaga.gif

Edino kaj je bilo škoda, da smo si izbrali prav tako lepo nedeljo za takšen izlet, saj smo ostali prikrajšani za njihove dobrote, saj je bilo vse tako nabasano, kot da je kakšen praznik, ampak tudi brez tega bomo preživeli (bo pač drugič več sreče
smile-1.gif
)
Tudi vreme je bilo več kot naročeno, saj ga je sonce žgalo 300 na uro in posledice so tudi vidne (vse nas je "vžgalo" sonce, pa kljub temu, da smo imeli s seboj kremo za sončenje, katere pa na našo žalost nismo uporabli
redface-1.gif


Najbolj presenečen pa sem bil na cenami pijač v teh kočah, saj je pri nas na Pohorju vse dosti dražje kot pa na planini, kjer so cene dosti nižje od kakšnih vaških gostiln.
zmaga.gif


Na koncu bi se rad še 1x vsem zahvalil za tako odlične napotke kako priti do vrha, saj brez vas ne vem kako bi se znašli. Sploh problem bi bil od kod štartat (sedaj pa smo imeli avto točno tam, ko greš po makadamu v gozd in je takoj za drugim ovinkom lovski dom), tako da smo imeli odličen izlet
nahrung002.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Z žičnico jih še ni bilo prav veliko - je sicer začela z obratovanjem, pa so spet ustavili, pa sedaj spet deluje.
Večina tiste množice pride z avtom do Ušivca, Mačkinega kota, Marjaninih njih, Rakovih ravni ali Kisovca. Je pač precej bližje kot iz doline - za družine pa vseeno lepo.

Ne želi si obiska gostišč na pastirski praznik
bonk.gif

Skratka - veseli me, da je izlet uspel. Iz doline niti ni tako blizu, je pa pot precej senčna.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Z žičnico jih še ni bilo prav veliko - je sicer začela z obratovanjem, pa so spet ustavili, pa sedaj spet deluje.
Večina tiste množice pride z avtom do Ušivca, Mačkinega kota, Marjaninih njih, Rakovih ravni ali Kisovca. Je pač precej bližje kot iz doline - za družine pa vseeno lepo.

Ne želi si obiska gostišč na pastirski praznik
bonk.gif

Skratka - veseli me, da je izlet uspel. Iz doline niti ni tako blizu, je pa pot precej senčna.

parkirišče pri gondoli je bilo včeraj čisto polno..na obeh straneh.

drugač gre pa bol malo folka peš iz stahovice oz calcita.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:

drugač gre pa bol malo folka peš iz stahovice oz calcita.

res je...do sv. Primoža še vidiš par "rekreativcev", dalje pa hodiš več ali manj sam...edino dol pride kakšen, to pa je tudi vse....
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
to ni še nič :)

drugač je meni trenutno še najlepša pot iz Krivčevega oz od gostilne Jurček.
tam pa sploh nobenga ne srečaš :)
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
res je lepo gor... imamo pa srečo, ker ima kolega kočo gor, pa je zmeraj doživetje... umivanje iz vrča, pa koze okol... jutr spet , na en podaljšan vikend.
cheer.gif
.. zaradi "zalog" , ki jih imamo s sabo, gremo z gondolo...
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Prav zaradi te gužve mene velika planina poleti še ni videla (pozimi ni toliko ljudi). Čeprav moram enkrat med tednom gor it... Je pa VP super zimski izlet še posebej po kakšnem svežem sneženju, saj je precej manj ljudi. Super je, ko delaš svežo gaz od Velike planine (do tja je vedno zratrakirano) proti Mali planini.

Recimo sredi jan. letos, takoj po svežem snegu, nismo srečali skoraj nikogar.
Prazno razpotje


Naša sveža sled:


Ena izmed koč: