Niti ne. Lani sem je sicer pridelal izjemno malo (v povprečuju 1900 kg/ha), ker sem jo sejal prvič in brez izkušenj, po njej je sredi leta padala tudi toča, zaščita proti plevelom pa je bila v priporočenih odmerkih zaradi naliva 17 litrov dežja ene 2 tedna po setvi tako močna, da je zraven požgalo še kar nekaj soje. Pač sreča z vremenom. Letos bomo probali s čim drugim, kar ni tako "efektivno" četudi s tem tvegamo zapleveljenost. Nisem je pa nič gnojil, edino pred setvijo sem navozil 30 m3 gnojevke/ha, da je dobila fosfor in kalij in nekaj dušika v štartu. Tisti, ki so jo malo pognojili (150 kg KAN/ha) še med rastjo so dosegli precej boljše rezultate, tvegaš pa s tem, da poleže, ker lahko preveč zraste in jo kakšno neurje kompletno vrže.A ni soja precej problematična kultura?
V smeti. Pa stran od domačih kokoši, da ne privlečejo tega zmazka nazaj.Kam bi del?
Za masovno prehrano so jajca iz baterijske reje pač daleč najbolj varna in zdrava, čeprav je pri nas trenutno v teku spet medijska akcija aktivistov proti baterijski reji.
Kje pa se domače kokoši sprehajajo, pa mora vedeti vsak sam.
Sadja in zelenjava itak ni "zdravo" in od tega se ne da živet, kvalitetno ne.Kaj ej danes zdravo je zelo relativen pojem, če bi ljudje vedeli kako "zdravo" zelenjavo in sadje kupujejo v trgovinah verjetno ne bi nihče kupoval. Ampak od nečesa moraš živeti.
Sadja in zelenjava itak ni "zdravo" in od tega se ne da živet, kvalitetno ne.
Meso, ipd, to je hrana za človeka.
Človek mora jesti raznovrstno hrano. Vse, od mesa, zelenjave, sadja. Vse v zmernih količinah.Sadja in zelenjava itak ni "zdravo" in od tega se ne da živet, kvalitetno ne.
Meso, ipd, to je hrana za človeka.
Se se najdejo kure katere jastreb pazi.Za masovno prehrano so jajca iz baterijske reje pač daleč najbolj varna in zdrava, čeprav je pri nas trenutno v teku spet medijska akcija aktivistov proti baterijski reji.
Kje pa se domače kokoši sprehajajo, pa mora vedeti vsak sam.
Kar seveda ni res, razen v primeru perutnine, kjer jim antibiotike mešajo v krmila. Ni sicer jasno zakaj tako početje in zakaj je to sploh dovoljeno. Pri vseh ostalih živalih pa se antibiotiki uporabljajo le po potrebi, večina doma rejenih bikov celo življenje ne dobi nobenega antibiotika, ker jih enostavno ne rabijo in je uporaba le teh tudi dodatni strošek.Res je ampak potem pa ne rabiš antibiotikov jemati ker jih živali toliko pojedo da še zate učinkujejo.
Sicer ni hrana pa tudi nekaj kar dnevno uporabljate
![]()
Toothpaste widely contaminated with lead and other metals, US research finds
Most of 51 brands tested, including those for children, contained dangerous heavy metalwww.theguardian.com
in pa test
![]()
Chart Comparing the Toxicant Profiles of Popular Toothpaste and Tooth Powder Products Tested by an Independent, Third-Party Lab in 2025
Lead Safe Mama, LLC’s Community Collaborative Laboratory Testing Initiative The Lead Safe Mama, LLC (LSM) team has been conducting independent, community-funded, scientific testing of consumer goods since 2009. Prior to 2024 our work primarily focused on testing consumer goods (including dishes...tamararubin.com
Kar seveda ni res, razen v primeru perutnine, kjer jim antibiotike mešajo v krmila. Ni sicer jasno zakaj tako početje in zakaj je to sploh dovoljeno. Pri vseh ostalih živalih pa se antibiotiki uporabljajo le po potrebi, večina doma rejenih bikov celo življenje ne dobi nobenega antibiotika, ker jih enostavno ne rabijo in je uporaba le teh tudi dodatni strošek.
Takole mimogrede se človek vpraša po imenu teh antibiotikov, ki se uporabljajo v krmi za živali.