Večja poraba MOL goriva

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
Je še kdo opazil razliko v porabi goriva MOL proti Petrolu?
Avto je Yeti 1.2, relacija danes do Krškega in nazaj, klima je večinoma delala , način vožnje je bil kakor vedno prej ,le da sem večinoma kuril Petrolov bencin 95 ,danes pa sem prav zaradi testa natočil MOL 95.
Rezultat: običajna poraba je med 6,1 in 6,3 ,danes pa kar 7,4/100
Ker so mi vsi govorili kako je MOL boljši , sem malo presenečen ,čeprav lahko na račun klime odbijem kakšne 1/2 litra , je še vedno preveč
Ker vozim "umirjeno"tudi nisem imel občutka da je bil avto kaj bolj poskočen kakor običajno. Na tej relaciji grem povprečno enkrat/dvakrat tedensko.
Kakšne pa so vaše izkušnje,če ste kdaj primerjali porabo?
LP
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.897
113
pri taščici
V lreteklosti na merivi dizel nisem opazil nekih razlik. Zadnji dve leti mi vag tdi glede na porabo.com pozre manj petrolove nafte kot omv. Zgodovino imam zabelezeno za zadnje desetletje.
Razkika v porabi je 2dcl.

Na osnovi enega rezervoarja jaz ne bi sodil porabe.
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
ksz

Zakaj ljudje po enem tanku zmeraj paniko zganjajo? Kaj ce bi raje naredil 10k z enim bencinom, pa 10k z drugim, pa 10k z tretjim, pa potlej modroval?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Presneto malo verjetno, da je razlika v gorivu taka, da je poraba za skoraj 20 % večja. Kvečjemu je nekaj postalo narobe z avtom ali okolico. Na primer veter v napačno smer
smile-1.gif
 

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
sploh ne gre za paniko in porabo mi javlja računalnik.
In nič ne 'modrujem' samo vljudno sem vprašal če je še kdo opazil kaj takega.

Veter je danes sicer pihal,ker pa sem v roku 3 ur peljal v Krško in nazaj,se je ta dodaten upor verjetno izničil. avte je star manj kakor 1 leto in ne kaže da bi kaj bilo narobe (vsaj upam tako)

Hvala tistim ki so mi vljudno poskušali odgovoriti!

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.936
5.471
113
a liter večjo porabo se moraš pa že kar konkretno potrudit....ni to sam "tist feeling za osjeæaj" v nogi
smile-1.gif
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
klima da bi požrla pri 1.2 motorju na +30'C sončnem vremenu samo 2dcl al pa 5dcl?
Ni pogojev. prej kakšen liter več kot pa samo pol litra. če si pa vozil isto hitrost in pa da so še klanci, pol je pa poraba z lahkoto še večja
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Tankam več ali manj le na MOL-u nafto in nad porabo se ne pritožujem
cheer.gif
.
Če bi na Petrolu res še liter manj kuril, potem bi... Mah ne vem kaj bi, ampak ziher bi bilo z motorjem nekaj narobe.
grin1.gif

Se strinjam z buce, sploh pa ima Yeti volumensko veliko notranjost, kar še dodatno obremeni klimo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.633
230
113
kzs

pa zakaj bi se clovek sploh obremenjeval s porabo. pa kaj pocnete v lajfu, da vam je to sploh skrb? pozre kolikor pac rabi in to je to.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Za bencin ne vem, glede nafte sem pa z MOL-om zadovoljen. Tole so podatki za avto iz podpisa za zadnjih cca. 130k km:

 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Veter bi lahko v treh urah smer obrnil in bi vsakič pihal v "napačno" smer. To bi se že nekaj poznalo.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Cca 10 let nazaj sm spremljal porabo za 1.8 tdi mondeota. Različne čpalke, več keslnov.... Številke o bile v prid Petrolu. J
d055.gif
e pa tudi res, da mi je na perolovi nafti cukal, enkrat je pa tut umru in ni hotu vžgat. Razlog: voda v sistemu. Potem sem se izogibal petrola in tudi cukanja ni bilo več.
Sedaj na mondeotu 99% na petrolu. Šobe zdržale 340 jurčkov. Serviser je rekel, da so ogromno zdržale
grin1.gif
. Mejduš forda
 

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
To imaš prav ampak mislm da se včeraj ni prav veliko obračal. Pri nekaterih vožnjah prej ko je res izrazito pihalo je bila poraba večja za dva deci Kakor koli že na MOL me ne bodo več videli mi je tudi precej stran , včeraj sem še nekaj dvignil v BTC zato je prišlo do tega tankanja
Hvala za mnenja!


LP
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Za bencin ne vem, glede nafte sem pa z MOL-om zadovoljen. Tole so podatki za avto iz podpisa za zadnjih cca. 130k km:


Ni to dokaz da je vseeno? Takšno majhno odstopanje je rezultat dnevnih faktorjev. Po moje več kot bo zapisov bolj bo konvergiralo proti 6.00 oz. tam nekje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Tankam zadnji 2 leti izključno na MOL-ih, razen ko sem prisiljen tankat kje drugje (tujina). Višje porabe nisem zaznal, prav tako ne nižje. Tankam dizel.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.953
2.427
113
Lublana
Obišči stran
Hahahaaha... pa ne spet o tem kateri bencin je tako dober, da kar manj porabiš hahahahhaahahaa
Ali je računanje porabe res edina zabava in veselje, ki vam jo nudi vaš avto?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja hudiča pri 90% avtomobilskega trga je res to verjetno še najbolj fina stvar.

Tudi če bi imel 10+l požrešno zadevo bi sledil stroškom in vpisoval poraba.com , ker me to "stane" nekaj sekund pa iz tega točno vem koliko me avto stane.

Ti dizli enostavno morajo bit racionalni ali pa se jih raje zamenja. Če avto ni zanesljiv in malo porabi je vztrajanje na 2.0 ali celo 1.6 dizlu pač bedarija, če se dela pa manj kilometrov in je avto nek zabaven močnejši bencinar je pa druga stvar.

Jaz ne mislim bit na šihtu več kot je minimalno potrebno in se samo čudim za kaj imajo čas ljudje, ki se vozijo 2 ure na dan in tam še delajo polnih 8 ur. Jaz kdaj delam 4 ure pa se mi še takrat ne zdi dan nevemkako dolg.