VanLife in mrzlo pivo

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Se eno butasto vprašanje-kako pa hladilnik priklopis direktno na akumulator?

Bolj kot vse skupaj gledam in računam si takoj na 500€.za nekajkrat na leto kar velik strošek
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Predvsem, če bi se rad šel "vanlife", ne preveč komplicirat, ker boš samo v garaži tuhtal pa nikamor šel.
Hladilnik, če je namenski, je že 12V. Priklopiš ga pa z dvemi drati oz. lahko celo preko 12V (ti. cigaretne) vtičnice (ponavadi so deklarirane do 10A).
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
odpiranje zapiranje hladilnika je bolj k... od ''testa'' vsakič ko ga odpres daj notr 2x plastenka vode. 4 dni na 100Ah baterijo je slišat precej privlečno za lasišče.
namesto panela dodas DC2DC polnilec in imas sku vedno poln ....

tale dc dc polnilec - a to je vsak ok - moram biti na kaj pozoren? bi neki na ebayu nabavil...

kako je z aku? na kaj moram bit pozoren?

tak način polnjenja bo pomoje čist ok za moje potrebe...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Če dela je dober. Jaz se z nepoznanimi zadeva pri stromu ne bom igral in imam celo postavitev od Renogy, 50A polnilex in LiFePo4 baterije, za svincene tako visoki tokovi niso OK.
 

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
odpiranje zapiranje hladilnika je bolj k... od ''testa'' vsakič ko ga odpres daj notr 2x plastenka vode. 4 dni na 100Ah baterijo je slišat precej privlečno za lasišče.
namesto panela dodas DC2DC polnilec in imas sku vedno poln ....
Poglej,jaz sem napisal tisto,kar sem pravkar preizkušal, DC2DC ponlilec je vsekakor uporaben med vožnjo, kako si pa z njim pomagaš ko nekaj dni stojis mi pa ni čisto jasno? Prosim če mi razložiš.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Dc2dc je med stanjem uporaben ravno toliko kot celice na strehi avta ki je v senci.
Celic nimam, ker mi dc2dc v ebi ure vožnje pridela precej vec kot celica v dveh dneh
Zaloge imam za več dni kot pa jih zdržim na enem mestu
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Poglej,jaz sem napisal tisto,kar sem pravkar preizkušal, DC2DC ponlilec je vsekakor uporaben med vožnjo, kako si pa z njim pomagaš ko nekaj dni stojis mi pa ni čisto jasno? Prosim če mi razložiš.

ja baterija poganja, dokler lahko... seveda je pa to odvisno od zahtev. ce si v nekje v pm cel teden stacioniran, potem rabis celice seveda. ce pa cruzas med tockami na nekaj dni, so pa akumulatorji cist ok zadeva... vmes si pa zihr se v kaksnem kampu, takrat se pa na elektriko priklopis.

se eno vprasanje, ce se v kampu priklopis na 220v in das aku filat s tistimi domacimi polnilci, bo to ok?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
V avto nimam nic od 220 niti podaljska
V baterijah dovolj zaloge. Ce je kriza pol ure kurbljanja na mestu in sem spet dober za dan ali dva
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Pol ure "kurblanja" ti bo napolnalo prazno baterijo s kolk w energije.Dej to lahk kakega otroka v vrtcu prepričaš,da si boš s tem lahko kaj pomagal
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
V avto nimam nic od 220 niti podaljska
V baterijah dovolj zaloge. Ce je kriza pol ure kurbljanja na mestu in sem spet dober za dan ali dva
pol ure kurblanja na mestu, torej max 1l nafte, in energije za dan ali dva?
dobro maš ti to uštimano. to imaš energije za dan.. za kaj vse?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Spajky dizel in avtomatik ... mi hribi nic ne pomagajo :) imam pa konkretno dolge start kable pod sedezem. tako ali tako pa se hladilnik napaja iz bivalne baterije in ne iz zagonske.

msenjur 2x100ah v lifepo izvedbi

zino kot si omenil, v pol samo dofilam. Porabniki, hladilnik 12 V 50w led lucke, pumpa za vodo, webasto. Zimski podaljsani vikend bp brez dofilavanja. Kaksno je bilo stanje pa ne vem, ker se nimam vmesnika za nadzor

kremenko123 hop hop v vrtec da ti razlozijo kaj je dc2dc ... v mojem primeru je pol ure kurbljanja ali voznje 25A oz 300W, kar je precej mal pri moji kapaciteti 2400W ampak dovolj da mi bo hladilnik delal se en dan ali dva ce ga ne bom odpiral. Nisem pa se nikoli rabil dofilavat, ker ne zdrzim vec kot tri dni na enem mestu.
Glede zaloge, napolnil 2x ebike z 625W baterijami in je se vse normalno delovalo.
Ampak odsvetujem da bi se 50A polnilec prikljapljajo za polnjenje svinčenk
Prav tako moras imet dovolj mocan altenator
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Se eno butasto vprašanje-kako pa hladilnik priklopis direktno na akumulator?

Bolj kot vse skupaj gledam in računam si takoj na 500€.za nekajkrat na leto kar velik strošek
Kompresorski hladilnik bos tezko nasel za manj kot 400€ tiste hladilne torbe z nekim peltirjevim clenom pa so popolnoma brez veze
Priklop na vzigalnik oz motorni akumulator.... raje ne te zadev vseeno popijejo nekaj stroma in bos hitro ostal brez
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Kompresorski hladilnik bos tezko nasel za manj kot 400€ tiste hladilne torbe z nekim peltirjevim clenom pa so popolnoma brez veze
Priklop na vzigalnik oz motorni akumulator.... raje ne te zadev vseeno popijejo nekaj stroma in bos hitro ostal brez

dobis tiste tamale, za pijaco vec kot dovolj...

evo, jest sm vceraj zvezal hladilnik direkt na akumulator... dons dopoldne more zdrzat, ko grem na teren, bo pa tudi precej voznje vmes. pa kdaj za kaksen dnevni izlet. tko, recimo 8 ur, ko smo okol na izletu...

tale dc2dc mi precej disi, ampak bi rabil tocen spisek kaj vse je potrebno nabavit in zamenjat... nisem glih elektricar, tko da morem pac po domace dobit spisek. sej vezal bo pa elektricar seveda.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
spet nekaj novega. si alternator menjal?
Ne, je ze 170A gor .... sej velika vecina altenatorjev je dovolj mocnih, ok dobis kaksen kombi z svoh recjo. Bolj je k ce se ga res spravis kurblat na mestu, prenizki obrati premalo hlajenja in pride do poškodb. Ce bi se 1x kupoval bi namesto 50A vzel 30A dc2dc

Polnjenje dodatne baterije z altenatorjem. Vcasih je bilo to precej enostavno, dva kabla in en rele ki je prekinil ko si ugasnil avto. Potem.so altenatorji postali pametni in sedaj potrebujes nekaj vmes, da se pametni altenator nategne in ne neha polnit. In to so dc2dc polnilci, prav yako se te polnilce potrebuje za polnjenje litij baterij saj potrebujejo drugacen rezim polnjenja.
Torej rabis ... dc2dc 200 300€ in akumulator 200 do 600€ ....

msenjur dej povej kaj bi rad uporabljal? Ker kaksen malo vecji akubank je tud prav fina resitev pa se sliko hladilnika
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Spajky dizel in avtomatik ... mi hribi nic ne pomagajo :) imam pa konkretno dolge start kable pod sedezem. tako ali tako pa se hladilnik napaja iz bivalne baterije in ne iz zagonske.

msenjur 2x100ah v lifepo izvedbi

zino kot si omenil, v pol samo dofilam. Porabniki, hladilnik 12 V 50w led lucke, pumpa za vodo, webasto. Zimski podaljsani vikend bp brez dofilavanja. Kaksno je bilo stanje pa ne vem, ker se nimam vmesnika za nadzor

kremenko123 hop hop v vrtec da ti razlozijo kaj je dc2dc ... v mojem primeru je pol ure kurbljanja ali voznje 25A oz 300W, kar je precej mal pri moji kapaciteti 2400W ampak dovolj da mi bo hladilnik delal se en dan ali dva ce ga ne bom odpiral. Nisem pa se nikoli rabil dofilavat, ker ne zdrzim vec kot tri dni na enem mestu.
Glede zaloge, napolnil 2x ebike z 625W baterijami in je se vse normalno delovalo.
Ampak odsvetujem da bi se 50A polnilec prikljapljajo za polnjenje svinčenk
Prav tako moras imet dovolj mocan altenator
Ko mi v debati o kapaciteti akumulatorjev začne kdo nabijat o amperih in wattih .... o_O
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
:)

Pa dejansko je to ultra simpl A x V = W
Baterija je 12Voltna in ima 100Amperov kar nanese 1200Wattov
Potem pa dodas se ure h in se zacnes praskat :)

Tale stric je stestiral cuda 12V robe in se ga da poslusat