V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Izvržba, v kolikor imaš denar na računu je enaka kot trajnik. Vidis samo odliv. Če pa denarja na računu ni pride pa blokada. Tako je. Če sredstva imaš te noben ne more blokirati!

Zavarovalnici moraš dokazat škodo poten ti izplača. Če je goljufija ti ne bodo izplačevali. Dokazno breme ni na zavarovalnici....

Demz, jaz ti povem iz terena če ne verjameš apolonu (ki mimogre celo ve kaj je podjetništvo zelo dobro)...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Izvržba, v kolikor imaš denar na računu je enaka kot trajnik. Vidis samo odliv. Če pa denarja na računu ni pride pa blokada. Tako je. Če sredstva imaš te noben ne more blokirati!

Zavarovalnici moraš dokazat škodo poten ti izplača. Če je goljufija ti ne bodo izplačevali. Dokazno breme ni na zavarovalnici....

Demz, jaz ti povem iz terena če ne verjameš apolonu (ki mimogre celo ve kaj je podjetništvo zelo dobro)...

Torej to nikakor ni res. Motiš se, Apolo pa itak ne ve nič. Je bukselj s polnimi jajci, ki se samo dela pomembnega.

Sem že zelo lepo razložil kako ta zadeva poteka, pa bom še enkrat: Fursa prav nič ne zanima ali imam sredstva gor ali jih nimam. Ko se odloči, izdajo odločbo o blokadi računa in izvršbo terjanih sredstev. Odločbo pošljejo - meni kot dolžniku in moji banki, katera je dolžna takoj blokirati moj račun in poplačati iz njega terjatev. Ko to opravijo, obvestijo Furs da je poplačilo terjatve urejeno, nakar Furs izda novo odločbo o deblokadi mojega računa. Poleg terjatev bodo vsi udeleženi potegnili dol še stroške postopka in to so tolikšni, da se ne greš takega podjetja zlepa ne več.

Vsa ta procedura traja nekaj časa, vmes imaš pa pridno zablokiran račun pa če si Bill Gates z zares polno malho. Zadeva se izvaja prednostno, torej po skrajšanem postopku, torej brez sodišča. Če še vem prav.

Več kot 31 let sem že obrtnik in marsikaj je vmes bilo. Pripetije z davčno so pa vedno boleče. Samo prvič sem uspel nekako zmagati, čeprav sem prav tako lahko požrl vse nastale stroške. Torej takrat ko me je obvestila da obračun prispevkov ni točen, ker ona dobi drugačne cifre. Jaz sem rekel da ni šans, ona pa, da je njen izračun bolj točen. Šlo je pa za zaokroževanje cifer in to v centih tolarjev ali kwa smo že imeli v 90. letih.

Torej potem se ji nisem več odzival, baba je pa sprožila blokado in točno ta postopek kot sem ga zgoraj opisal. Potem sem popenil, pograbil svoj kalkulator in Svetovalca iz revije Obrtnik, ter šel v Brežice kjer smo ročno naredili obračun še enkrat. Šlo je pa za nekje 8 - 10 zaposlenih. Potem so ženske nekaj zavijale z očmi proti stropu kako je to sploh mogoče itd in mi izdale odločbo da imam neko preplačilo davkov, ki smo ga uredili naslednji mesec, da je bil saldo zopet nula.

Naslednji primer sem pa doživel pred kakimi 10 leti, ko pa pri plačah prispevki niso šli naprej. Računovodkinjo sem imel v porodniški in tekoče zadeve je delala žena. pri plačilu prispevkov za delavce je naredila napako pri sklicni številki, proklik je zadevo zavrnil, ona pa opazila ni.

FURS ni nič opozoril ( :mad: ), ampak samo sprožil blokado itd. Ko sem jih klical da je napaka in da zakaj niso opozorili itd, so mi rekli da se žal postopka ne da ustaviti, ker deluje točno tako kot sem zgoraj opisal. Pa da ne opozarjajo več itd. Ne vem če to ni bilo v času Bratušce :sprasujemse: ?

Sedaj pa grozljivka! Banka sploh ni črpala iz mojega poslovnega računa, ampak osebnega !!! Od kje pa to? Zablokirali so ga za dva tedna ter črpali denar po kapljicah, vsak konto posebej in pri vsakem dejanju zaračunavali tudi neko pavšalno cifro stroškov postopka, tako banka kot Furs o_O . Enostavno se ni dalo nič narediti, ker - ko postopek steče, pač steče. Nikoli nisem zvlekel skupaj koliko denarja so mi olastninili. Ker so zyebali transakcije v tako nepregledno zmešnjavo, da je neverjetno.

Tako je to. Verjamem da živimo v isti državi in da so ti postopki po vsej državi enaki. In verjemi mi, da potekajo do pike točno tako.Nimam popolnoma nobene koristi da bi si izmišljeval zgodbe. Tako to gre. Sicer imamo pa nekje v bližini Mamca, če jo še kdo zna obuditi od mrtvih, pa naj sama pove.
 
Nazadnje uredil moderator:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Torej to nikakor ni res. Motiš se, Apolo pa itak ne ve nič. Je bukselj s polnimi jajci, ki se samo dela pomembnega.

Sem že zelo lepo razložil kako ta zadeva poteka, pa bom še enkrat: Fursa prav nič ne zanima ali imam sredstva gor ali jih nimam. Ko se odloči, izdajo odločbo o blokadi računa in izvršbo terjanih sredstev. Odločbo pošljejo - meni kot dolžniku in moji banki, katera je dolžna takoj blokirati moj račun in poplačati iz njega terjatev. Ko to opravijo, obvestijo Furs da je poplačilo terjatve urejeno, nakar Furs izda novo odločbo o deblokadi mojega računa. Poleg terjatev bodo vsi udeleženi potegnili dol še stroške postopka in to so tolikšni, da se ne greš takega podjetja zlepa ne več.

Vsa ta procedura traja nekaj časa, vmes imaš pa pridno zablokiran račun pa če si Bill Gates z zares polno malho. Zadeva se izvaja prednostno, torej po skrajšanem postopku, torej brez sodišča. Če še vem prav.

Več kot 31 let sem že obrtnik in marsikaj je vmes bilo. Pripetije z davčno so pa vedno boleče. Samo prvič sem uspel nekako zmagati, čeprav sem prav tako lahko požrl vse nastale stroške. Torej takrat ko me je obvestila da obračun prispevkov ni točen, ker ona dobi drugačne cifre. Jaz sem rekel da ni šans, ona pa, da je njen izračun bolj točen. Šlo je pa za zaokroževanje cifer in to v centih tolarjev ali kwa smo že imeli v 90. letih.

Torej potem se ji nisem več odzival, baba je pa sprožila blokado in točno ta postopek kot sem ga zgoraj opisal. Potem sem popenil, pograbil svoj kalkulator in Svetovalca iz revije Obrtnik, ter šel v Brežice kjer smo ročno naredili obračun še enkrat. Šlo je pa za nekje 8 - 10 zaposlenih. Potem so ženske nekaj zavijale z očmi proti stropu kako je to sploh mogoče itd in mi izdale odločbo da imam neko preplačilo davkov, ki smo ga uredili naslednji mesec, da je bil saldo zopet nula.

Naslednji primer sem pa doživel pred kakimi 10 leti, ko pa pri plačah prispevki niso šli naprej. Računovodkinjo sem imel v porodniški in tekoče zadeve je delala žena. pri plačilu prispevkov za delavce je naredila napako pri sklicni številki, proklik je zadevo zavrnil, ona pa opazila ni.

FURS ni nič opozoril ( :mad: ), ampak samo sprožil blokado itd. Ko sem jih klical da je napaka in da zakaj niso opozorili itd, so mi rekli da se žal postopka ne da ustaviti, ker deluje točno tako kot sem zgoraj opisal. Pa da ne opozarjajo več itd. Ne vem če to ni bilo v času Bratušce :sprasujemse: ?

Sedaj pa grozljivka! Banka sploh ni črpala iz mojega poslovnega računa, ampak osebnega !!! Od kje pa to? Zablokirali so ga za dva tedna ter črpali denar po kapljicah, vsak konto posebej in pri vsakem dejanju zaračunavali tudi neko pavšalno cifro stroškov postopka, tako banka kot Furs o_O . Enostavno se ni dalo nič narediti, ker - ko postopek steče, pač steče. Nikoli nisem zvlekel skupaj koliko denarja so mi olastninili. Ker so zyebali transakcije v tako nepregledno zmešnjavo, da je neverjetno.

Tako je to. Verjamem da živimo v isti državi in da so ti postopki po vsej državi enaki. In verjemi mi, da potekajo do pike točno tako.Nimam popolnoma nobene koristi da bi si izmišljeval zgodbe. Tako to gre. Sicer imamo pa nekje v bližini Mamca, če jo še kdo zna obuditi od mrtvih, pa naj sama pove.
Demz, to enostavno ni res. Davčna izvržba v kolikor so sredstva na računu računa NE blokira! Če pa pride do blokade jo lahko sprostis takoj, samo denar nakažeš.

Furs pošlje na banko izvržbo ta jo pa izvrši. Izvržbo lahko vložiš tudi ti na podlagi verodostojne listine. Ne boš verjel, če je denar gor ga samo odtrgajo. Če pa denarja ni pa zablokirajo.

Apolon tukaj ve točno kako to gre...

Če si s.p. potem se usedejo na vse račune. Črpajo pa pač iz tistih kjer so bili prilivi....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Verjemi da je res in konec. Ne me postavljati na laž. Sem tudi formalno razložil zakaj tako. Ker je to postopek, kjer bi po pravilu moralo biti nosilec akcije sodišče, pa ga sme Furs izvajati sam, torej po skrajšanem postopku.

In če sem sam na lastni koži doživel - potem bo res, tristohudičev! In da sem popolnoma direkten, vsakič je bilo na računu zelo dovolj denarja za poplačilo terjatve. V drugem primeru pa sploh nerazumljivo, ker so šli črpat iz osebnega računa, čeprav je bil poslovni čisto vredu likviden in pokrit.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Torej to nikakor ni res. Motiš se, Apolo pa itak ne ve nič. Je bukselj s polnimi jajci, ki se samo dela pomembnega.

Počasi bi pricakoval od modratorjev da tega trolla posankcionirajo. Ker ne vem komu je v interesu, da gre ta forum na tak nivo.

Sem že zelo lepo razložil kako ta zadeva poteka, pa bom še enkrat: Fursa prav nič ne zanima ali imam sredstva gor ali jih nimam. Ko se odloči, izdajo odločbo o blokadi računa in izvršbo terjanih sredstev. Odločbo pošljejo - meni kot dolžniku in moji banki, katera je dolžna takoj blokirati moj račun in poplačati iz njega terjatev. Ko to opravijo, obvestijo Furs da je poplačilo terjatve urejeno, nakar Furs izda novo odločbo o deblokadi mojega računa. Poleg terjatev bodo vsi udeleženi potegnili dol še stroške postopka in to so tolikšni, da se ne greš takega podjetja zlepa ne več.

To je s tvoje strani večkrat ponovljeno ampak ni res.

Kot prvo, FURS ne izda odlocbe o blokadi racuna ampak izda SKLEP o davcni izvrsbi. In sicer najprej na dolznikova denarna sredstva.

Kot drugo, ce je denar na racunu, ga banka nakaze FURSu, si obracuna stroske in ti tega ne ves dokler na racun ne pogledas.

Kot tretje, ce denarja na racunu ni (tvoj primer) pa poberejo kolikor lahko, nato pa banka (ne FURS) blokira racun, ker je po zakonu dolzna vse prilive nakazovati FURSu. Najprej preverijo ce imas se kje drugje racun. Ce si d.o.o. in ga imas, bo FURS SKLEP poslal vsem kjer imas racun. NAto bo primarna banka, pozvala ostale kjer imas racun, naj njim nakazejo denar, ki ga nato oni nakazejo na FURS. Ce so tudi ti racuni prazni, bodo te banke na podlagi istega SKLEPA blokirale se ostale racune. Ko bo dolg poravnan bo banka sprostila racun. Banka bo racun deblokirala tudi ce bo od FURS prejela SKLEP o ustavitvi izvrsbe.

Ampak se enkrat - ce je na racunu dovolj denarja za poplacilo dolga (v tvoji pravljici gre za nekaj tolarskih centov), ne bo nikoli prislo do blokade.

Vsa ta procedura traja nekaj časa, vmes imaš pa pridno zablokiran račun pa če si Bill Gates z zares polno malho. Zadeva se izvaja prednostno, torej po skrajšanem postopku, torej brez sodišča. Če še vem prav.

To je ves point - ne ves, nimas pojma in siris neresnice.

Več kot 31 let sem že obrtnik in marsikaj je vmes bilo. Pripetije z davčno so pa vedno boleče. Samo prvič sem uspel nekako zmagati, čeprav sem prav tako lahko požrl vse nastale stroške. Torej takrat ko me je obvestila da obračun prispevkov ni točen, ker ona dobi drugačne cifre. Jaz sem rekel da ni šans, ona pa, da je njen izračun bolj točen. Šlo je pa za zaokroževanje cifer in to v centih tolarjev ali kwa smo že imeli v 90. letih.

Torej potem se ji nisem več odzival, baba je pa sprožila blokado in točno ta postopek kot sem ga zgoraj opisal. Potem sem popenil, pograbil svoj kalkulator in Svetovalca iz revije Obrtnik, ter šel v Brežice kjer smo ročno naredili obračun še enkrat. Šlo je pa za nekje 8 - 10 zaposlenih. Potem so ženske nekaj zavijale z očmi proti stropu kako je to sploh mogoče itd in mi izdale odločbo da imam neko preplačilo davkov, ki smo ga uredili naslednji mesec, da je bil saldo zopet nula.

Naslednji primer sem pa doživel pred kakimi 10 leti, ko pa pri plačah prispevki niso šli naprej. Računovodkinjo sem imel v porodniški in tekoče zadeve je delala žena. pri plačilu prispevkov za delavce je naredila napako pri sklicni številki, proklik je zadevo zavrnil, ona pa opazila ni.

FURS ni nič opozoril ( :mad: ), ampak samo sprožil blokado itd. Ko sem jih klical da je napaka in da zakaj niso opozorili itd, so mi rekli da se žal postopka ne da ustaviti, ker deluje točno tako kot sem zgoraj opisal. Pa da ne opozarjajo več itd. Ne vem če to ni bilo v času Bratušce :sprasujemse: ?

Nehi buce kotalit. Al si bil brez denarja al pa ni bilo nobenih blokad. Da pa das naprej place za 10 zaposlenih in ne opazis da ni bilo odliva pa ne gre skupaj s tem da bi imel prazen racun. Tvoja zgodba se ne sestavi pa ce se na glavo postavis.

Sedaj pa grozljivka! Banka sploh ni črpala iz mojega poslovnega računa, ampak osebnega !!! Od kje pa to? Zablokirali so ga za dva tedna ter črpali denar po kapljicah, vsak konto posebej in pri vsakem dejanju zaračunavali tudi neko pavšalno cifro stroškov postopka, tako banka kot Furs o_O .

Hvala da si nam serviral lep dokaz, da si bil na racunu svojga s.p. brez denarja. Namrec pri s.p. (ne bos verjel gospod obrtnik z 31 letnim stazem - pri s.p. odgovarjas z vsem svojim premozenjem, tudi z gatami ki jih imas na sebi) banka najprej zarubi denarna sredstva na poslovnem racunu, nato pa se na vseh ostalih in to v vseh valutah.

Da bo lazje razumeti, ti pripenjam pojasnilo fursa z njihove spletne strani:

Ali ste vedeli?
Fizična oseba, ki opravlja dejavnost, odgovarja za svoje obveznosti z vsem svojim premoženjem. To pomeni, da se v primeru neporavnanih obveznosti iz naslova dejavnosti z izvršbo lahko poseže tudi na njegovo osebno premoženje (npr. vrednostne papirje, premičnine, nepremičnine).
vir: https://www.fu.gov.si/poslovni_dogodki_podjetja/sklep_o_izvrsbi/

Enostavno se ni dalo nič narediti, ker - ko postopek steče, pač steče. Nikoli nisem zvlekel skupaj koliko denarja so mi olastninili. Ker so zyebali transakcije v tako nepregledno zmešnjavo, da je neverjetno.

Tako je to. Verjamem da živimo v isti državi in da so ti postopki po vsej državi enaki. In verjemi mi, da potekajo do pike točno tako.Nimam popolnoma nobene koristi da bi si izmišljeval zgodbe. Tako to gre. Sicer imamo pa nekje v bližini Mamca, če jo še kdo zna obuditi od mrtvih, pa naj sama pove.
No ocitno te nekaj ze zene da vsake par mesecev eno izmisljotino gonis do onemoglosti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Apollo8 , ne zastopiš nič in ganjaš svojo zgodbo, čeprav ni resnična.
Postopek je tak kot sem ga opisal, tvoj postopek je pa pravljica. Ja, tako bi bilo lepše, pa ni! Razumeš? Ne razumeš niti tistega kakor sem lepo opisal - pojdi na Furs vprašat kako to gre če ne zastopiš sam. Saj so mi namreč ravno te deklice razložile. Dopuščam možnost da so postopki danes manj divji, toda tole kar razlagam, je moje osebno doživetje, pa tudi približna obdobja sem zraven omenil.

Jaz verjamem da bi bilo prav, da bi se blokada izvajala samo takrat ko je račun prazen. Pa ni tako in sem razložil zakaj. Ti pa ganjaj svoje, izvoli. Zaenkrat, Hvalabogu, še nisem imel težav zaradi premalo denarja na računih. Sem ga pa imel zaradi divjih upravnih postopkov in o tem govorim. In če te osrečuje, da se tistemu ne reče "odločba" ampak "sklep", izvoli, uporabljaj termin "sklep".
 
  • Haha
Reactions: Matey in mosseero

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Apollo8 , ne zastopiš nič in ganjaš svojo zgodbo, čeprav ni resnična.
Postopek je tak kot sem ga opisal, tvoj postopek je pa pravljica. Ja, tako bi bilo lepše, pa ni! Razumeš? Ne razumeš niti tistega kakor sem lepo opisal - pojdi na Furs vprašat kako to gre če ne zastopiš sam. Saj so mi namreč ravno te deklice razložile. Dopuščam možnost da so postopki danes manj divji, toda tole kar razlagam, je moje osebno doživetje, pa tudi približna obdobja sem zraven omenil.

Jaz verjamem da bi bilo prav, da bi se blokada izvajala samo takrat ko je račun prazen. Pa ni tako in sem razložil zakaj. Ti pa ganjaj svoje, izvoli. Zaenkrat, Hvalabogu, še nisem imel težav zaradi premalo denarja na računih. Sem ga pa imel zaradi divjih upravnih postopkov in o tem govorim. In če te osrečuje, da se tistemu ne reče "odločba" ampak "sklep", izvoli, uporabljaj termin "sklep".
Ne jaz. FURS ga uporablja.

NA tu imas se zakon ki ureja to:
Zakon o plačilnih storitvah, storitvah izdajanja elektronskega denarja in plačilnih sistemih (ZPlaSSIED)

In

Pravilnik o načinu ravnanja ponudnikov plačilnih storitev v zvezi z izvrševanjem sklepov o izvršbi ali zavarovanju, ki jih izdajo davčni organi
ki je sprejet na podlagi zgornjega zakona.

Torej zdej sem si zakonodajo izmislil? Tud FURS si je vse skupaj izmislil ane?

Me veseli da nisi imel premalo denarja. Ampak v te primeru smo ti dokazali tvojo primarno pravljivo o blokadi racuna zaradi par centov.

Lahko pa svojo racunovodkinjo kaj na to temo vprasas. Bos mogoce ugotovil da jo mores zamenjat. Ni za kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in zino
I

Izbrisan uporabnik 474

Demz , daj ne seri in si ne izmišljuj. Nas je verjetno kar nekaj tukaj gor, ki imamo s.p. ali d.o.o. in vemo, kako to poteka. In Apollo8 (pa številni drugi) ima prav. Edina blokada računa, kjer ne moreš razpolagati z svojimi sredstvi kljub zadostnemu stanju je, če sodišče izda odločbo, da se zamrznejo tvoja sredstva zaradi kakšni sodnih ali kazenskih postopkov. Ampak to je že hardcore divje, tega niti Jankovićem niso naredili.

Tudi tvoja pravljica o pokrivanju manjke prispevkov z preplačilom davka je bolj kot ne iz trte zvita.

Idi zdaj nazaj za trak dalje študirat, kako bi bilo, če bi ti res imel obrt...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Torej to nikakor ni res. Motiš se, Apolo pa itak ne ve nič. Je bukselj s polnimi jajci, ki se samo dela pomembnega.

Sem že zelo lepo razložil kako ta zadeva poteka, pa bom še enkrat: Fursa prav nič ne zanima ali imam sredstva gor ali jih nimam. Ko se odloči, izdajo odločbo o blokadi računa in izvršbo terjanih sredstev. Odločbo pošljejo - meni kot dolžniku in moji banki, katera je dolžna takoj blokirati moj račun in poplačati iz njega terjatev. Ko to opravijo, obvestijo Furs da je poplačilo terjatve urejeno, nakar Furs izda novo odločbo o deblokadi mojega računa. Poleg terjatev bodo vsi udeleženi potegnili dol še stroške postopka in to so tolikšni, da se ne greš takega podjetja zlepa ne več.
nihče ne izda odločbe o blokadi računa!!!
odločba se nanaša na terjan znesek
če je na računu dobolj denarja, se terjatev poplača
če na računu ni sredstev, sledi blokada dokler terjan znesek ni pokrit, nato sledi odblokada
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Sedaj upam, da bo demz videl da se je motil... Drugače pa dopuščam možnost da je v času tolarjev bila izvršba kaj drugacna.... Sedaj je tako kot smo mu povedali.

Zavarovalnica pa vedno najprej vse preveri potem izplača. Tudi mehanikom ne izplača avansa ampak potem ko je popravljeno...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Tale debata nima pravega smisla. V teh 30 letih se je samo krovnih zakonov, ki urejajo delovanje davčne zamenjalo vsaj pet, zamenjali so vsaj 10 pravilnikov o izvršbi, sistemov dela (kako je davčna predpise razlagala) pa se je zamenjalo še precej več. Zato je tudi pregovarjanje, kakšni so danes predpisi brezplodno.

Nekoč, v drugih časih smo imeli SDK, ki je imel preprosto v rokah plačilni promet, in npr. ni bilo niti teoretično mogoče ostati dolžan prispevke delavcev nato pa izplačati plače, preprosto ti ta druge transakcije menda sploh niso sprovedli. Nato smo šli v drugo skrajnost - in ljudje so ostajali brez plačanih prispevkov. Danes je vse skupaj šlo v še hujšo od začetne pozicije (no, kakor gledaš) in neplačilo prispevkov delavcem je že postalo kaznivo dejanje...

Demz, glej, veš kaj te jebe? Jebe te perfekcionizem. To je čisto resno (in nič slabega ne mislim) prepoznana osebnostna motnja, in zaradi perfekcionizma se lahko človek še v grob spravi. Prva točka je, da človek sploh ozavesti, kaj to je. Preberi kaj o tem na netu. Delavnic za izobraževanje o tem je tudi veliko, zrihtaj si kakšno.

Kakorkoli so ta pisanja zmedena (enkat si imel denar na računu, drugič ne, tretjič nisi komunical z davčno), je moj občutek, da te izjemno moti, da se je "sistem" zmotil za nekaj stotinov, ampak, lej, zakaj za vraga bi se lastnik firme s tem ukvarjal? Najdi si bolj pametno delo! To je izguba živcev (zopet perfekcionizem, ki ti slabša kvaliteto življenja) in seveda denarja. Veliko več denarja si izgubil s sekiranjem, kot če bi namesto tega delal posel.

Tudi v bolj razvitem svetu kot je naš je davčna itak znana kot najbolj zaje6ana organizacija (v arest so Capona spravili šele zaradi pranja denarja, drugače pa mu niso mogli nič) in tudi pri nas je pač tako, da najprej strelja in potem vpraša. Morda je z leti le postala malo bolj človeška (so kooperativni, vendar pod pogojem, da se jih ne ignorira).

Ko sem sam zaprl s.p., nisem plačal fiktivnega mesečnega obroka davka za naslednji mesec, ker sem vedel, da bo v naslednjem mesecu s.p. že zaprt. (Da davčna pri vseh SAP sistemih, s katerimi so nas izsilili in nategnili Švabi kar na državni ravni, in ki so stali težke milijone tega ne more poštudirati je za popizdit smešno.) Čez dober teden dni, s.p. je bil že zaprt od zadnjega v prejšnjem mesecu, sem dobil domov lep OPOMIN (z rdečo). In se mi ni dalo je6ati, takoj sem plačal tribut, ker je bilo jasno, da gre za preplačilo in da ga bom dobil nazaj. Čez mesec ali dva (ko sem že oddal letno poročilo) sem avtomatsko dobil ta denar nazaj (poslovni račun sem zanalašč pustil še odprt).

Ni prav, da te to žre že sto let (in zdaj različne dogodke tukaj opisuješ kot ravbanje in komunistično mentaliteto davčne), to je vse skupaj čisto normalno poslovno tveganje. Šparaj živce. Delaš biznis in nekaj prihodka tudi vržeš v veter, to je normalno. Davčna zajebe en izračun, nekdo ti razbije avto in policaj ti napiše 50 starih jurjev kazni. Sou uot. To je poslovno tveganje, ki pride s poslom. Perfekcionista boli, ker bi moral biti svet poštiman - ampak guess what - ni. Vsaj praviloma pa takšnih reči ljudje ne počnejo, ker bi bili komunisti in zajebani prašiči, pač pa zato, ker svoje delo delajo na pol, šparajo miselne kapacitete in čakajo, da bo ura tri. Brez veze se je zato sekirati.

Kolegov šef je tako rad rekel, ko so koga od njegovih zaposlenih (šoferji avtobusov) dobili policaji in mu pisali kazni iz ljubega miru: lej, sto evrov kazni je poceni. Pa včasih je šlo za zaje6avanje (npr. kazen da šofer vijuga po voznem pasu na AC), drugič pa spet ne (šofer šolskega avtobusa vozi brez očal za na daleč z minimalno dioptrije). Sou uout, to je treba vzeti kot operativno tveganje, ki je sestavni del posla.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
nihče ne izda odločbe o blokadi računa!!!
odločba se nanaša na terjan znesek
če je na računu dobolj denarja, se terjatev poplača
če na računu ni sredstev, sledi blokada dokler terjan znesek ni pokrit, nato sledi odblokada
Čisto malo se bom vmešal, čeprav ste smešni s temi dokazovanji svojega prav, pa kolikor vidim nihče ni glih iz foga. Leta nazaj in če prav razumem so to prva leta tega stoletja je bilo res tako, da je davčna na banko poslala sklep o blokadi računa za precej male zneske. Banka je takrat dejansko če je delala čisto by the book izvedla blokado računa, prenakazala sredstva in naslednji dan deblokirala račun. Če si pogledal v katerega od takrat uporabljanih programov za spremljanje bonitet, recimo Ibon si videl blokado računa 1 dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113

Sodišče v aferi odrezana roka pred težko nalogo: najti morajo truplo za rezanje​

Višje sodišče je pri razveljavitvi sodbe odredilo, da morajo v novem sojenju izvesti preizkus rezanja človeške roke. Ta mora pripadati ženski, ki po konstituciji sovpada z obtoženo. Ne le, da je takšna zahteva sodišča postavljena sploh prvič, ampak bo tudi izjemno težko izvedljiva.

Poročilo Nacionalnega forenzičnega laboratorija in Veselka temeljijo na poskusih na lesu ter svinjskih nogicah, ki niso v celoti primerljive s človeško roko. Sodnici je medicinski izvedenec že vnaprej sporočil, da bo treba dogodek na Velikem Osolniku, kjer naj bi krožna žaga Juliji Adlešič odrezala roko med rezanjem drv, rekonstruirati na sodni medicini.

Zapletlo pa bi se lahko pri drugem delu, opozarja izvedenec. Izjemno težko bo dobiti truplo ženskega spola s podobnimi fizičnimi lastnostmi. In tudi če ga dobijo, je treba izvesti poskus v 24 urah, v nasprotnem ne bo več ustrezno. Poleg tega bo treba pridobiti tudi izrecno soglasje sorodnikov za izvedbo poskusa, kar, kot tudi sama sodnica komentira, bi lahko bilo izjemno težko organizirati.

A sodišče ima čas. Skoraj milijon in 200 tisoč evrov težak poskus goljufije kar petih zavarovalnic, kar tožilstvo navaja kot razlog, zaradi katerega naj bi si komaj 20-letno dekle namerno odrezalo roko tik nad zapestjem, bo namreč zastaral šele čez osem let.

 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ji je kdo morda takrat, ob dogodku, morda izmeril koliko dozirana je bila? Ker - jaz npr. si ne predstavljam, da bi dal roko pod cirkularko tako da naredi čisti rez, ne da bi imel 1 liter šnopca v krvi. Vsaj 51%prosim, če se že gremo. Pa še takrat vprašanje ... se ne poznam v takem stanju.

Lahko pa da so tisti vici o blondinkah z (eno samo) nitko med ušesi resnični :p , ja, tudi to bi lahko bila razlaga.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Ji je kdo morda takrat, ob dogodku, morda izmeril koliko dozirana je bila? Ker - jaz npr. si ne predstavljam, da bi dal roko pod cirkularko tako da naredi čisti rez, ne da bi imel 1 liter šnopca v krvi. Vsaj 51%prosim, če se že gremo. Pa še takrat vprašanje ... se ne poznam v takem stanju.

Lahko pa da so tisti vici o blondinkah z (eno samo) nitko med ušesi resnični :p , ja, tudi to bi lahko bila razlaga.
Zenska je bila noro zmanipulirana. Koliko samomorilcev je pijanih? Veliko se jih ubije treznih...

Mislim da si praktično edini ki verjame da si je po nesreci porezala
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa - tristo hudirjev, sem morda edini na svetu, ki se vsaj malce bojim za svoje življenje? Pa sem bil vojak, tudi vzgojen tako, in to na albanski meji ko je bilo malce bolj zares in sem moral sam s seboj razčistiti in mi je tudi to ratalo. Toda da bi si šel pa sam sebi zavestno rezat roko in to "na čisti rez", ob zavedanju da so posledice nepopravljive, torej da mi bo nekdo drug moral vsak dan brisati rit kadar grem tja kamor gre še cesar peš itd ... Ej ! (?) In to za ušivih 1M Ejev, katere si moram še deliti z nekaterimi soudeleženimi itd ?

... ter ob zavedanju da so zavarovalnice v zelo močnejšem položaju kot pa je mali posameznik. Moje izkušnje in to osebne.