V Sloveniji nam gre zelo dobro

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
telex, sej to da vsi delavci zaslužijo enako je ideja komunizma/socializma. v kapitalizmu pa se pač delavca plača toliko kolikor "je vreden na trgu" in očitno je tam vrednost delavca nižja. .
Tega pa ne razumem najbolje. V Kapitalizmu imajo kolektivne pogodbe, kjer je predpisan delovni čas, osnovna plača, dodatki... za vsako od panog in regij. Tako npr. prodajalec drugačno izhodiščno plačo na Tirolskem kot na Koroškem. A to delavci vedo.

Pri nas pa panožne pogodbe veljajo za vso Slovenijo, pa delavec za enako delo v Ljubljani zasluži tudi 50% več kot npr. na Goričkem.

Se torej gredo Avstrijci socializem mi pa kapitalizem
stupid-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.466
2.781
113
v lokalni ostariji
daj daj ne nabijaj. tudi avstrijci plačujejo nekje manj nekje več. nekoga bolje nekoga slabše... sej verjamem da ne razumeš.

tudi v sloveniji ne bo delavec imel plačo pod minimalno... bo pa lahko imel VIŠJO plačo nekje kjer je bolj iskan. a veš, kapitalizem pa to. kjer bo pa delodajalec dobil delavce za minimalno plačo pa bo dal minimalno... pač ker je taka ponudba...

ti pa želiš komunizem, kjer so vsi delaci po širni sloveniji imeli enake plače, dodatke pa še vikend na morju a ne?

ker imam možnost ti lahko povem, da so tudi delovne navade po različnih regijah drugačne.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
daj daj ne nabijaj. tudi avstrijci plačujejo nekje manj nekje več. nekoga bolje nekoga slabše... sej verjamem da ne razumeš.

tudi v sloveniji ne bo delavec imel plačo pod minimalno... bo pa lahko imel VIŠJO plačo nekje kjer je bolj iskan. a veš, kapitalizem pa to. kjer bo pa delodajalec dobil delavce za minimalno plačo pa bo dal minimalno... pač ker je taka ponudba...

ti pa želiš komunizem, kjer so vsi delaci po širni sloveniji imeli enake plače, dodatke pa še vikend na morju a ne?

ker imam možnost ti lahko povem, da so tudi delovne navade po različnih regijah drugačne.
In kako za vraga si prišel do teh zaključkov
stupid-1.gif


PS- zapisal si, da v LJ skladiščnik dobi 1200 neto, sam pa sem ti repliciral, da drugod po Sloveniji temu ni tako, da skladiščnik dobi zajamčeno plačo ti pa iz tega izpelješ, da se zavzemam za komunizem, kjer bi imeli vsi enako plačo. In to v temi v kateri eni sanjajo, da nam v Sloveniji gre dobro
stupid-1.gif
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Ko iz "druge Švice" nastane "druga Albanija"...

http://www.delo.si/novice/slovenija/v-vrtincu-revscine-skoraj-700-000-slovencev.html

bonk.gif

Ja ok, včeraj sem moral nekoga čakat pred trgovino 2 uri in v tem času nisem niti en avto vidu k bi bil starejši od 15 let, razen mojga.
Pa kje vi vidt revščino, to da folk nima za 2 tedna dopusta je že revščina
bonk.gif
ja super no.

Ti pa si taprav Marie Antoinette
bonk.gif

To je isto kot da bi šel pred hotel kampinski pa potem težil kje je kakšna revščina in kriza, da pa je ja ful folka v tem hotelu!
Ljudje ki komaj shajajo čez mesec jih ponavadi ne vidiš v trgovinah, ampak na vrtičkih in njivah. Trgovin si ne morejo privoščit. Enkrat na mesec imajo "fasengo" in to je to. Lahko pa si malo bolj pozoren in pogledaš tudi "za vogal" in boš videl koliko starejših ljudi brska po smetnjakih!

vemo, je lahko vsakemu jasno, ampak resno avti so vsi nad l.2000, vidiš sam tja in sem po mestu kak punto l.1999, škoda felicia 1999, polo 1998.
Včeraj bral eno temo, ko so sorodniki hotel pomagat sorodnikom, pa se je na koncu izkazal, da imajo dovolj dohodkov in da en kup gnarja zapravjo za hrano po gostilni, čike, telefone....
sprasujem se.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Kaj zj jamrovčki a še ne boste začel uživat lajfa? Ne, še je treba grenit in težit tle gor zato k sosed zasluž več. Jao fantje nikol ne bo nič bolje če se boste še naprej v peskovniku kregal, država nam pa za hrbtom zmanjšuje naše delavske pravice. Jaz res ne vem kdaj se boste zbudil iz vaših medsoseskih sanj in pogledal realnost????? Ni vse tko črno kot opisujete, ampak za to se je potrebno borit, fajtat....pusiji slovenski. Edini borci v Sloveniji so ostali športniki, respect. Vam pa samo to skulirite se!!!! Slovenija rulZ
cheer.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Dokler je po besedah Financ v SLO bankah za 16 mrd EUR prihrankov slovenskih gospodinjstev se je res za zamislit zakaj država želi lupit posameznika. Obrestna mera je praktično 0% pa še vedno vsi tiščijo denar v banke... pusiji oz.ovce... itak.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Hipokrizija. Tle jamrajo v banki pa cele kupe dnarja, tle pišejo med službo, hočjo boljšo plačo itd itd
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Dokler je po besedah Financ v SLO bankah za 16 mrd EUR prihrankov slovenskih gospodinjstev se je res za zamislit zakaj država želi lupit posameznika. Obrestna mera je praktično 0% pa še vedno vsi tiščijo denar v banke... pusiji oz.ovce... itak.

Torej imam 8000€ prihrankov na banki. Ker ne želim biti pusi bi bil hvaleženza nasvet, kam ga naj dam drugam, da bo v vsakem trenutku dosegljiv in mi ne bo trepetalo srce vsakič, ko se bo kakšen muslič razstrelil in bodo borze videti kot Severna triglavska stena od vrha navzdol
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
telex tudi v ljubljani nimajo VSI SKLADIŠČNIKI 1200€. eni so na minimalcu. eni so nad 1200€..

eh ja...
In zakaj potem v debati operiraš z ekstremi in ne z npr. povprečjem. Še pravilneje pa je, da bi operiral s plačo začetnikov saj omenjeni v temi, kateri so šlo na delu preko meje so tudi začetniki. Po nekaj letih bo tudi njihova plača narasla, kot mogoče naraste pri nas.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63

Zakaj Evropska centralna banka znižuje obrestne mere

ECB znižuje obrestne mere zaradi tega, ker je inflacija zelo nizka. Skrbi jo torej, da ne bi slučajno prišlo do japonskega scenarija; padanja cen. Zaradi tega želi čim bolj poceni denar, da bi bilo zaradi tega več povpraševanja in bi prišlo do rasti cen. Drugi dejavnik je precej umirjena gospodarska rast. S poceni denarjem, želi Evropska centralna banka kot pri inflaciji povečati povpraševanje in da zaradi tega posledično pride do povečanje proizvodnje, zmanjšanje brezposelnosti,...

Na kratko: premalo zapravljate, zato pa je kriza
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Koliko je malica in potni v A. Recimo za 20km v eno smer vožnje. Oni imajo nekaj, vem, samo ne vem o kakem denarju govorimo. Kaj pa 5km? Recimo za 5km pri nas je to že 160€ zraven. Koliko je tega v A?

Kakšen link na tele potne stroške da grem težit v računovodstvo? Ker jaz toliko ne dobim za 20 km v eno smer

6,12 je malica ali tam nekaj čez 6. Pa potni 0,18/km. Pa vzela sem 21 dni.


ahahah dol sem pado od smeha skroaj ko to berem...ce je javni prevoz ne dobis 0,18 eur na km...malca v javnem sektorju pa je tudi 3,5 al nekaj takega... 6,12 je max neobdavcena malica
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Vem, tolk jest dobim. Javni prevoz je, ampak dobim kilometrino. Sem šla ven iz JS, ki je baje v iber dobr plačan. Tudi plača je v osnovi boljša, tole je pa eden izmed bonbončkov zraven. Enako delo, se ve, samo vec denarja in brez mobinga. Se dogaja v gospodarstvu, verjameš ali ne, ne samo izkoriščanje na polno...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
Kaj zj jamrovčki a še ne boste začel uživat lajfa? Ne, še je treba grenit in težit tle gor zato k sosed zasluž več. Jao fantje nikol ne bo nič bolje če se boste še naprej v peskovniku kregal, država nam pa za hrbtom zmanjšuje naše delavske pravice. Jaz res ne vem kdaj se boste zbudil iz vaših medsoseskih sanj in pogledal realnost????? Ni vse tko črno kot opisujete, ampak za to se je potrebno borit, fajtat....

Misliš, da se v Avstriji kdo bori, fajta?

Ko si gor 20 let, tako kot moj znanec (ta je 30+), se boriš le, če si brezposlen, da ti ja ne najdejo službe.
evil.gif


Ker 950 evrov nadomestila za brezposelnost in javljanje enkrat mesečno na uradu za delo je za slovenske pojme loto zadetek.

Včeraj pa mi reče serviser plinskega bojlerja, da v majhnem kraju nekdaleč od Ljubljane dobi blagajničarka v lokalnem Mercatorju z vožnjo in malico vred celih 540 evrov.
cheer.gif


Če nič ne je (top postava) in pride v službo peš (top kondicija), ji ostane torej fenomenalnih 540 evrov.

Lova do krova. Ampak za Srbijo, Bosno, ter Makedonijo...
aplauz.gif


Bravo, Slovenija, vse od Drnita pa do danes. Ampak kaj jamrate? V Afriki je seveda še slabše...

Torej, kot pravi čebela: bodite borci. Magari ISIL borci...
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.466
2.781
113
v lokalni ostariji
johanes z vožnjo in malico vred NE MORE dobiti samo 540€ ker 540€ je MINIMALNA PLAÆA.... plus prevoz in malica (povračila). tako da dobi tam okoli 700€. ne ni veliko, daleč od tega samo ne laži in ne nabijaj.

da ne bo tako, kot je bilo ne dolgo nazaj ko je en jamral da dobi samo 300€ plače... no pozabil pa povedat da mu 700€ trgajo kreditov itd itd...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Potem mi je lagal serviser....

Nabijaš pa sicer ti. V tej zjebani, zdrekani, popolnoma zagonjeni državi hvališ čisto vse, malodane drek, ki pade nekemu politiku iz riti...

In to me ZELO moti. In najbrž nisem edini v Sloveniji, ki dobi ošpice, če nekdo z 1200, 1500 in več - NI REALEN.

Ampak po zakonu vesolja se vse vrne in vse poravna. Tudi nabijači boste plačali gor in to zelo verjetno že v tem življenju.

Malo (pre)beri Marjana Ogorevca, ne pa komunjarsko Mladino...

Za 700.000 Slovencev pa že v letošnji zimi tole:


2468360-stednja.jpg
 

Priponke

  • 2468360-stednja.jpg
    2468360-stednja.jpg
    52,3 KB · Ogledi: 161
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Na kratko: premalo zapravljate, zato pa je kriza

Ko bo kaj zapravljati, bomo zapravljali, prej težko.
Vidiš ko ne poznaš ekonomije naših komunistekov= Vzemi kredit in začni zapravljati. Bolj kot boš zapravljal več naročil bo imel tvoj delodajalec. Več kot bo imel naročil delodajalec več boš moral delati....

PS- če si mislil, da se bo pravljica nadaljevala ... več kot boš delal, večjo plačo boš imel ti svetujem, da se čim prej zbudiš. Živiš namreč v Sloveniji in bo tvoje več delo v žep pospravil tajkun
evil.gif