V&D d.o.o. (varnost in donos) ter mrežni marketing

Pravovernik

Pripravnik
17. maj 2013
281
0
16
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Na Financah so lepo povzeli zgodbo

5% vstopni stroški in 6% letna upravljalska provizija glede na balance in ne na equity
bonk.gif

Kakšen copy-paste članka, perhaps?
grims-1.gif
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Je brezplačen. Spodaj pa samo tekst brez slikovnega materiala.


Razkrivamo skrivnost Luxurisovih 25-odstotnih donosov

Se medtem ko stranke Luxurisa uživajo v sladkem spancu ob misli na sanjske donosnosti, v dolgočasnih izpiskih stanja na njihovem računu skriva neprijetna resnica o grozečih izgubah? Prav te so pognale strah v kosti podjetniku, ki nam je zaupal dokumente v pregled. Bogdan Pušnik razlaga, analitiki se čudijo; kaj se skriva v ozadju zgodbe o Luxurisu?

Članek je bil objavljen v junijski številki Moje finance

Koliko Slovencev je pristopilo k temu produktu in s koliko denarja, v družbi ne razkrivajo, neuradno pa med finančnimi svetovalci krožijo govorice o 10 milijonih evrov.

Lani jeseni je podjetnik, ki žal ne želi biti javno omenjen (njegove podatke hranimo v uredništvu), vložil 30 tisoč evrov v produkt Luxuris Managed Account Program - LMAP, ki mu ga je ponudilo podjetje Luxuris Commodities Mauritius s sedežem v Ljubljani, katerega lastništvo vodi do Dubaja. Gre za naložbo v trgovanje s cenami valut, zlata in srebra. Zdaj se podjetnik sprašuje, koliko je sploh vredna njegova naložba, a ta odgovor ni tako preprost, kot se zdi na prvi pogled.

Pojdimo lepo po vrsti. Stranka k produktu LMAP pristopi tako, da odpre trgovalni račun prek LMAX Exchange, ponudnika trgovalnega sistema, ter hkrati pooblasti Luxuris, da bo z denarjem izvajal strategijo, za katero ocenjujejo, da lahko prinaša 25-odstotno čisto letno donosnost. Luxuris je eden izmed upravljavcev denarja (money manager, angl.), ki uporablja storitve LMAX, so nam potrdili v londonskem podjetju. Tako Luxuris kot LMAX ločeno obveščata stranko, kaj se dogaja z njegovo naložbo. Poglejmo najprej dnevni izpisek LMAX, ki nam ga je posredoval podjetnik.


70-odstotni minus ali 20-odstotni dobiček?

Iz dnevnega izpiska, ki je bil izdan 27. maja, je mogoče razbrati, kako je Luxuris trgoval z denarjem podjetnika in kakšno je stanje. Izpisek zahteva poznavanje finančnih terminov in ni najbolj prijazen do uporabnika. Recimo Kruno Abramovič, predsednik uprave NLB Skladov in podpredsednik Združenja slovenskih finančnih strokovnjakov, je potreboval dobro uro, da ga je razrešil. Tako Abramovič kot več drugih finančnih analitikov, s katerimi smo navezali stik, so ugotovili enako: naložba podjetnika je na dan izpiska - 27. maja - vredna 9.200 evrov (equity, angl.), kar pomeni, da se je podjetnikov vložek do tega dne skrčil za 70 odstotkov.




Spremljajte nas tudi na FB.

Bogdan Pušnik, ki je od februarja letos direktor poslovnega razvoja pri Luxurisu, meni drugače od finančnikov: »Z vidika stranke je pomembnejša knjigovodska (balance, angl.) kot tržna vrednost sredstev (equity, angl.).« Na dan izpiska je vrednost sredstev podjetnika 35.633 evrov, kar je skoraj 20 odstotkov več od njegovega začetnega vložka. Mimogrede, Pušnik je bil le dan po pogovoru z nami o Luxurisu pridržan na policiji, vendar zaradi druge zadeve.

Finančnim poznavalcem se poraja vprašanje, kdo bo pokril negativno razliko med knjigovodsko in tržno vrednostjo sredstev.

Zavajanje?

Tudi podjetnik misli, da njegova naložba lepo raste, zlasti ko jo spremlja prek aplikacije na tabličnem računalniku ipad, ki ga je od Luxurisa dobil ob vplačilu. V družbi so nas večkrat opozorili, da to ni bilo darilo, ampak zgolj in samo pripomoček za spremljanje naložbe. A pozor! Prek te aplikacije lahko spremlja le knjigovodsko stanje sredstev, kjer so knjiženi le zaključeni posli, in ne tržne vrednosti odprtih naložb in s tem morebitne nerealizirane izgube ali dobiček, kar so potrdili tudi v Luxurisu. Dodajajo, da pa lahko vse postavke vidi na dnevnem poročilu, ki ga prejme po e-pošti od LMAX. »Zelo zavajajoče je tudi njihovo poročilo o uspešnosti poslovanja, saj donosnosti izračunavajo na zaprte pozicije, ki jih zapirajo le, ko ustvarijo dobiček, in ne na tržne vrednosti portfelja,« opozarja trgovalec na valutnih trgih, ki se ne želi izpostavljati.

Poročilo ni več javno objavljeno, a so nam ga v Luxurisu posredovali in ga objavljamo na naši spletni strani. V poročilu prikazujejo, da so vsak mesec od septembra lani do maja letos ustvarili pozitivno donosnost, razen februarja, kar je vodilo do 17-odstotne neto donosnosti od jeseni lani. »Stranke sploh ne vedo, da je njihov iztržljivi znesek lahko tudi za 70 odstotkov manjši od vložka. Pri Luxurisu so jih namreč naučili, da morajo gledati knjigovodsko vrednost sredstev (balance, angl.), ne pa tržne. Izpiskov LMAX, s katerih je to razvidno, pa sploh ne razumejo,« opozarja finančni strokovnjak, na katerega se je najprej sploh obrnil omenjeni podjetnik in še nekaj drugih Luxurisovih strank. Koliko Slovencev je pristopilo k temu produktu in s koliko denarja, v družbi ne razkrivajo. Neuradno med finančnimi svetovalci krožijo govorice o 10 milijonih evrov, česar v Luxurisu ne komentirajo.

»Pričakovani donos tovrstnih naložbenih strategij pred stroški je precej bližje minus 25 kot plus 25 odstotkov,« komentira Kruno Abramovič.

Ustno jamstvo, v pogodbi nejasnosti

Glavno razhajanje je pri vprašanju, koliko denarja bi podjetnik sploh prejel, če bi izstopil danes? »Dobil bi izplačano knjigovodsko vrednost sredstev (balance, angl.) na dan zahtevka, znižano za izstopne stroške (izstopil bi predčasno, ker je pogodbeni rok 15 mesecev, op. a.),« pravi Pušnik. Izstopni stroški za stranko so od najmanj šest do 20 odstotkov ob morebitnem predčasnem pretrganju. Za podjetnika, ki ima denar naložen devet mesecev, bi bili ti stroški 14 odstotkov od začetnega vložka, piše v pogodbi, ki jo je podpisal. Po Pušnikovi interpretaciji bi stroški pretrganja podjetnika stali 4.200 evrov in bi kljub izgubi tržne vrednosti (tržna vrednost je 9.200 evrov) odkorakal s skoraj 31 tisočaki in tako celo oplemenitil vložek.

Tej razlagi se čudijo naši sogovorniki, saj se poraja vprašanje, kdo bi pokril negativno razliko med knjigovodsko in tržno vrednostjo sredstev (Floating P/L, angl.). Gre za tako imenovane nerealizirane izgube, ki so v primeru podjetnika kar 26 tisoč evrov. Da so tu dejansko nejasnosti, kaže tudi izjava, ki so nam jo ob preverjanju trditev dodatno poslali iz Luxurisa: »Način izračunavanja in sama vrednost produkta ob izstopu vlagatelja v naši pogodbi izrecno nista opredeljena, ker ima stranka sredstva na svojem trgovalnem računu pri LMAX, ki vrednost vlagateljevih sredstev ob izstopu obračuna po svojih notranjih pravilih in pravilih zakonodaje Velike Britanije.« Ali to pomeni, da razliko, tudi če je znesek ob zapiranju računa manjši od zajamčene ravni, pokrije Luxuris? »To izgubo krije Luxuris. Naše jamstvo je, da izguba pri produktu ne bo nikoli presegla 30 odstotkov vplačila. Za to jamčimo in to piše tudi v pogodbi. Strankam torej zagotovimo najmanj 70 odstotkov vplačila,« nam večkrat potrdi Bogdan Pušnik. Mimogrede, tega v pogodbi nismo našli. Pa vendar, s čim lahko Luxuris to jamči? Pušnik odgovarja, da bi to jamstvo zagotovili z lastnimi sredstvi. Osnovni kapital Luxurisa po zadnji dokapitalizaciji je 292 tisoč evrov. »Njihovo jamstvo je tako rekoč ničvredno, saj ima Luxuris smešno nizek kapital za takšno navedbo. Če nekdo da jamstvo, je treba preveriti, koliko ima kapitala, kakšne so njegove trgovalne strategije. Ko smo mi tržili garantirani sklad, smo pridobili formalno garancijo KBC, poleg tega je treba poskrbeti, da so sredstva naložena tako, da do aktivacije garancije ne more priti,« pojasnjuje Abramovič. »To je zelo redek pojav. Luxuris v tem primeru nase prevzema ogromno tveganja. Kje je podlaga, da bo to pokril? Na koncu lahko rečejo, da denarja nimajo, in zaprejo,« pravi analitik, ki se ukvarja s trgovanjem na valutnem trgu.

25-odstotna donosnost z varnostno mrežo

Verjetno je podjetnika in druge stranke Luxurisa premamila 25-odstotna neto donosnost, ki jo oglašujejo. »Na leto bi morali narediti od 50- do 60-odstotno donosnost pred vsemi stroški in delitvijo dobička, kar je malo verjetno oziroma skoraj nemogoče. Ne poznam nikogar, ki bi mu uspelo stalno dosegati tako velike donosnosti. Teoretično se jih sicer da ustvariti, a ne konstantno. Valutni trg omogoča uporabo vzvoda, zaradi česar lahko narediš 30 ali 40 odstotkov v mesecu dni ob seveda izjemno velikem tveganju,« pojasnjuje analitik. »Pričakovani donos tovrstnih naložbenih strategij pred stroški, ker gre za igro z ničelno vsoto, je precej bližje minus 25 kot plus 25 odstotkov. Mislim, da je nemogoče dosegati 25-odstotno donosnost srednje- in dolgoročno,« komentira Kruno Abramovič. In kaj pravijo na Luxurisu? »V produktu še nismo toliko časa, da bi lahko rekli, da dosegamo 25-odstotno donosnost na leto. Tveganje napovedanega donosa kratkoročno je izjemno veliko. Dolgoročno pričakujemo takšen povprečen donos in ne vidimo razlogov, da ga ne bi ustvarili,« je suveren Pušnik.

Čudežna ali naivna strategija

Kdo so trgovalci, ki znajo dosegati 25 odstotkov na leto, in kakšna je njihova strategija? »Trgovalcev ne bomo omenjali. Prvič zato, ker potrebujejo mir, drugič, ker ne smejo preveč razkrivati svojih strategij,« pojasnjuje Pušnik. Marko Gorjanc, ustanovitelj in izvršni direktor mednarodne skupine Luxuris in slovenske podružnice, dodaja, da so vsi v Dubaju in da stranka vidi, kaj počnejo, prek dnevnih poročil. Kakšna je torej njihova strategija? »Trgovalne strategije so različne. Naši trgovalci so z denarjem vedno v zelo likvidnih produktih, kar pomeni, da lahko v vsakem trenutku odpremo ali zapremo pozicijo. Trgujemo z valutnimi pari evro in dolar, funt in dolar, z zlatom, srebrom,« pojasnjuje Pušnik.

In poglejmo, kaj kaže izpisek našega podjetnika. Tržna vrednost 62 odprtih pozicij je nižja kot ob vstopu v pozicijo. Nerealizirane izgube je zato 26 tisoč evrov, največ zaradi dveh transakcij; in sicer z razmerjem med funtom in dolarjem za kar 12.600 evrov. »Stranka na teh dveh pozicijah ne more utrpeti ne škode ne dobička, dokler ne sprejmemo odločitve, kako naprej. Zdaj čakamo na izrazito znamenje, da eno od pozicij odklenemo. V eni potezi lahko nerealizirano izgubo zmanjšamo za polovico. Druga polovica nerealizirane izgube je posledica pozicij predvsem na zlato in srebro,« pojasnjuje Pušnik.

Čeprav Pušnik govori o možnosti zmanjšanja izgube, se lahko zgodi tudi nasprotno. Večina preostale izgube se je nabrala pri stavah na rast plemenitih kovin. »Trenutno ne kaže, da bi šli tečaji zlata, srebra navzgor,« meni Nikola Maljkovič iz Tradeporta, ki deluje v okviru skupine Alta. Ta hip je za 31,1-gramsko unčo zlata treba odšteti 1.380 dolarjev, Maljkovič pa meni, da se bo do konca leta cena gibala okoli 1.250 dolarjev, do takrat ne izključuje nihajev vse do 1.100 dolarjev. Medtem pa imajo trgovalci Luxurisa odprte nakupne pozicije pri vrednosti od 1.550 do celo 1.770 dolarjev za unčo, in to še iz lanske jeseni. Kaj pa funt? Konec maja se je tečaj funta v dolarjih povzpel z 1,50 na 1,56 in lahko še raste proti 1,60, a Maljkovič v drugi polovici leta ne izključuje rasti dolarja, kar bo negativno vplivalo na raven drugih valut, vključno s funtom.

Kaj pravijo finančniki o trgovalni strategiji Luxurisa? Kot je z izpiska ugotovil Kruno Abramovič, je zelo nenavadno, da so vse odprte pozicije (nekatere odprte pred kratkim, nekatere pa že pol leta) »v minusu«, nobena pa ni »v plusu«, hkrati pa sta edini zaprti poziciji tistega dne bili realizirani s plusom. »Edini namen takšnega naivnega trgovanja je (skoraj) vse posle prikazati kot dobičkonosne. Vendar vemo, da je donos razlika med vrednostjo premoženja danes in včeraj, ne pa le vsota realiziranih dobičkov,« pravi. Tudi drugi analitiki se z njim strinjajo. »Preveč so agresivni. Večinoma zapirajo pozicije, ki izkažejo dobiček, zato se knjigovodska sredstva povečujejo, izgube pa puščajo nerealizirane. Čeprav imajo neke varnostne mehanizme, kot je tveganje na posamezno pozicijo z uporabo naročila za omejitev izgube (stop loss), se verjetno ne uporabljajo, glede na to, da so nekatere pozicije izgubile že 10, 15 odstotkov,« komentira analitik.

Jure Košir zelo zadovoljen

Čeprav podjetnik ni povsem prepričan o svoji naložbi, pa je zato Jure Košir. »Popolnoma sem zadovoljen z naložbo v Luxuris,« je hitel razlagati nekdanji smučar, celo tako, da je za Luxuris posnel oglasni spot. Denar je vložil konec minulega leta in je z dosedanjim gibanjem donosnosti zelo zadovoljen. »So v okviru njihovih napovedi,« dodaja. Košir še misli, da je ključ uspeha Luxurisa v sodelovanju z LMAX. »LMAX nam zagotavlja infrastrukturo, na kateri trgujemo. Gre v resnici za borzo oziroma organizatorja trga, ki se od drugih razlikuje po tem, da neposredno omogoča, da imajo naše stranke prek njih račun. Na Ljubljanski borzi ga ne morete imeti, ampak ga morate odpreti pri borznoposredniški družbi. Pri LMAX ni posrednikov,« pojasnjuje Pušnik. »Luxuris stavi na nepoznavanje LMAX, zato ga predstavljajo kot nekaj novega, a dejstvo je, da LMAX deluje enako kot katerakoli borznoposredniška hiša, ki ponuja instrumente vzvoda. Luxuris je navaden upravljavec,« je kritičen analitik.

Stroški, da te kap

Maja so sicer nehali tržiti produkt LMAP, v katerega je sredstva vložila večina vlagateljev, tudi omenjeni podjetnik, in na trg poslali nov produkt LMAP Win. »Razvili smo nov produkt, s katerim smo odgovorili na vsa najpomembnejša vprašanja, ki so se pojavljala v povezavi s starim produktom. Zdaj imamo nov, precej boljši produkt za stranke,« pojasnjuje Pušnik. Res so se zmanjšali vstopni zneski s 25 na 15 tisoč evrov, odpravila vezava na 15 mesecev, toda hkrati so ukinili garancijo na izgubo, dvignili vstopne stroške s 3,9 na 4,9 odstotka in pustili 0,5 odstotka na mesec za trgovalsko provizijo, kar je šest odstotkov na leto od povprečnega mesečnega stanja, torej knjigovodske vrednosti sredstev. Mesečno bi stranko (recimo podjetnika), katere stanje je 36 tisoč evrov, ta provizija stala 180 evrov. Ob predpostavki, da bi bilo povprečno stanje vse leto enako, bi to pomenilo 2.160 evrov. »Stranka redno plačuje provizije, ki niso nizke, čeprav se ji tržna vrednost portfelja dejansko ne povišuje, saj se provizija obračunava glede na knjigovodsko vrednost sredstev, ki ni realna. To je zelo zavajajoče,« opozarja analitik. Enako velja za delitev dobička.

Sploh kdo nadzira divje trgovce?

Nadzora nad takšnimi produkti pri nas žal ni. ATVP je jasno zapisal, da za produkt »spot forex«, ki ga ponuja Luxuris, ta ne potrebuje njihovega dovoljenja. »Vprašanje, ali trditev ATVP drži, saj Luxuris ponuja upravljanje trgovalnih računov. Očitno je v tem delu sivina,« opozarja analitik. »Ne upravljamo premoženja strank, ampak jim ponujamo naše trgovalne strategije,« sta večkrat opozorila sogovornika iz Luxurisa. Obravnavali jih niso niti na tržnem inšpektoratu.

Komentar Mojih financ: Pri bleščečih napovedih o super donosnostih se je vedno treba vprašati, kakšna bo pot do tega in koliko vas bo stala vožnja. Ocenjujemo, da je produkt Luxurisa zelo tvegan in drag, jamstvo, da stranki povrnejo 70 odstotkov vložka, ni jasno zapisano v pogodbi, boniteta pa je vprašljiva. Podjetje pouči stranke, da je zanje bolj pomembno spremljanje knjigovodskega stanja, in ne tržne vrednosti sredstev, strokovnjaki pa opozarjajo, da to ni prav. To je tako, kot bi delničarji, ki so kupili delnice NKBM po 27 evrov v prvi javni ponudbi in s katerimi se danes trguje okrog 60 centov, menili, da še niso utrpeli nobene izgube, ker jih še niso prodali. Luxuris tako prikazuje tudi podatke prek ipada, ki ga strankam dajo kot pripomoček za spremljanje naložb, in prek poročil o ustvarjeni donosnosti. A to se jim očitno ne zdi problematično, češ saj stranke dobivajo izpisek z vsemi podatki od LMAX. Žal je za razumevanje tega potrebnega več znanja, ki pa ga vlagatelji očitno nimajo. Svetujemo izjemno previdnost!

»Zgodba za ves svet«


Čeprav je Luxuris registriran od lanskega aprila in je lani ustvaril 232 tisoč evrov čistih prihodkov in 650 evrov čistega dobička, se že lahko pohvali, da je glavni pokrovitelj Košarkarskega kluba Celje, ki se po novem imenuje KK Luxuris Celje, sponzorira tenisača Grega Žemljo, bil je donator številnih dobrodelnih projektov... Od kod jim denar? »Od konca leta 2008 oziroma 2009 smo začeli Luxurisovo zgodbo v Dubaju. Tam je matična družba in od tam gradimo celotno zgodbo na svetovni ravni. Naš cilj ni, da smo lokalni igralec, želimo razširiti ponudbo na sosednje države. Vlagati moramo v prepoznavnost podjetja in tudi storitev. Koliko komu damo, so poslovne skrivnosti,« pojasnjuje Marko Gorjanc (na sliki levo), ustanovitelj in šef skupine Luxuris.
 
Nazadnje urejeno:

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Klikni na link.

Drugače pa: nič takega, kar ne bi povedali že tu. Da imajo celo možnost dvignit sedaj in končat z malim plusom pa nisem vedel. Ampak bodo raje čakali, potem pa jok. Spet nič novega.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Pušnik enkrat govori o izplačilu "Balance - izstopni stroški (od 7 do 20%)", drugič pa o "70% Balance - izstopni stroški". S tem, da to ni nikjer zapisano. In to podjetje z dobrih 200k kapitala.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.250
1.757
113
40
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Klikni na link.

Drugače pa: nič takega, kar ne bi povedali že tu. Da imajo celo možnost dvignit sedaj in končat z malim plusom pa nisem vedel. Ampak bodo raje čakali, potem pa jok. Spet nič novega.

On pravi, da imajo možnost...kako je v resnici pa je drugo
smile-1.gif


Mađ možnost dvignit ja...ampak z -70% hehe...

Ampak ni panike, Jure jim zaupa, zakaj jim ne bi še naš Peter34 !
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.261
3.901
113
Še pri Koširju sumim da je to bolj vložek v obliki reklame. Se pravi, ti naredi reklamo (tukaj mi pride na misel stefan raab z blamieren oder kasieren), mi ti pa odpremo račun za xxk EUR. Kar jih na koncu ne stane nič, njega pa razen dobrega imena tudi ne.
 

Pravovernik

Pripravnik
17. maj 2013
281
0
16
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Ampak ni panike, Jure jim zaupa, zakaj jim ne bi še naš Peter34 !

Ta človek je res katastrofa!
bonk.gif
Kaj ni mel tudi križaj nekih pomilovanja vrednih "poslovnih" idej gone-bad pred leti?
 

kusprkuc1

Zelenc'
28. avg 2013
5
0
1
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Da imajo celo možnost dvignit sedaj in končat z malim plusom pa nisem vedel.

On pravi, da imajo možnost...kako je v resnici pa je drugo
smile-1.gif
Preverjeno imaš možnost dvigniti denar: balance minus stroški (kar je lahko kljub poraznemu equityju pozitivno). Enostavno prezgodaj je še, da bi si lahko privoščili ne vračati denar in vlagatelje, kjer denar lahko vzamejo, nedvomno še imajo. Znesek vrnejo v dveh delih: najprej equity, potem pa Luxuris krije še razliko do upravičenega zneska. Glavno vprašanje je, kako dolgo bo to še mogoče.

Njihova pogodba pravi (pogodba s podjetjem na Mauritiusu, ne s tem v Sloveniji, da ne bo slučajno pomote), da ti morajo v vsakem primeru izplačati vsaj 70% začetnega vložka (in ne -70%!!!). Ko se tega ne bodo več držali, se lahko greste pravdat na Mauritius (če slučajno niste vseh prihrankov zaupali njim in boste še zbrali za letalsko karto).
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Zanimivo je kaj se zgodi pri "Čokolino" traderjih, ko začne teči voda v grlo. Zanima me ali ima še kdo podobno izkušnjo kot jaz izpred nekaj let?

Prvo kar (po mojih izkušnjah) naredijo je to, da manjšim vlagateljem prikažejo grozen minus (recimo -80% v roku 1 meseca) , preostanek jim izplačajo. Ampak ta prikazani minus je samo fiktiven, sredstva so dejansko ukradena in prenešena v tisti del portfelja, kjer se nahajajo večji vlagatelji. Verjetno zato, da imajo likvidnost pri morebitnem izplačevanju večjih vlagateljev.

Sam sem bil v eni taki situaciji, prikazane so mi bile številke ki so daleč odstopale od dejanskega dogajanja na trgu VP. Ko sem od tega traderja zahteval poročilo, dokazilo, da se je res "zakalkuliral" pri trgovanju, je začel jecljati in začel izmišljati bedarije. Še isti večer je našel "sredstva" za vračilo.

Načinov kako obirat ljudji je malo morje. Presenečeni bi bili koliko lahko pokradeš v srednje velikem portfelju, če fiktivno prikažeš 1% izgube.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.250
1.757
113
40
E, to ja...

Mislim, da sem to že napisal v eni temi tukaj...da bo šlo vse u 3 krasne je tak jasno. In prikazovanje velikih minusov pri trejdanju bo lahko lep izgovor.
Ovcam bojo povedali, da jim je odpovedal super mega trgovalni program (sori, preveč na simpl...da so jim CIA in NSA ki so ljubosumni da delajo tako velike donose, shekali zadevo in za to so sledili veliki minusi) in da pač ni več ostalo...in to je lažje slišat kot pa - nategnili smo vas ko prasce in pobasali denar
grims-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.261
3.901
113
Kaj pa onega izolana ki je v švici odpiral banko (in se na poti nazaj z miljoni izgubil nekje v alpah) so že našli? Firstfreebank mislim da se mu je reklo.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj pa onega izolana ki je v švici odpiral banko (in se na poti nazaj z miljoni izgubil nekje v alpah) so že našli? Firstfreebank mislim da se mu je reklo.

hysterical-1.gif
Kaj vse se ne spomnijo... ampak vedno, res vedno najdejo idiote, ki padejo na limance.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.250
1.757
113
40
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Aja, še vedno smo nevoščljivi
cool-1.gif


Pravkar se menu z enim vaših trejderjev...in pred vsemi fomumaši izjavljam, da če še luxuris konec leta 2014 še obstaja (ne v kakšni reinkarnaciji) ali da vmes ne pride do neke težke pi.zdarije glede izgub, policije, jeznih vlagateljev...uporabniku Peter34 plačam pico in 2 pira si lahko zraven naroči!

Lokacija po njegovi izbiri.

Calling mister Peter34, calling mister Peter34!!

Hočem pico, hočem opravičilo in hočem da človek prebere tole!
cool-1.gif


Luxuris KAPUT

nahrung002.gif


10.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Shocking, SHOCKING I TELL YOU!

Ne morem verjeti, da se kaj takega lahko zgodi, ne morem! Pa tako resni fantje in dekleta so bili.

Ziher je napaka. Majkemi.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ma ne, drzava jih je zjebala. Vsi tisti, ki niso investirali so bili tako ljubosumni na velik uspeh Luxuriusa, da jih je na koncu zjebala drzava, ker jih je folk brez veze prijavljal.

Ampak po restrukturiranju bo se bolje kot prej - za takrat imajo pripravljene ze nove programe, v katere lahko prenesete 50% svojega vlozka, ampak je pa garantiran donos 67.523491% na leto, tako da boste na dveh letih nazaj na istem - ostala polovica bo pa izplacana v 15 mesecih.

Majkemi. Pa se iPhone 6 dobite zraven.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.250
1.757
113
40
...in rabljene pancarje od Koširja.

Ja, pa če želiš vstopit v popolnoma prenovljen in izboljšan program moraš dodatno vložiti še vsaj 10.000 eur ker to pa bo sedaj samo VIP elitni klub kjer ni prostora za siromake...

In brez heca:pa smo spet na enakem...tule na par forumih nas enih par opozarja, verniki so nam tolkli kontra. Folk je zmetal denar in kaj bo sedaj?? NIč...Evo, celo Apollo ki je policaj (kriminalist?) je sodeloval pravi čas v debati...ampak denar je že šel byby...

In čez pol leta bo na forum uletel novi zaveden osebek ki bo zagovarjal podobno greznico...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Shocking, SHOCKING I TELL YOU!

Ne morem verjeti, da se kaj takega lahko zgodi, ne morem! Pa tako resni fantje in dekleta so bili.

Ziher je napaka. Majkemi.

Pa še posebej Jure Košir,ki je tako resen in uglajen v tisti reklami...le kdo mu nebi zaupal?
evil.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:


In brez heca:pa smo spet na enakem...tule na par forumih nas enih par opozarja, verniki so nam tolkli kontra. Folk je zmetal denar in kaj bo sedaj?? NIč...Evo, celo Apollo ki je policaj (kriminalist?) je sodeloval pravi čas v debati...ampak denar je že šel byby...

In čez pol leta bo na forum uletel novi zaveden osebek ki bo zagovarjal podobno greznico...

Jaz sem se ze vdal. Mogoce jih bo (zelo drago) izucilo, ampak tip folka, ki vlaga v take neumnosti se bo gladko pustil se enkrat istemu cloveku nategnit, ko mu bo prodajal naslednjo "100% - ma kaj 100%, 375%!" sanso.

Na zalost tak folk pri meni, v kolikor se nicesar ne naucijo, pade v kategorijo "never give a sucker an even break".