USA->katero valuto se splača vzet...

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Nekaj $ vzami s seboj v štartu, drugače sproti dviguj na bankomatu, preveri provizijo pri svoji banki, ne bi smela biti previsoka, tako da odšteje skrbi prenašanja večje količine denarja.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
192
17
18
Moje mnenje je podobno nekaj $ s sabo, ostalo kartice.
trenutno dolar pada. Zato je smiselno kupiti dolarje pozneje, obračun pri eurocardu je tako za nazaj.
V kolikor se trend obrne, pa to ne velja več.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če boš pameten, ne boš jemal €€ s sabo. Mogoče za rezervo, ampak...
Ker menjat pri američanih je scary movie
rolleyes-1.gif


Tako da, upoštevaj nasvete, vzemi s sabo toliko $$ kolikor misliš da boš rabil, potem pa dviguješ s kartico po potrebi, oziroma, plačuješ lepo z mastercardom
smile-1.gif



Lp
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Z maestro lahko dviguješ na bančnih avtomatih (ATM).
Jaz sem lani dvigoval z AMEX in Maestro. Z dvigom na ATM so mi zaračunali od 2-4 USD provizije (odvisno na katerem sem dvigoval).

LP
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Za plačevanje je obvezen mastercard, za dvigovanje pa maestro. Ker (popravite me če se motim), ti pri mastercardu zaračunajo veliko provizijo za dvige gotovine na bankomatu
smile-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Za plačevanje je obvezen mastercard, za dvigovanje pa maestro. Ker (popravite me če se motim), ti pri mastercardu zaračunajo veliko provizijo za dvige gotovine na bankomatu
smile-1.gif

mislim da 6 EUR + 4% provizije za dvig
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
če misliš gotovino trogat, pol pač tuki kupe dolarje. če nimaš lih namena kupit kakšne stanovanjske soseske, je tut za tečaj skor vseen kje je. tolk se zihr ne bo premaknu, da boš ne vem kolk pršparal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Predvidevam, da so tam kak korak naprej pred nami in imajo rajši kartice? Z gotovino si nisva najbolj dobra:)
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Predvidevam, da so tam kak korak naprej pred nami in imajo rajši kartice? Z gotovino si nisva najbolj dobra:)
Tam imajo najrajši kartice.
cheer.gif

Edino pri kakšni kurbici bi znal biti problem.
grin1.gif
Tam bo bolje gotovina, pa ne Euro, temveč USD.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
sam zdaj ko grem nekaj malega gotovine za vse ostalo je tukaj MAstercard
grin1.gif
(in American Express).
Gotovino pa tako ali tako dviguješ z Maestro in min. provizijo.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Jaz sem si v štartu tukaj kupil par dolarjev (mislim da 400), tam pa sem plačeval z AC/MC in dvigoval z Maestrom na ATM bankomatih....simpl ko pasulj
wink-1.gif
 

Flacco

Pripravnik
17. mar 2009
273
0
16
Če mislis iti u US z gotovino, potem nujno kupu $ doma.... Pri Western Union-u so provizije zelo visoke + težko je najdi menjalnice

Lp
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Najprej napiši kakšen je tvoj plan oz. za koliko časa greš itd...

Ker namreč razlika pri trenutnem tečaju $, pa četudi pade je zanemarljiva razlika...

Zakaj bi plačeval z mastercard če lahko vzameš z seboj 2000$ in ne plačuješ nobenih provozij, v primeru da greš na dvo ali tro tedenski trip...?? Ne štekam..

Če pa imaš plan zapravit 100.000 $ ali pa več potem bi pa tudi sam malo preračunal kaj se najbolje splača...
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Sem malo čudno napisal ja..mišljeno je bilo pri dvigu gotovine...
redface-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz


še nekaj me zanima:
1. kje dobim mednarodno vozniško, ki bo veljala v usa in kanadi in kolk to stane?
2. ali za usa rabim že nov pasuš ali je dober še tastar?
3. morda neumno vprašanje, je potrebno tudi osebno izkaznico kako mednarodno?
4. je res dovolj le prijava ali je potrebno še kaj drugega?
5. je za dojenčka (1leto) potrebno še posebej kake papirje uredit?

HVALA!