UPS

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.019
2.457
113
No tole je pa zanimivo. Mislim, da se da nastavit.
In kako imaš nastavljeno?
Se računalnik vklopi medtem, ko te ni doma.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.193
277
83
To imajo danes praktično vse mašine, v biosu je opcija ala power state after power on - ali imaš stay off, ali power on, ali pa last state (slednja seveda pomeni ko pride nazaj štrom če je bil računalnik ugasnjen ko je zmanjkalo štroma ostaja ugasnjen, če je bil pa prižgan pa ga prižge). Podobno ima NAS, vsaj pri meni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.779
629
113
No tole je pa zanimivo. Mislim, da se da nastavit.
In kako imaš nastavljeno?
Se računalnik vklopi medtem, ko te ni doma.
Naj bi se vklopil, ampak včasih ravno pade v robni primer, ko se računalnik izklopi ker je UPS skoraj prazen, elektrika pa se vrne preden UPS dokončno crkne. V tem primeru je računalnik cel čas pod napetostjo in tista BIOS nastavitev ne pomaga.

Moral bi si usposobiti Wake-on-LAN, včasih sem to imel, zdaj pa na novem routerju še nisem prišel do tega :)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.193
277
83
WOL dela samo znotraj lokalnega omrežja. Torej boš lahko prižgal mašino preko WOL, če boš magični paketek poslal znotraj LAN omrežja, kar pomeni, da boš moral priti na eno mašino znotraj omrežja, eventuelno router, NAS, karkoli, in od tam poslati komando za prižig. Če imaš to pod kontrolo ni problem, pišem samo, da veš kje so omejtitve WOL-a.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.779
629
113
WOL dela samo znotraj lokalnega omrežja. Torej boš lahko prižgal mašino preko WOL, če boš magični paketek poslal znotraj LAN omrežja, kar pomeni, da boš moral priti na eno mašino znotraj omrežja, eventuelno router, NAS, karkoli, in od tam poslati komando za prižig. Če imaš to pod kontrolo ni problem, pišem samo, da veš kje so omejtitve WOL-a.
Deluje tudi od zunaj, samo moraš vse pravilno nastaviti. Forward nekega visokega porta na IP naslov in static ARP entry za ta IP, kar pa vsi routerji ne podpirajo out of the box.

Na OpenWRT gre to zlahka narediti, ker imaš dokaj veliko kontrole nad vsem skupaj, sedaj na Unifi pa ne bi rad veliko hackal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn