Uporabiti GSM kot dial up modem za povezavo na net

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Je mogoče že kdo poskusil?
Rad bi imel net na dlančniku, kadar v bližini ni brezžičnega omrežja.
Menda se da povezati z bluetoothom na gsm in ga uporabljati kot modem za net...
17758-icon_confused.gif

Ampak kako???
confused-1.gif

Treba je vpisati tudi nekakšno dial up številko, katero gsm pokliče...?
Lahko kdo pomaga prosim...?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ne vem kakšen dlančnik in GSM imaš, za povezavo IPAQ 3715 in N6680 sem uporabljal "klicno številko" *99#, pomembnejši pa je AT string, ki je bil v tem primeru >"AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"<.

Sem pravkar preveril, isti string sem uporabljal vedno, ko sem se preko BT in N6680 priklopil na internet (očitno je ta string pravi za Nokije!). (internet je lahko internetpro za GPRSmaxi, za S! in ostale ponudnike pa ne vem, je pa bilo na forumu to večkrat povedano).
 
Nazadnje urejeno:

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Prebiral sem vse kar je na tem forumu, vendar nisem našel nič konkretnega-uporabnega...
frown-1.gif


Imam pa dlančnik ipaq h5450 in gsm Sony Ericsson k610i.
Smem vprašati, kaj je to AT string? jaz tega nisem našel...

LP
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ko so pred mnogimi leti na trg prišli modemi smo jih lahko upravljali le z AT ukazi. AT zato, ker se je vsak ukaz začel s črkama AT. Sedaj ni nič drugače, le da namesto nas AT ukaze generirajo razni vmesniki. Z AT stringom, ki sem ga zapisal dejansko BT modemski povezavi poveš, kaj in kako naj dela spodatki. Nekaj o AT ukazih boš našel TULE , vendar pa boš moral za povezavo Ipaqa in SE pravi AT string najti drugače: pri zatopniku za Ipaq, mogoče pa tudi na Mobitelu, tehnična služba.

TUKAJ je nek opis in kaže da je AT string enak, kot v mojem primeru (če si na M@, seveda).

Skratka, na IPAQu kreiraš novo modemsko povezavo, za katero izbereš BT in nekje v nastavitvah vpišeš še AT string. V priloženi datoteki je podrobnejši opis tega.
 

Priponke

  • 251774-Nokia_BT_and_Compaq_iPaq.pdf
    276,3 KB · Ogledi: 698

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Ok, 1 uro se že mučim s tem in enostavno ne gre!!!
Mi prosim lahko kdo pomaga...
Na mobitelu imam nastavljeno med "internet bluetooth" Mini PP.
Povežem med sabo dlančnik in gsm.
Naredim vse tako kot bi naj bilo...
Klicna: *99#
Baud rate: 57600
Extra dial-string modem commands: AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET" ali pa s puščicami >"AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"<

V glavnem res nevem... Žal mi je...
Pa hvala vsem, ki se trudite...
 

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Že uredil!
In sicer sem na gsm-u nastavil USB internet, ker imajo dlančniki problem z novimi SE in nato sem naredil kot nekakšno omrežje z dlančnikom.
V glavnem dela
smile-1.gif
))
Hvala vsem!!!