Problemi s povezavo na net - modem vs. router

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Pozdrav,

Vsaka instalacija neta mi pobere kar nekaj živcev, ker se vedno znova učim od začetka.

Torej, situacija je naslednja:
SIOL internet z modemom Sagem F@st(TM) 3344

Če na modem direktno priklopim PC zadeva deluje, se poveže na internet.

Problem nastane, če se na net želim povezati prek routerja, ki ga priklopim med PC in modem. Pri tem se router Linksys WRT 150N) ne poveže prek Pppoe (status routerja je vseskozi connecting…)

Povezavo sem poskusil vzpostaviti tudi z drugim routerjem (WRT 160 NL), ki ga uporabljam doma, tudi na SIOl paketu (drug modem), pa tudi ni šlo.

Telekomovce sem klical parkirat pa nismo prišli skupaj. Ali moram kaj prekonfigurirati modem? Kolega je omenil, da je možno, da je neka nastavitev na modemu.

Prosim za pomoč. Upam, da je jasno, kakšen problem imam. Pri 38+ stopinjah vročine je mal zajeban normalno razmišljat in pisat
uf-1.gif


Hvala in LP,
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.584
5.554
113
Če želiš uporabljati lasten router, potem mora biti SiOL modem nastavljen na "bridge mode" in na svojem routerju nastaviš PPPoE.

Privzeto je namreč da SiOL modem vzpostavi PPPoE in že sam deluje kot router ter dodeljuje DHCP številke napravam.

Pokliči na SiOL in naj pogledajo, kako je nastavljen Sagem.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Lahko greš v modem sagem noter 192.168.2.1 user - user , in pogledaš pod wireless , če je kaj vklopljeno . Imaš noter wireless kartico mogoče ? Gre iz ETH1 modema na plavo luknjico internet v linksysa .Rumena - Ethernet1 pa dej utp kabel v PC mrežno .Zaženi cd in install .Router naj bo 192.168.1.1 .
http://itm.siol.net/doc/2009/3/sagem3344.pdf
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
1. modem deluje tudi kot router - sam vzpostavi PPoE povezavo, upr. ime i geslo sta vpisani v modemu, na računalnikih imaš nastavljeno DHCP in se avtomatično povežejo na modem in v internet (lahko imaš switch - stikalo za priklop več PCjev).
2. Modem deluje samo kot modem, nimaš nastavljega gesla un upr. imena v modemu. V tem primeru lahko na PCju vzpostaviš svojo PPoE sejo in se priklopiš na net. V tem načinu SiOL dovoljuje dve vzporedni seji (dva raunalnika vzpostavljata PPoE sejo).
3. Modem nastavljen samo kot modem (isto kot pod 2. točko), nanj je priklopljen router v katerem nastaviš vzpostavljanje PPoE seje. Na router priklučiš poljubno računalnikov in jim dodeliš statične IPje ali pa na routerju nastaviš DHCP in na računalnikih takisto.

Kombinacije teh treh načinov ne gredo skupaj in jih ne moreš mešati (vsaj načeloma ne, nekaj se da, a to za tebe ni zanimivo).
Če imaš router, uporabi tretjo možnost.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Ja, točno tako. Točko 3 sem imel v mislih. Samo problem je kako konfigurirati modem, da bo deloval kot moden in ne kot router.

Hvala za odgovore, upam, da mi uspe.

LPM;
 
Nazadnje urejeno:

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Joj, kako točno tam notri piše, pa res ne vem, ker vedno tako kunštno napišejo, da boli. Če nisi siguren, pokliči na 0801000 in prosi, naj ti nastavijo modem na MODEM, torej, da ne bo vzpostavljal PPoE seje. Lahko pa tudi prosiš, da te nekdo vodi do tja po telefonu. Če lepo prosiš in če na drugi strani ni totalen [censored], ne bo problema.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Vsaj pri Amisu (ko sem nazadnje probal) si lahko naredil PPPoE povezavo, ne glede na načim delovanja modema.

Ruter si prav nastavil? Če ja, pa ne deluje, bo res treba način modema spremeniti. Pri Amisu je za to zadostoval telefonski klic na podporo.
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
380
327
63
Ne bi o tem
Ve kdo telnetov user in pass za innbox home gateway od siola? Imam tako konfiguracijo, da na web gui ne morem, telnet se mi pa javi ne jebe pa user/user.
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Naredil vse po ps-u, pa router pri vzpostavljanju povezave se vedno javlja : "can not get IP address from PPPoE server"

Pojma nimam kaj bi lahko bilo...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Aja, sem narobe prebral.

Pa je modem v "modemskem" načinu?

Kabli so prav povezani?
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ali imaš tudi TV gor na modemu vklopljen v ETH1 ali ETH2 ? En je rezerviran za tv en pa za pc ali router .Če imaš adsl pomeni da je modem pppoe in je uporabniško ime in geslo zaženi tudi router v pppoe povezavi vpiši upo. ime in geslo in naprej .Modem ima 192.168.2.1 . Router pa dej na 192.168.1.1 .
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

Najbolje, ce poklices na SiOL oz. Telekom support in jim reces, da ti skatlo (modem/router) nastavijo tako, da bo delovala samo kot modem ... Svoj router pa nastavi tako, kot so ti ze svetovali... torej, da se povezuje preko PPPoE ...










@stein

A nisi v enem drugem sporocilu nekaj "jamral" cez mladino... Ce ne ves, kaj je to PS... potem sam sodis v to kategorijo
evil.gif