Upor državljanov v Bohinju

msenjur

Guru
11. sep 2007
27.022
-382
113
aha... in če se en noče izselit, je najbolje bajto podrt? še vedno me nisi prepričal, da je to normalen postopek v normlani državi.

A CSOD ima tok dnara, da si kar bajte podira al kaj???

sem vedel da im csod prste zraven!!!!!!
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
včeraj so po TV povedali, da naj bi dobil to hišico v upravljanje pred 20 al 30 leti. Ko jo je bilo treba obnavljati naj bi mu bilo rečeno, da bo sčasoma postala njegova hišica s tem ko bo začel vlagati vanjo. In naj bi vlagal vanjo in obnavljal. Potem pa je pred kratkim prenovil streho in dvignil/spremenil naklon strehe, takrat naj bi se pa zapičili vanj in začeli preverjat legalnost gradnje.

Baje.

Sem samo napisal kar so povedali včeraj po TV. Se mi je pa tip zagnusil ko se je lizal s titovo sliko.
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.179
513
113
kranj
eh, problem je, ker je ta hiša "zrastla" kot darilo...in se je očitno zadeva prekladala kot vroči kostanj iz ene službe v drugo. čas je pa tekel...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
48.529
7.181
113
pri taščici
Mogoče bi še sam to naredil (ti ali pa jaz), ko bi desetletja imel najemnika (če je bil red neke vrste oskrbnik, ”najemnik?) brez plačila najemnine, najbrž tudi stroškov. Saj smo že brali nasvete kako v lastnem stanovanju odmontiraš okna, vrata sredi zime samo zato da se najemnik izseli. Očitno tudi država nima odvetnika ki bi bil sposoben izseliti najemnika. Se pa bojim da bi na istem mestu nekoč zrasla večja zadeva kot dodatna ponudba- ali večanje kapacitet csod.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
27.022
-382
113
ja, sej csod je to tudi kar padlo z neba. Sej niso tega oni postavili, niti niso oni dali tega v najem. Oboji so to "podedovali" od prejšnega sistema. Stem, da si je verjetno vsak po svoje razlagal lastništvo. kako bo lahko kej novega sedaj zraslo, ko je zakon o TNP tako strog?! Al misliš, da bo za nekatere SPET malo manj strog? Če bi bajto pustili in jo malo dozidali in razširili bi sigurno imeli več možnosti za legalizacijo, kot pa sedaj postavljati nov objekt.

Kaj pa če je v ozadju narest kakšen camp, adr. park, kaj takega??

Videl sem v ljubljani deložacije, ne mi rečt, da tud tukaj nebi bila izvedljiva?!

rušenje objektov.... kaj nej rečem, kretensko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
48.529
7.181
113
pri taščici
A je to edino kretensko v naši državi? Vsi objekti zgrajeni pred letom 67 se smatrajo kot da imajo GD. KDAJ je bila narejena ta brunarica?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
256
83
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
aha... in če se en noče izselit, je najbolje bajto podrt? še vedno me nisi prepričal, da je to normalen postopek v normlani državi.

Če je črna gradnja in lastnik noče porušiti na lastne stroške, je najbolje podreti. Tak je normalen postopek v normalni državi, ja.

Inb4 - lajanje, da niso porušili Turku, Janši in Jakliču...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.702
3.243
113
v lokalni ostariji
sem rekel da je šel nekomu v CSOD v nos. možakar je dobil hišico kot "plačilo" za delo ki ga je opravil 40 let nazaj (torej, tam leta 70... zato to ni bilo legalizirano po tisti fori do leta 67). ker so takrat še vsi verjeli da bo juga obstala pač niso kaj preveč velik papirjev pisarl... no država se je zamenala, organizacija tudi najdu se je en v csod ki ga je začel žulit, da ima nekdo na "njihovi" zemlji bajto... in so začel težart in težart... sevede možakar zadeve ni mogel legalizirat... če je kdaj oddal brunarco kakšnemu prijatelju ali pa prijatelju od prijatelja prijatelja pa ne vidim nič spornega... konc koncev obogatel s tem ni (ker drugače bi že zrihtal da se nebi rušilo;))

jamrat kdaj bodo porušili turku janši jakliču romom je nesmiselno... ker države to čist nič ne briga... in inspektorjev tudi ne.

mi je pa fascinantno to, da je v obeh zadnjih primerih (tale brunarca in tisto skladišče) delal isti inspektor (čupo s uhančki)... zgleda da je možakar fejst zagrižen v izvajanje zakona


mimgrede... kako prideš zravn kot izvajalec rušenja? to more bit hudo dobr biznis... res da malo riskanten in moralno sporn ampak €€€€ so pa zihr...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
34.310
16.602
113
...ksz...

Ljudska milica naj bi šla rušit Jakličevo črnogradnjo: http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/ljudska-milica-bo-rusila-jaklicevo-crnogradnjo


Ampak do zdaj se ni še nič zgodilo, "rušitev" pa je bila napovedana za danes ob 6h zjutraj. Jih je pregnal dež?
tongue-1.gif
 

Schime

Guru
22. nov 2008
2.051
817
113
To se že jaz dolgo sprašujem. Tolk enih požigalcev v Sloveniji pa se ne najde eden, da bi kaj tagega požgal.
smile-1.gif

Spomenik mu ne uide.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.738
113
Ko se začne krogla valiti pridejo potem tudi taki iz lukenj.
 
13. jul 2011
2.677
626
113
Ulica sodi, ljudska milica izvršuje...
Krasno. In potem bi radi pravno državo?
Ne podpiram legalizacije jakličeve gradnje in ad hoc sprejemanja pristorskih aktov. Ampak niti pod razno nista v istem košu z onim bohinjcem. Pa ne zato, ker je eden bogat in drugi (domnevno) reven, pač pa zato, ker je eden lastnik, drugi pa ne.
Če nekdo ni lastnik, nima niti najmanjše možnosti legalizacije. In ja, tako pravi pravna država.


Aja, zakaj mediji, protestniki, komentatorju pozabljajo na najbolj megalomansko črno gradnjo - kmetijo od para Senica-Kresal? Ta bo menda tudi kmalu legalna.
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
tista kočura v Bohinju je bila zgrajena leta 63. Sedaj se obešajo na to da je bila postavljena na tuji lastnini, tja jo je postavila SRS in nihče drug, ne povedo pa čigava je parcela. Pa ja ni morda državna, ker če je potem so državni organi sami sebi porušili kar so nekoč sami zgradili.Ker pa je bil prebivalec samo najemnik in ne lastnik je to morda presedenčni primer kako se nasilno izseli najemnika, ali nasilnega vseljenca v svojem objektu