Univerzalni avtopolnilci

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Originalen avtopolnilec za Garmina imam v tovornem vozilu lepo speljanega, da se ne vidi. Ker ga ne nosim domov, sem za domačo rešitev imel 12v razdelilec, ki je imel še USB polnjenje in navaden USB kabel in navigacija se je brez problema polnila.
Zdaj sem pa dobil en avtopolnilec za telefon, ki ima mini usb, se pravi, da gre lepo v Garmina, pa še na spiralnem kablu je. In zadnjic grem v Avstrijo, se navigacija sprazne in uporabim ta avtopolnilec. In tu je zdaj bil problem. Naprava se je polnila, vse dokler ni bilo prvega opozorila za radar, takrat se je pa Garmin resetiral, oziroma je naredil ponovni zagon naprave. Isto se je dogajalo, ko sem imel nastavljeno navigiranje. Ob prvem zvočnem signalu ali preračunavanjem se je ponovno zagajal. Kje je fora, če pa na 12v razdelilec in navaden USB kabel stvar lepo dela. A ni ponavadi tako, da vsaka naprava, ki se polni preko USB računalnika, lahko polniš tudi z univerzalnim polnilcem. Ali pa je napaka v avtopolnilcu telefona, je pa nov, zato mi ni jasno.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Po mojem ta tvoja jajca od univerzalnega avtopolnilca dajejo premali tok. Ko jajca od Garmina srknejo ob višji obremenitvi par 100 mA toka več, napetost pade, Garminu se pa sfuzla.
 
Nazadnje urejeno:

o0o0ki

Pripravnik
21. apr 2008
323
0
16
Ljubljana
Točno tako! Tudi sam sem imel podobne težave, le da s telefonom. Kupil sem avtopolnilec za telefon. Zanimivo je bilo to, da se je telefon, ko je bila na njem vključena navigacija, hitreje praznil, kot pa filal!
smile-1.gif
S tem kablom si nisem mogel kaj dosti pomagati..