Ukraden DUCATI Streetfighter

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Tracker poveza z alarmom, dela preko gps in gsm... zmontiran je tako, da morš podtret motor do take faze, da prideš do modula. Javla pa se na premikanje...

Ketna tudi pomaga. Zgleda pa da so tele garaže en bulšit, če so videonazorovane in predvsem da se ne aktivira alarm če gre za ročno dvigovanje vrat v sili...

amatersko.....
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Link? Ker vse kar sem nasel so dvosmerni alarmi in ekstra gps modul, ampak nic v povezavi! Sicer tudi resno dvomim, da v kombiju najde satelite, ceprav sodobni telefoni ze lepo lovijo tudi ko niso na sipi!

Pri rocnem dvigu ni alarma, ker je v praksi tako, da vrata non stop neki crkujejo in da folk pride ven in v sluzbo jih na roke dviga! Tko je prakticno povsod, kamere so enojne, v koncni fazi pa se s kombijem lahko tud brez tablic zapeljes, skratka razen fizicnega varovanja ni sans, da se to varuje kot je treba!
 
Nazadnje urejeno:

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
http://www.simatik.si/678-gps/gsm-sledilna-naprava-gps-2.html

Takoj ko se sproži alarm, premik vozila pošlje sms... takrat imaš dejansko dovolj časa, da krajo preprečiš oz da pravočasno zveš, da se z vozilom nekaj dogaja...

Še enkrat vžano je, da vsaj sms prleti..... Sicer so tele public kao secure garaže očitno en velik drek. Da folk zasilno odpira vrata brez posnetkov oz brez sprožitve alarma...

ne morm verjet, to je osnova. Zasilni izhodi so bili vedno priključeni na alarm, to ma vsaka štacuna (bl resna).
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
To sem ze videl, mal draga zadeva glede na to, da gre po vsej verjetnosti za kitajsko robo in tole je samo gps sledilnik, manjka se alarm in me prav zanima kako se tole poveze z alarmom, verjetno nimajo vsi alarmi konektorjev, ki se povezejo zdoticnim gps-jem.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Kako pa Policija ukrepa v primeru, da jih pokličeš, poveš, da so ti ukradli motor in jim prebereš koordinate, ki si jih dobil v sms-u? Gredo kar v delavnico in malo "počekirajo" za te?
In še enkrat: v garaži naložijo motor v kombi in se odpeljejo. Alarmi? Mislim...modeli kradejo vse po spisku, alarm je ovira za kakega začetnika.
Če želiš karkoli narediti v trenutku, ko prejmeš sms z alarma, moraš biti v neposredni bližini (doma), telefon moraš slišati, itd. Potem pa si šele tam, ko se recimo z modeli srečaš iz oči v oči. Kaj takrat?

Pred leti sem se pogovarjal z modeli, ki so ponujali tudi storitev sledenja (ciljna skupina so bile firme z voznim parkom), vendar smo na sestanku prišli do točke, ko so rekli, da če so se nepridipravi odločili, da odpeljejo, bodo prej preverili kako in kaj in ti tracker ne pomaga dosti. Na koncu so vprašali, če imamo slučajno namen razviti (ne prodajati, ampak razviti!
hysterical-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Jasno, vse je if, ampak tako eliminiras oz. zmanjsas moznosti da gre. Ker najlazje je odpeljat motor, ki samo stoji, brez vsega! Policija verjetno ne bo sla v garazo, nimajo naloga, meni je pa dovolj, da vem kdo ga je pljunil! Nikoli ne pozabljam!
wink-1.gif
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Če trdijo, da se poveže, verjetno ne lažejo. Sam sem videl samo alarmno napravo, ki se je takoj aktivirala, koker si malo premakno motor. Tko, da se mi ne zdi problem, da bi potem sms dobu. Verjetno če si pravočasno obveščen, lahko prijaviš. Policija bo ziher poslala kako patruljo...

Še vedno mi ni jasno, kako to, da dvigovanje vrat v sili ne sproži nobenega alarma, to je ja osnova... Kot rečeno, morjo bit to modeli, ki opazujejo lastnika prej.
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Oprosti, kvaliteten alarm je kr ovira za marsikoga. Podjetja, ki se ukvarjajo z trackingom so profesionalci in imajo kr nekaj strank med tovornajakarji in podjetji, kateri prodajajo storitve na terenu...

So se jim močno zmanjšali stroški na ta račun. Vsaka zaščita je boljša kot nobena. Največ kraj je sigurno takih, da motor enostavno naložijo in ne odpeljejo, ker ga je odpeljati prezahtevno, sploh tista motorna kolesa ki imajo kodiran ključ.

Največ kraj avtomobilov pa je z original ključi, zato tudi zavarovalnica zahteva, da pokažeš vse ključe, tudi servisne...

Če bi blo tako simpl, kot ti razlagaš, potem tega nebi blo treba kazat. Tko pa ključ pridobijo z vlomom. Motorna kolesa pa ponavadi naložijo v kombi.

Še enkrat čudno je, da če zasilno dvigujejo garažna vrata, da nimajo alarma, če gre za varovane garaže.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
men pa ni jasno, kaksno vrednost ima videonadzor? kaj ti bo video tm enga mulca z kapco in adidas trenirko? kombi ma pa nalepko čez tablico. Kaj ti tukaj pomaga videonadzor? nič. in tok je tud vreden. Raje dobra vrata in močna ketna. ampak če ima tat čas, potem jih nič ne ustavi. sploh pa kraje takih dragih mopedov. to so fantje, k vejo kaj in zakaj kradejo.
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Videonadzor je zakon, samo mora bit na nekem nivoju. Če nič druzga zveš kolko je storilcev, kako je rop izveden, imaš čas in datum, vrsta vozila itd itd..

Kamera, če je nizko montirana mora biti zaščitena oz taka, da se je ne da obračat itd...
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
najprej postaviš kamere tako, da ne morš kamere premaknt ali posprejat iz kota ki se ne snema.. Torej če je notranjost (hodnik v garažo) pač postaviš tudi tam kamero.

Drugič postaviš kamero tako, da jo težko dosežeš. In predvsem da jih je več, ne samo dve skupaj. Na garažna vrata, daš alarm, če se dvignejo v ročnem načinu (izhodu v sili)

Za začetek o minimalni varnosti. Glede nato da userji plačujejo za varovane garaže, bi pričakoval najmanj to kar ima vsaka štacuna, k prodaja kič......
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik problemout pravi:
Videonadzor je zakon, samo mora bit na nekem nivoju. Če nič druzga zveš kolko je storilcev, kako je rop izveden, imaš čas in datum, vrsta vozila itd itd..

Ful si informiran o ropu...to je pa tudi vse. Itak menjajo tablice.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Ampak še vedno lahko pride človek s kapuco in črnimi očali, če je kamera nameščena višje, sprej montira na palico ...

Ne me narobe razumet, verjamem, da so kamere lahko v pomoč pri rekonstrukciji dogodka, sem pa skeptičen do tistih, ki kamere prodajajo kot suho zlato. Po možnosti tiste z Dealextreme, ki jih prepakirajo v drugo embalažo in nabijejo 5-kratno ceno.
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Lej to da menjajo tablice je meni jasn, samo brez nadzora (neke minimalne kvalitete), ne veš ne kdaj se je naredl, kakšno je bilo vsaj vozilo, koliko je blo storilcev... skratka ...

govorite, kot da so to zanemarljivi podatki. Medtem pa se iz delne slike nekega drugega useja probate ugotoviti vsaj model avta... Potem je vse brezveze, tudi ketna...

pač prnese flex in odreže.... minuta dela, alarm brezveze, tracker brezveze... jebiga boljš da še ključ not pusti.

Resnica pa je taka, motor ponavadi naložijo v kombi, takih kraj je največ....
Drugič vidopesnetek je vsaj dokaz, da za varovano garažo nehaš plačevat, ker so totalni šalabajzerji, da vsak kekec ki pride od znotraj obrne kamere na roko in ročno odpre vrata od znotraj.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Videonadzor v 2m visoki garaži je blažev žegn. Kamere na 5m višine pa spet
grims-1.gif


Prot trenerkarjem s kapuco je vsak videonadzor zastonj. Videonadzori so nameščeni za "vzorne" državljane, ki v trenutku slabosti naredijo kakšno napako (ruknejo avto) in stisnejo rep med noge, proti profesionalnim roparjem pač niso.

Videonadzor je najdražje in najslabše varovanje česarkoli.

Kakor je nekdo napisal prej, lahko bi samo dolgo pregledovali posnetke za nazaj, za kolikor dolgo časa sploh pomni videonadzor in iz njih mogoče prepoznali možne sumljive osebe. In še tem nič ne bi mogli dokazati. So pač bili firbčni in so gledali, kje so kamere.

Žal mi je za tele ukradene mopede po Ljubljani in drugje.
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Pa kamere bi se mogle med sabo pokrivat.Tko,da ko se eno poiskuša onesposobit, bi druga to mogla posneti.
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
točno to... sej pravim amatersko vse skupaj. Da pa za to varnost še plačujejo, si pa zaslužjo odškodnisko tožbo!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Kako pa Policija ukrepa v primeru, da jih pokličeš, poveš, da so ti ukradli motor in jim prebereš koordinate, ki si jih dobil v sms-u? Gredo kar v delavnico in malo "počekirajo" za te?

Da.
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
naj te popravim, dober videonadzorni sistem je drag, pofl, ki ga dajejo pa je slab. Razvite države v videonadzorne sisteme nebi vlagali miljarde...

Je pa res, da je pri nas amatersko, kamere se ne pokrivajo, se obračajo, niso pod alarmom, ponavadi so posnetki neuporabni, slabe resolucije, občutljivi na svetlobo itd itd...

Ko maš pa profesionalizem, je pa to precej drugače... In niso dovolj lokalni trenerkarji, da uraubajo nek motor, za kateri profesionalci še rit ne dvignejo če ni pol miljona incoma....

Žal so zgleda tele garaže, le za izdajanje faktur, da je garaža varovana in to je to...

Današnje kamere, (profi variante) pa imajo face recognition, infrared.... blablabla.. Samo to stane. Da ni pa nekdo zasilno odpira vrata in zato niti ne tuli alarm pa pove vse... Je bolje varovano, če je zunaj pred javno razsvetljavo...