Turistični boni 2021

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.977
3.742
113
Ljubljana
hmpg.net
PKP 10 danes sprejet v državnem zboru. Za podaljšanje je potreben še sklep vlade, ki naj bi bil formalnost.
Torej tudi danes uradno še niso podaljšani.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
966
113
Obišči stran
Večina tistim ki jim ni zneslo naj poprosijo hrvate da bi jih sprejeli.
Pač pravim, da kdo je imel željo je lahko bone kamot vnovčil in tako malo pomagal SLO turizmu.
Malo pomagal SLO turizmu? SLO turizem je šel zaradi teh bonov v maloro, iz katere se še leta ne bojo pobrali... Sploh, če mislijo ostati na teh cenah.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
tako tako... da bom ko sardelica na plaži in v neki luknji ko za cenejši denar lahko pičim luksuz in sem skoraj sam na plaži.... ne se hecat
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.010
113
Sem proti podaljšanju. Vsak je imel možnost izkoristit šenkano. Če ni pač ne potrebuje

Eni smo imeli rezervirano, pa nas je v jeseni srečala hujša bolezen, pa smo rezervacijo skenslali. Tako smo recimo veseli, in upamo da nas do pomladi še enkrat ne povozi, če ne pa koristimo takrat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.010
113
Malo pomagal SLO turizmu? SLO turizem je šel zaradi teh bonov v maloro, iz katere se še leta ne bojo pobrali... Sploh, če mislijo ostati na teh cenah.

A so za to krivi boni? Nebi rekel. Če bi hotelirji pustili predkoronske cene, nebi slovenski turizem šel v maloro. Tako pa so si sami skuhali svojo požrešno župo. Saj, ko bodo sobe prazne bodo spet spuščali cene, nič bat. Konkurenca je vedno tako delovala.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.701
113
Slovenski turizem bo prej marsikaj zaprl, ker nima delavcev za ta denar. Zato močno dvomim, da je nižanje cen to, kar nas čaka kot uporabnike storitev. Pa tudi južno od Kolpe imajo vsako leto večje probleme dobiti dovolj sezoncev. Kar pomeni, da bo potrebno povišati plače tako, da se bo na neto izplačilu konkretno poznalo. To pa ne bo čisto kompatibilno z nižjimi cenami za goste.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
966
113
Obišči stran
A so za to krivi boni? Nebi rekel. Če bi hotelirji pustili predkoronske cene, nebi slovenski turizem šel v maloro. Tako pa so si sami skuhali svojo požrešno župo. Saj, ko bodo sobe prazne bodo spet spuščali cene, nič bat. Konkurenca je vedno tako delovala.

Bomo videli. Sam sem velikokrat šel na SLO obalo v Bernardin, pa sem ponavadi za vikend manj dal za familijo kot so pa cene sedaj na noč... Tako da, hvala, ne hvala.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Na Hrvaškem v Pakoštanih je lastnica kampa SLO firma Adria more.
Lahko bi tam koristili bone. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: henkl

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.701
113
Kdor misli, da je dopust samo morje, kot je moda zadnjih 40 - 50 let, bo pri koriščenju bonov v težavah.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
966
113
Obišči stran
Kdor misli, da je dopust samo morje, kot je moda zadnjih 40 - 50 let, bo pri koriščenju bonov v težavah.

Sorry samo ljudje so različni. In zakaj bi recimo jaz hodil na dopust nekam v hribe, če pač obožujem morski zrak? Da bi šel na dopust nekam, kamor me nikakor ne vleče pa pač nimam namena.

Pa je takih ogromno, kot je ogromno tistih, ki gredo pač raje v hribe. Pa BTW: tudi po znanih "hribovskih" destinacijah je bilo precej zasedeno. Medtem ko pač v Trbovlje ni šel skorajda noben :D
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Bomo videli. Sam sem velikokrat šel na SLO obalo v Bernardin, pa sem ponavadi za vikend manj dal za familijo kot so pa cene sedaj na noč... Tako da, hvala, ne hvala.
Cene so šle itak v nebo plus tega se sedaj na bone po hotelih svaljkajo ljudje, ki jim je bil pred boni višek turizma obisk vaške veselice, temu primerno tudi zbijajo kvaliteto storitev (v trenirki in papučah na večerjo, na krožnik si naložit 3 kg hrane ipd.).

Mi smo šli tudi pred korono velikokrat za vikend kam po Sloveniji ali bližnjih državah, prej si šel dejansko (tako kot si napisal) za 200 ali 300 € družinsko v praktično katerikoli hotel s polpenzionom za cel vikend, danes so v Sloveniji take oziroma višje cene na noč, pa še to izven sezone.

Ko bo konec bonov, bodo morali ponudniki kapacitet znižat cene, da bodo dosegli še naprej solidno zasedenost.

In tudi mi še nismo izkoristili letošnjih bonov: poleti smo jih mislili v Gozd Martuljku, pa jih letos nismo mogli, ker so igralniška dejavnost - lanske si lahko vnovčil. Potem sem pa 2x rezerviral Portorož, 2x tudi odpovedal, ker je vmes prišla karantena.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Nihče ne bo nižal, propadli bodo tisti, ki so jih sedaj reševali na način z boni, drugi pa bodo bogatejši na ta način. Nekdo je 1x lepo povedal, to je, kot bi imel nekoga v komi na aparatih, ko ga odklopiš je konec, zato pa podaljšujejo z izgovorom na korono, povpraševanje je pa že zdej več ali manj po istih hotelih, ostali poberejo drobtinice, bogati bogatijo.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Nihče ne bo nižal, propadli bodo tisti, ki so jih sedaj reševali na način z boni, drugi pa bodo bogatejši na ta način, sem že napisal, lepo jim je prišlo tole z boni za dvig cen.
Resno? En primer: kdo si pa želi it vse zimske mesece na Obalo? Koliko je takih ljudi, ki bodo dali 300+ € za 2 osebi za vikend v hotelu v Portorožu z enako temačnim vremenom pozimi kot je v Ljubljani? Ker take so trenutno cene.
Leta 2019 smo bili družinsko za krompirjeve počitnice v Portorožu v hotelu s polpenzionom za 150 €, letos je bila cena za enak termin okrog 600-700 €.
No, letos smo dali pa teh 700 € za 4 povratne avionske karte v Valencio in 6-dnevni najem 3-sobnega stanovanja v samem starem središču mesta.

Sej je fajn it po Sloveniji, ker je lepa in v času korone predvsem blizu, ampak tudi korona bo počasi izzvenela in ljudje bomo ob teh nenormalnih cenah hitro pozabili naše lepote pa šli še kam drugam, če nič drugega je v tem trenutku Hrvaška (predvsem izven sezone) še vedno precej ceneje.
 
Nazadnje urejeno: