Turistični boni 2021

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
Moram priznat, da se mi nismo neki velik premikal. Šli smo grad Kostel pogledat, to je pa to. Tamala je bla še mini, tko da smo bli skos ob vodi in v senci. Je pa na temu koncu Kolpa kr mrzla. Tko, da če nisi glih za v mrzlo vodo ti bi kak neopren priporočal.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ce nam ne bo do kopanja prevec, kaj naj si ogledamo? Škrilj grem zagotovo si pogledat,
Na eni strani grad Kostel, na drugi pa Dol, ki je glavna kopalna destinacija. Tam je tudi znan rejec koz in ovc, ki ima tudi trgovinico z odličnimi kozjimi in ovčjimi mlečnimi izdelki. Za Škrilj se moraš prej najaviti, ker je obisk samo z organiziranimi skupinami.
Kočevje je stran kakih 20 km, kjer je tudi marsikaj za pogledat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113

En dan si vzami za vrh roga, malo nižje je baza 20, sproti še ogled željnskih jam ter kraljice roga.. oslinica z strmo reber je fantastična..

aja pa če boste v bilpi... se splača zapeljat do razgledne točke Kozice.. rabiš še idej?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

vprasanje1

Pripravnik
18. jul 2020
128
9
18

"Boni 21 pa so prebivalcem Slovenije na voljo od 16. julija. Polnoletnim pripada bon v vrednosti 100 evrov in mladoletnim v vednosti 50 evrov. Skupna vrednost vseh bonov 21 je okoli 187 milijonov evrov.

Glede teh bonov zakon določa, da lahko vlada njihovo veljavnost s sklepom podaljša za obdobje do šestih mesecev."
 

napetost

Fizikalc
10. mar 2018
188
73
28
Kdo jih do zdaj ni porabil, jih pač ne rabi.
Priložnosti je bilo dovolj. Sem proti podaljšanju veljavnosti v letu 2022.
Pač moje mnenje
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Kdo jih do zdaj ni porabil, jih pač ne rabi.
Priložnosti je bilo dovolj. Sem proti podaljšanju veljavnosti v letu 2022.
Pač moje mnenje
Da se porabit tudi v gostinskih lokalih, za vstopnice ipd... Če bo lockdown se pač z gostincem zmeniš, da kak teden ali dva ne bo treba kuhat.
 

vprasanje1

Pripravnik
18. jul 2020
128
9
18
"Skladno z zakonom lahko vlada veljavnost bonov, ki je do konca leta, podaljša za pol leta. Naj jih podaljša vsaj do srede aprila in tako pomaga smučarskim središčem, ki so bila lani večji del sezone zaprta, naj bi vlado pozvala Turistično-gostinska zbornica Slovenije.
A na ministrstvu za finance pravijo, da podaljšanje bonov ni predvideno. "Podaljšanje bonov v proračunu za leto 2022 ni predvideno. Ker pa boni veljajo do 31. 12. 2021 in se nadomestila izvajalcem izplačujejo po unovčitvi bonov, bo del nadomestil za bone izplačan še v letu 2022," so nam pojasnili na ministrstvu za finance."

https://www.zurnal24.si/slovenija/denar-za-bone-tudi-v-proracunu-za-prihodnje-leto-375974
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če slučajno kdo ne bo mogel uporabiti letošnji turistični bon, mu jaz za 60 EUR nudim 25 EUR gotovine. Zgolj 1x se bo moral zglasiti na določeni lokaciji v Ljubljani Bežigrad.

Samo resni mo pošljite zasebno sporočilo. :)


(Seveda, vsakomu želim, da ga vnovči najbolje).
 

vprasanje1

Pripravnik
18. jul 2020
128
9
18
"Podaljšali bodo tudi rok za unovčitev turističnih bonov oz. bodo vzpostavili pravno podlago za podaljšanje. Lanski boni (bon20) bi tako veljali do konca junija prihodnje leto. Letošnji boni (bon21) pa so lahko podaljšani s sklepom vlade, tako da tega ni treba urejevati zakonsko, je na novinarski konferenci še dejal Šircelj."


Kaj zdaj, a so letošnji boni potem podaljšani ali ne? :oops:
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Kaj zdaj, a so letošnji boni potem podaljšani ali ne? :oops:
Kolikor jaz razumem, bodo vzpostavili pravno podlago za podaljšanje. Na podlagi tega je nekako logično da bodo tudi podaljšani tako lanski kot letošnji boni (za podaljšanje letošnjih bonov je dovolj sklep, podaljšanja ni treba urejati zakonsko).