trojček UPC ali Telekom ?

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Lahko izbiram med trojčkoma UPC ali telekom(optika), prosim za pomoč:
Najprej vprašanje obstoječim uporabnikom telekomove optične televizije - kako hitro preklaplja med kanali in kako je s kvaliteto slike? In ali se da gledat sliko na računalniku direkt preko npr VLC, pri T2 ju se menda lepo da?
plusi optike -telekoma
+inet 20/20 Mbps
+120 min pogovorov v stacionarno omrežje zastonj
minusi optike
-5€ dražje (ja Gorenc sem
smile-1.gif
)
-vezava 24 mesecev za 1€ komunikator
- morebitni slabša TV izkušnja - daljši preklopi med kanali, zdaj preko tunerja na računalniku lahko gledam TV, vseeno bi rad še občasno gledal tudi na računalniku, če bi blo možno digitalno, še bolje zaradi snemanja.
-telovadba s kabli in ostalo aparaturo, pa tko lepo vse dela zdaj
smile-1.gif


plusi kabla:
+ni nobene frke doma, samo zamenjajo modem
+Tv bo še naprej hitro preklapljal in nobenih problemov s kockami in podobnim sranjem nedovršene tehnologije
+samo 12 mescev vezave (ne, T2 pri nas nikoli ne bo mogel priti z optiko, hvala T1
frown-1.gif
)
+5€ ceneje
smile-1.gif


minusi kabla:
- inet 2/0,384 Mbps (predvsem UL me moti, DL bo že šlo)

Če malo bolje razmislim, bi me bolj motilo čakanje na preklope med programi kakor manjša brzina ineta. Torej je to ključno vprašanje-se priporočam za izkušnje uporabnikov. T1 ma še dve urci zastonj klepeta v fiksno omrežje, vendar to bi blo uporabno samo za ženo, ki pa vsaj tu nima prava na glasanje
hysterical-1.gif


Za morebitne pametne:)
Ne, ne morem testirati IPTV od T1, ker nimam parice do stanovanja.
Ne, T2 optike ne bo (ga je T1 dobro pošupkal glede soglasij za kopanje preko zelenic)
Ne, biločega drugega preko parice pa mi tudi ne diši, sedanji koaksial zamenjam samo še za optični kabel in potem sem dosegel evolucijski vrh
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.997
5.106
113
Pa vendarle imaš pri optiki 20/20, kar je pa lepa prednost za teh 5eur.

Glede slike pa ti naj drugi svetujejo.
 
Nazadnje urejeno:

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Lahko pa vzameš trojček L.

Poleg višje hitrosti 12Mb/768kb imaš še brezplačne klice v vsa slo. stac. omrežja med 20h in 8h.
 
Nazadnje urejeno:

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Jaz sem imel z UPCjem veliko težav. Nešteti izpadi omrežja, in odstotnost optike so me eventuelno pripeljali do T2-ja. Tudi slednji zelo smrdi, sploh če pokličeš njihov help desk, kjer ti pričarajo pravo hlevsko vzdušje in pomoč v rangu "ste že resetirali modem?".

Dejansko se je T1 zelo pobral in že razmišljam da bi prestopil nazaj (pa še screensaverje imaš na siol TV
smile-1.gif
).
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.503
5
38
Res, skrinsejver bo prva stvar, za katero bi premislil, h komu bi šel
smile-1.gif
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Res, skrinsejver bo prva stvar, za katero bi premislil, h komu bi šel
smile-1.gif
Evo, točno to tudi jaz pravim! Ampak veš, zadeva je čisto zares zelo kul, ne vem zakaj ostali ne sledijo siolovem vzoru ...

Ni boljšega za pritegniti pozornost obiskov na novo plazmo.
 
Nazadnje urejeno:

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Če imaš možnost optike, potem po mojem mnenju nimaš kaj za razmišljat.

Ne samo da imaš lepo hitrost (20/20), tudi stabilnost je boljša kot pri bakru ali kablu.

Še vedno imaš pa možnost, da pri telekomu vzameš kabelsko TV zraven. Tudi cenovno prideš bolj ugodno čez (če si že gorenc
smile-1.gif
), čeprav sem sam zagovornik IP TV.
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Hmmm, a tukaj res noben ne uporablja IPTV prek Telekomove optike? Sej ne rabim velik, samo naj en s konkretnimi izkušnjami pove, da je preklop med programi primerljiv kot pri standardni TV.
Kako hitro pa pri T2 optiki lahko zamenjaš program, če vas je več junakov na T2 trojčkih z optiko ?
Odgovor o gledanju TVja z VLCjem pa najbrž ne bom dobil tu, če še noben o normalnem TV ne pove nič.
Še mal počakam, potem grem pa telekom vprašat, če majo kak demo sistem, da vidim kako dela stvar v praksi.
Ker res ne bi rad imel tako napredne tehnike, da ti nekaj dela slabše kot prej.
Optika in kabelska se mi zdi pa mem koncept, morebiti je stvar smiselna pri 3 ali več TVjih pri bajti, pri meni mi ne diši.
Vzet večji paket od UPCja se mi pa tud ne splača, ker je potem že optika cenejša.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Po novem imam Telekomov trio na VDSL. Pred tem sem imel kabelsko pri Skyline.

Kanali se mogoče preklapljajo počasneje, vendar to praktično ni opazno. Povedano drugače - mislim, da ti to ne bo moteče.
IP TV lahko gledaš tudi preko VLC-ja. Preveri na siolovem forumu, kjer je napisano več o tem, kako vzpostaviš tovrstno povezavo.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Preklapljanje bo počasno. To ni odvisno od tega kako hitra linija je, ampak je to lastnost mpeg2(4) kodiranja.

Za optiko ne vem, na xDSL pa se da TV gledati na računalniku. Če pa na optiki delajo enaki settop box-i, pa bi pomoje moralo delovati tudi tam. optika s tem nima kaj dosti povezave, gre le za drugačen medij prenosa signala med modemom in centralo.
 

flajr

Pripravnik
27. sep 2007
375
0
16
Na IPTV se med programi prestavlja občutno počasneje ... Sam sem sprobal Telekomovo IPTV in od pritiska na gumb do zamenjave programa traja kakšne 4 sekunde, kar je zelo moteče, sploh če si navajen na hitro prestavljanje med programi.

Tako da če te manjša hitrost ne moti (2/0,384 pa vseeno ni tako malo), ti definitivno svetujem trojček na kabelski, saj lahko priklopiš več TVjev hkrati, sam imam Trojček M pri Ljubljanskem kablu in dela popolnoma zanesljivo, internet imam pri njih že 5 let in se ne spomnim, da bi bil kdaj kakšen večji izpad. Še modem ne vem, če sem 3x resetiral v vsem tem času.

Pa tudi pri telefoniji je razlika. Pri Telekomovi VOIP moraš namreč ob vnosu številke spet čakati kakšnih 5 sekund, preden začne zvoniti, na kabelski VOIP pa je praktično isto kot na navadnem priključku, zvoniti začne takoj.

Kabel še vedno rules.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Preklop definitivno ne traja 4 sekunde, dobro sekundo pa res, 5€ boš pa lažje prebolel, če upoštevaš da na Telekom optiki dobiš HBO, ki ga UPC ceni na 10€ plus še ene par xxx kanalov.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Če imaš možnost Telekomove optike lahko izbiraš tudi med IPTV in klasično kabelsko televizijo.
S tem da je v kabelski vključenih manj kanalov kot na SiOL TV, imaš pa hitro preklapljanje med kanali
smirk-1.gif


Kolikor sem gledal imajo sedaj akcijo 4 mesece brezplačno ob vezavi za 12 mesecev.
Več si preberi na Telekomovi spletni strani.

*edit: sem šele sedaj videl da si že izključil to možnost
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik flajr pravi:
Na IPTV se med programi prestavlja občutno počasneje ... Sam sem sprobal Telekomovo IPTV in od pritiska na gumb do zamenjave programa traja kakšne 4 sekunde, kar je zelo moteče, sploh če si navajen na hitro prestavljanje med programi.

...
Kabel še vedno rules.
confused-1.gif

Dej drugič prosim napiši direktno:
- kabl ruls
cheer.gif
,
- IPTV sux
uf-1.gif


...pa pr men izpolni naročilnico, da bo mel še jst kaj od tega.

Ne pa ljudi, ki zbirajo informacije na tak način zavajat. Damn....
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Septembra pride UPC z digitalno televizijo. Novosti bodo:

- več kot 100 programov
- visoka kakovost slike
- nekateri progami v HD
- zamrznitev slike v realne času
- počasen posnetek
- možnost sočasnega snemanja 4-ih programov
- elektronski programski vodič (EPG)
- programi za odrasle
- ...
 
Nazadnje urejeno:

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Torej je ključna stvar pri IPTV MPEG2 ali MPEG4 kodiranje - hitrost dekoderja v "modemu", ker je MPEG4 dosti bolj strojno požrešno? Sekundo bom preživel, tisto s štirimi sekundami je pa za mazohiste. Z UPC inetom sem še kar zadovoljen, je pa vsake par mesecev kaj dol padlo, zdaj po dobrem letu so serviserji pogruntali, da nekdo s staro TV premagneti moj "splitter" in zaradi tega sem izgubljal kabelski inet. Pri kablu pogrešam UL, ker občasno pošiljam zbirke fotk za razvit ali preko remote desktopa poskušam kaj dobit iz svoje domače kište, pa mi gre takrat dost na jetra ta nizki UL. Telefonija mi je pa čisto španska vas, se bo redko uporabljala, fajn pa da je.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Točno za take primer kot si ti, UPC ponuja rešitev "Upload booster". Za 3,99 € imaš podvojen upload. Torej če imaš sedaj 384k bi imal pol 768k.

Že bolj zadovoljen, al spet predrago?