Lastovka TV sedaj 3 play!

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Malo veselja za ruralce:

UPC Telemach s storitvijo »Lastovka Trojček« ponudil televizijo, internet in telefonijo po zraku (19.2.2009)
Večje možnosti dostopa do telekomunikacijskih storitev tudi na ruralnih območjih
Storitev Lastovka Trojček ponuja televizijo, internet in telefonijo po zraku
Storitev lahko uporabljajo uporabniki, ki imajo vidno polje na oddajnik iz Krima
Različni paketi
Brezplačno darilo - telefon Panasonic za nove naročnike do 31. maja 2009



LJUBLJANA, 19. februar 2009 – UPC Telemach, vodilni slovenski kabelski operater in ponudnik telekomunikacijskih storitev, je slovenskemu trgu ponudil novo storitev pod imenom Lastovka Trojček, ki vsebuje paketno ponudbo televizije, interneta in telefonije po zraku.



UPC Telemach, ki je poleg kabelskega dostopa do sedaj ponujal tudi brezžično televizijo Lastovka TV iz oddajnika Krvavec, je trgu ponudil novo, trojno, paketno ponudbo televizije, interneta in telefonije po zraku. Storitev Lastovka Trojček lahko uporabljajo potencialni naročniki, ki imajo iz svojega doma neoviran pogled na oddajnik iz Krima. Tako UPC Telemach nadaljuje s širitvijo ponudbe telekomunikacijskih storitev na območjih, ki doslej niso bila pokrita s telekomunikacijskimi omrežji in izpolnjuje svojo vizijo pod sloganom »Preprosto za vsakogar«.



Kdo lahko uporablja paket »Lastovka Trojček«

Prvi pogoj za sprejem več kot 100 televizijskih programov, dostopa do internetnih vsebin preko širokopasovnega interneta in uporabe digitalne telefonije, je neoviran pogled iz vašega doma na stolp iz Krima. Če je prvemu pogoju zadoščeno, je edina možna ovira le še ta, da od sprejemno-oddajne antene na Krimu niste oddaljeni več kot 20 km. Če sta ta dva pogoja izpolnjena, potem obstaja odlična možnost, da izkoristite prednosti novega Lastovka Trojčka.



Priklop na domu

Priklop na domu izvedejo pooblaščeni izvajalci, ki naročniku dostavijo in montirajo anteno za sprejem signala, sprejemnik in dekodirno kartico. Montaža poteka tako, da koaksialni kabel poveže anteno, ki je nameščena nekje na vašem stanovanjem objektu in razdelilno omarico, od tam pa se:

poveže digitalne sprejemnike s kodirno kartico, le ta pa po »Scart kablu« s vašimi televizorji. In že imate preko 100 izbranih filmskih, informativnih, športnih, dokumentarnih, glasbenih in risanih programov na vašem televizorju ter več kot 60 izbranih radijskih programov
Poveže modem za sprejem širokopasovnega interneta na vašem računalniku
Poveže modem za sprejem digitalne telefonije in cenejših klicev v svet preko vašega telefona


Stroški

Enkraten strošek je priključnina, ki znaša 190 €. Vključuje anteno, ki je potrebna za sprejem signala, njeno namestitev in 15 m kabla. Priključnina je manjša v primeru večstanovanjskega objekta in se skladno s tem zmanjša na podlagi števila zainteresiranih stanovanj. Glede na izbrani paket, bodo naročniki vsak mesec plačevali eno položnico za tri storitve hkrati (sprejem televizijskih programov, interneta in telefonije).



Paketi

Za naročnike paketa Lastovka Trojček je pripravljenih več vrst paketnih ponudb, ki se med seboj razlikujejo po številu televizijskih programov ter brezplačnem sprejemniku ali snemalniku, hitrosti internetnega prenosa in ugodnostih pri klicih preko digitalne telefonije. Vsi novi naročniki na katerikoli izbrani paket, ki bodo naročnino podpisali do 31. maja 2009, bodo brezplačno prejeli tudi brezvrvični telefonski aparat Panasonic KX TG 1100.

Paketi:
http://www.upc.si/paketna_ponudba/lastovka_trojcek/
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
ja za ruralce ja, pol pa vidiš kaj vse pokriva krim, pa spet vidiš ljubljano
smile-1.gif
)
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Jaz pravim - končno. Pokrivajo Barje, ponudba pa je povsem korektna.

Nedvomno pa je največja pridobitev v večanju konkurence, saj SiOL marsikje na tem področju izgublja položaj monopolista in imajo tako vedno manj maneverskega prostora.
Trenutno se capini še lahko šopirijo in diktirajo pravila igre, čez par let pa bodo klečeplazili za nami in nam ponujali take in drugačne bonuse, če le pridemo k njim.
Banda prevzetna se danes obnaša tako kot so se prodajalci avtomobilov v bivši Jugi. Pa poglej jih zdaj, kako se slininijo okoli strank v želji da bi prodali kak avto.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
To je verjetno podobna finta kot ARIO v MB - meni dela odlično zaenkrat preko Boča - je pa tudi bilo tak da se je Telekom nekaj zafrkaval in odlašal, pa jim ni bil všeč kabel od zunanje omarice do hiše, pa še le internet bi mi dali no ja pa telefonijo, o TV pa ni duhe nasluha na mojem področju (Pohorje). Tak da je Ario to lepo rešil - satelitska antena na rušt, pa koaksialc v hišo na delilnik - TV in ostalo. Digitalni sprejemnik za TV, modem (internet in telefonija).

Boris
 

darkness

Zelenc'
25. sep 2008
12
0
1
Ja res je. UPC uporablja isto tehnologijo, kot ARIO na Štajerskem.
Boris - kako dolgo že uporabljaš to storitev preko oddajnika na Boču in kako ti dela internet?

Tukaj sta dva nova video prispevka o sami tehnologiji:
Večer
RTS
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če dela tako kot meni TV s Krvavca (cca. 5km vidne zračne linije od antenskega stolpa), potem je žalost (beri: vsak mal večji naliv - Krvavec je hitro v oblaku - naredi sneženje oz. moteno sliko na kar nekaj kanalih). Bom razmišljal o zamenjavi z ADSL-om če bo konkretno ceneje (beri za dve tretjini sedanje cene bi me zadeva zanimala). Baje na Krvavcu zadeva še ne bo tako hitro (3ple play) - baje šele drugo leto.
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
KarEn, odvisno, kjer stanuješ. Mogoče nimaš čisto idelane vidljivosti na Krvavec. Kaj pomeni vidne? Jaz osebno imam lepo sliko tudi ob močnem nalivu. Mogoče zmrzne, če je res močno sneženje. Ampak za kratek čas. če primerjam IP TV, recimo Siol, ali satelitski sprejem, je zmrzovanja več. Za Krvavec bo pomoje rešitev odvisna od tega, kako dobro se bo tehnologija obnesla s Krima. Po vsej verjetnosti bo kar hitro. Jaz komaj čakam.
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
Jaz imam sedaj ADSL dvojčka pa plačujem 31€. Internet 1 Mega in telefon. Če primerjam Lastovko Trojček s Krima, dobim za ta denar internet 2 mega, več kot 60 Tv programov in telefonijo. Men se zdi ugodno!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Lepo, da napredujejo... ampak odkar so spremenili programsko shemo, so se mi zamerili. Ima za moj okus sioltv veliko boljšo programsko shemo (tako osnovno kot "razširjeno").

Je pa pri lastovki problem, ker uproabljajo satelitsko tehnologijo, ki načrtovana tako, da imajo vsi uporabniki pribložno enako močen signal (pač je satelit za vse približno enako oddaljen). Pri lastovki so pa nekateri uporabniki v primerjavi z drugimi veliko bolj oddaljeni. Tako lahko pride do zasičenja signala v sprejemniku, ki je preblizu, ali do premajhnega signala v sprejemniku, ki je predaleč (sprejemniki imajo pač določeno občutljivost). To so probali nekako rešiti tako, da so s skupinami anten naredili smerni diagram po želji (bližnji uporabniki so manj obsevani, daljni uporabniki pa bolj). Ampak še vedno se nekateri uporabniki bolj podvrženi vremenskim razmeram. Pri nas moram reči, da zadeva deluje sprejemljivo. Včasih kak kanal ne dela (verjetno spet kak problem na anteni)... ko je pa Krvavec črn pa čisto nič ne dela (in verjamem, da takrat nikomur ne dela). Sneg mora biti pa tudi kar gost, da izgine signal. Ampak še vedno ne zamenjam internet preko kabla za brezžičnega.
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
Se strinjam. Problem je, da vsi ne morejo imet kabla, zato se mi zdi to dobra rešitev. dobro, da sploh še kdo v teh časih misli na nas "ruralce" :=). Lastovka ima zame dobro programsko shemo - jaz imam Š TV1, Š TV2, Sportclub, Sportclub+, potem vse domače (Slo 1, Slo2, POP TV, Kanal A - prej sem imel zemeljsko - totalen sneg, ...., HBO, HBO Comedy, ...) Gledam osebno predvsem šport in se nima kaj za pritoževat. Glede na prejšnje stanje, LUKSUZ. Zamrzne malokrat, predvsem pozimi, ko je sneg. Drugače pa deluje nemoteno.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Citat:
Uporabnik Repo pravi:
KarEn, odvisno, kjer stanuješ. Mogoče nimaš čisto idelane vidljivosti na Krvavec. Kaj pomeni vidne?....
V bistvu je signal čez mene usmerjen. Vidljivost je idealna: iz dnevne sobe lahko s prostim očesom gledam monterja ki po stolpu pleza:). Conax pravi: Signal: 84%, Quality: 100%. Pa je ob nalivih ko je Krvavec v oblakih žalostno - če bo internet tak me bo zanimalo samo, če bom na račun slabše kakovosti kaj prihranil (doma ni ravno mission critical imet internet razpoložljivost 99,9999%) - konec koncev tudi unlimited T-2 dela kot je treba če ni druge.
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
A ima že kdo UPC Lastovko Trojček iz Krima? Me zanima, kako deluje? Hvala.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.500
4
38
Glede na to, da so testni modemi brez prekinitve linije po 30, 40 dni me to navdaja z upanjem, da dela bp
wink-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
imam lastovko iz moravč, pa je bil stalni problem. zmrzovanje slike, izpad slike..potem smo to nekako uredili. zamenjal sem pa 4 sprejemnike.
imam net od softneta po zraku..pa je eno elto delalo super. zdej so ga pa začel srat.
ker lastovka iz moravč ne načrtuje nič, bom prešel k siolu an internet in ip telefonijo. obljubljajo tudi optiko in takrat bo šla tudi lastovka adijo, če kaj ne uredijo.

odločil sem se, da bom v hiši imel enega ponudnika in en kamen okoli vratu.
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
Softi, samo ti loviš samo TV s Krvavca al izmaš s Krima? Jaz imam Lastovka TV s Krvavca in mi dela super. Zanima pa me, kako dela s Krima, da vem, če bom vzel Triple Play na Krvavcu, če ga mogoče kdaj vzpostavijo. LP
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Lepo bi bilo, da še na Uršljo goro kaj pripopajo, da bomo še na tem od Boga pozabljenem delu Slovenije imeli možnost kaj dobit. Ker v mestih imajo že tako vsega dovolj na izbiro. Pri nas recimo je na telekomovih žicah vse polno in imajo le nekateri internet. Telekom ni zainteresiran, optika pa vprašanje kdaj bo, UMTS kaj je že to?? Sicer nekaj obljubljajo da bo v roku dveh let položena optika, samo težko vrjamem, ker tudi avtocesto obljubljajo že X let, pa še nič niso začeli mrdat.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Eh mobitel tam ko bi js rad sploh signala nima, mogoče če bi splezal na vrh strehe na bajti, še nisem probal. Pravzaprav v radiju vsaj 100 metrov okoli hiše ni mobitelovega signala. Saj enkrat sem o tem že nekaj pisal. Imam simobilov signal, vendar simobil trenutnu še nima 3G, se pravi za zjokat dela. Saj pravzaprav tudi Uršle gore ne vidim je za hribom.