Trodelna garažna vrata

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Trenutna situacija:
Garažna vrata.jpg

Trodelna lesena garažna vrata, dimenzije širina 240, višina 210. So odslužila svoje, saj vse piha skozi, tako da bo potrebna menjava.
Lahko kdo predlaga kakšnega ponudnika, ki ponuja možnost garažnih vrat iz treh delov kot so sedaj? Namreč sekcijska odpadejo, ker se ta vrata praktično 99% uporabljajo za vhod, namesto glavnih vrat.
Sem kontaktiral nekaj ponudnikov in bi lahko naredili vrata iz dveh delov, kar pa je že precej proti maksimumu, ko se zaradi teže krila, začnejo vrata povešati. Zame bi bilo sprejemljiva tudi dvokrilna vrata, ampak bi moralo biti desno krilo (pogled od zunaj) ožje, ker se mi res ne da vsakič odpirat 1.2m široka vrata. Trenutna so 70cm in so čisto ok, lahko bi bila recimo do 90cm, ampak potem je drugo krilo široko 150cm, kar pa je preveč in vodi v povešanje. Res pa je, da se bo drugo krilo uporabljalo morda nekajkrat na leto.
Kakšen predlog kdo še ponuja kaj takega pri nas? Namreč nisem našel niti enega ponudnika.
Najraje bi aluminijasta vrata, les skoraj ne. PVC 95% odpade.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Imam alu dvokrilna vrata od alkama. Po desetletju vsakodnevne peš uporabe (glavni vhod za domace v hisi) lahko recem samo kapo dol.
Na isti steni imam tudi vhodna inotherm vrata za 2-3x cene pa ce bi danes se enkrat izbiral bi tudi vhodna dan klasicna alu vrata.
Obslesala so ena in druga. Samo da se se inotherm za en drek zapirajo in zaklepajo (tudi zaradi "varnostnega zaklepanja" ki se mi zdi nesmiselno v hisi) med tem ko klasicna vrata frcnes pa se zaprejo, zaklenem jih z ebim prstom (ce je kriza) za pol obrata metulcka.
Psv lahko prideš na kavo pa ti pokazem razliko.
Dvomim da alu vrata ne bi zdrzala 1.2m sirokega krila
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Za frenda ;)
Moje krilo je siroko 113(110) cm (vrata z okvirjem pa najbrz v celoti cca 230+ pa se v desetletju niso povesila da bi bilo potrebna nastavitev. Vsaj ne spomnim se.
Po ene 3 letih sem nasprical tečaje, zdaj bi bil mogoce spet cas....
Tudi nihče se ne pritozuje nad odpiranjrm sirokega(lahkotnega) krila.
Pri pantih in kljicavnici je manj yoplotnega mostu kot pri Inothermu.
Zgoraj imam motno steklo
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Tole stransko odpiranje sekcijskih vrat sem videl pred kratki, in moram rečt, da je super.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Vrata v vratih je smotano, ker so pragi naceloma precej visoki
Kaksba kolesa cez tisto vlačiti.
Ce avta ne bo v garazi (kot v moji) potem vsekakor krilna vrata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ja za kolesa not peljat pač dvigneš vrata. Večji problem je kak gibalno oviran človek.

Drugače so stranska sekcijska prava stvar, razen že omenjene izgube ene stene.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Samo v razmislek:
- obstaja možnost stranskega odpiranja sekcijskih vrat
- imaš "roleto" z vhodnimi vrati notri

Poglej priponko 83177

Poglej priponko 83178
Stransko sekcijsko odpiranje sem gledal, vendar žal odpade, ker mi pobere celo steno.
Pa tudi nekako imam vtis, da ta sekcijska vrata ne tesnijo ravno najbolje, bi pa vseeno rad da je čimbolj tesnijo.
Za frenda ;)
Moje krilo je siroko 113(110) cm (vrata z okvirjem pa najbrz v celoti cca 230+ pa se v desetletju niso povesila da bi bilo potrebna nastavitev. Vsaj ne spomnim se.
Po ene 3 letih sem nasprical tečaje, zdaj bi bil mogoce spet cas....
Tudi nihče se ne pritozuje nad odpiranjrm sirokega(lahkotnega) krila.
Pri pantih in kljicavnici je manj yoplotnega mostu kot pri Inothermu.
Zgoraj imam motno steklo
Zanimivo, vendar bi bilo moje krilo široko 150cm, kar pa kar spremeni verjetno. Morda se pa res oglasim en dan ;). A imajo tvoja vrata tudi kaj izolacije ali je samo alu?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Debelino izolacije (panela) najbrz lahko izbiras. Jaz imam polnilo debelo samo 2.5cm približno.
Jaz ne bi razmisljal o treh krilih.
70cm krilo bos moral odpreti 90° da bos sel notri. Pri 120cm krilu pa 30-45° da bos sel notri.
Mene 1.1m siroko krilo sploh ne moti.
Pa sem drugace "alergicen" na napacno smer odpiranja vrat in podobne storije.
 

Priponke

  • IMG_20240329_160843.jpg
    IMG_20240329_160843.jpg
    1,6 MB · Ogledi: 38
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Trenutno krilo je široko 70cm in je čisto sprejemljivo
Daljše krilo mi potem zažira v nadstrešek ;), čeprav tja do 90cm bi recimo še šlo brez težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Po ''raziskavi trga'' sem črtal trokrilna vrat, ker ponudnikov praktično ni.
Sem pa našel nekaj ponudnikov, ki pri dvokrilnih vratih ponujajo širino enega krila do 150cm, kar mi v praksi ravno še gre čez. Dva od ponudnikov sta MKL Systems iz Šenčurja in Hanus iz Limbuša.
Za MKL berem same po spletu pohvale (tudi tukaj so jih že hvalili), ima morda kdo izkušnje s Hanusom?
Kot sem videl vsi ponujajo sendvič konstrukcijo debeljine okrog 4cm. Ve kdo za kakšnega ponudnika, ki dela debelejšo konstrukcijo?

In pa še ena zadeva, ki me moti: pri okvirju toplotni mostovi niso prekinjeni. Ima kdo izkušnje koliko se bodo torej okvirji solzili, če je noter recimo 15+ stopinj?

Hanzi: Alkam žal ne dela toliko širokih kril. Imaš ti noter ogrevano? Se ti kaj solzijo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Suho kot poper.
Ena so v "neogrevani garazi" kjer temperatura najbrž ne pade pod kaksnih 18, druga so v kurilnici(enokrilna, isti način izdelave vrat) kjer je temperatura najbrz samo v tem prehodnem obdobju pod 22. Pozimi je segreto na 25+ od peči in zalogovnika, poleti od sonca (6 kolektorjev) ki segrevajo zalogvnik.
Se najbolj kriticno mesto za rosenje je obmocje okoli tecajev in kljucavnice pri inotherm vhodnih vratih in luknje za roletni trak pri oknih.
Ir termometer območje pri inotherm tecajih pokaze ohlajeno tudi na okoli 10C.
Nekje bi morale biti IR slike....ampak tega je ze skoraj desetletje.
Verjetno so danes tudi inotherm vrata boljsa. Moja so stara sjoraj 15 let ce se ne motim