Triglav in izbira izvajalca popravila

GUANO

Zelenc'
12. okt 2007
12
0
1
Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje, pa me zanima če bi mi lahko pomagali. In sicer;
Za svoj avto sem vzel pri Triglavu kasko, in prepozno opazil (oz. me agent pri izpolnjevanju sploh ni vprašal kaj želim
jezen.gif
) da so mi vpisali, da v primeru škode, je izbira izvajalca in način popravila prepuščena zavarovalnici.
Zdaj me pa zanima če je možno to spremeniti.
10.gif


LP
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Seveda se da, ali pokliči svojega agenta in naj ti spremeni ali pa se podaj direktno na zavarovalnico s polico in ti bodo ob doplačilu tam spremenili.
 

GUANO

Zelenc'
12. okt 2007
12
0
1
Moj agent je rekel da se ne da- očitno bo treba agenta menjat.
Sem pa zdajle šel na Verovškovo v Lj. in mamce za šaltarjem niso znale nič rašit, kao nek nov program, katerega še ne obvladajo... Je to res al so buče.....
stupid-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Buče, seveda se da, program Witra je nov in vaja dela mojstra, mojster dela vaje.
cheer.gif



Povej jim tako ali pa naredi print.

Naj gredo v reklamacije > zavarovanja > splošni avtomobilski kasko ( tam sta + in *), klik na zvezdico in čudežno se bo odprla maska

- splošni kasko >

+ 01 izbor izvajalca določi lastnik vozila
> podmeniji Nevarnosti 1,2,3,4 ...
+ 02 izbor izvajalca določi zavarovalnica
> podmeniji Nevarnisti 1,2,3,4 ...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Podobno zgodbo sem imel jaz - želel sem doplačat kritje med letom. V Tržiču se ni dalo, isto so dejali na Verovškovi ("računalnik ne dovoli") potem pa sem se oglasil še v Kranju - najprej se ni dalo, potem sem bil deležen komentarjev "zakaj tega nisem storil ob sklenitvi zavarovanja", po vztrajanju da bi rad govoril z nadrejenim so mi končno spremenili zavarovanje. Šlo pa je za doplačilo(!) za asistenco.

Nauk zgodbe: seveda se da, samo vztrajen moraš biti.

Sicer pa: s tem, da Triglav izbere izvajalca popravil ni popolnoma nič narobe. V praksi izgleda tako, da ti dajo na razpolago spisek "požegnaninh" serviserjev in izbereš sebi najbližjega. So pa to vsi po vrsti uradni serviserji in ne delavnice, ki ponujajo neoriginalno aftermarket robo. Jaz sem za menjavo stekla npr. izbral ljubljanski Real, kjer sem dobil celo boljše steklo (atermično namesto običajnega), tudi za nalepki z airbagom so računali dobrih 10€, tako da ni bojazni, da boš fasal poceni in nekvalitetne dele. Seveda imam na polici klavzulo, da izvajalca izbere Triglav.

B.
 

GUANO

Zelenc'
12. okt 2007
12
0
1
Sam je res una mamca neki o enih zvezdicah jambrala, da so ji zginle... "Včeri je bla tu zvezdica, dons je pa ni", mi je rekla
17758-icon_confused.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Naj pravilno vnese podatke, najprej uvozi tvojo polico, naprej pa po postopku, ki je predpisan za taka reševanja.


Se pa strinjam, da se je med službo bolje in lažje pogovarjati o tem, kdo, kje, s kom in kako, kot pa študirat stroko, ki sicer daje plačo.

@

Ni samo, da ti da zavarovalnica spisek serviserjev, gre tudi za način popravila vozila in če cenilec presodi, da je steklo za lepit, bo to in tako tudi plačal, drugače pa lahko zahtevaš zamnejavo stekla.


Sta pa pred parimi dnevi "izšla" Triglav Comfort in Comfort plus, ki odpravljata izbiranje načina in mesta popravila, pa še brez franšize je, ampak gre samo za izročitev ključev v delavnici, pridobitev nadomestnega vozila brez omejitev, do popravila tvojega in potem zopet samo prevzem ključev.

A o tem bom, ko bo čas, napisal Priročnik.
zmaga.gif
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
kar zadovoljivo je delalo, čeprav je res, da se je tipka F2 skoraj uničila....
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Par vprašanj bi imel...ravnokar sem dobil police za en avto in sicer mi nekaj ni jasno.

Agentka nikakor ni mogla vnesti par zadev

Velikosti platišč in pnevmatik
Dodatne stilske serijske opreme ( posebni odbijači S-LINE,..fabrško vgrajene zadeve)
Delnega usnja z alkantaro ter posebni paket notranjosti ( S-Line ), izbrala je potem Usnjeno oblazinjenje, je to OK?
Pri ozvočenju je le izbrala dodatno ozvočenje,nič vrednosti etc...

Sicer je potem na dodatno izpisani list ročno pripisala opremo in požigosala. Je to OK ali ne.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Če pa vidim pri strankah kakšne probleme imajo s kakšnimi zavarovalnicami, sicer večinoma bolj "češke" zavarovalnice tipa Grawe...

No Triglav velemojstri, kakšen je odgovor
grin1.gif
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
zelo enostavno....vsaj pri nas cenilci ne komplicirajo.....pod ročni vnos dopišeš, da je zavarovana vsa tovarniško vgrajena oprema pod katero spada tudi S-line paket itd..........
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pod ročni vnos ter da je ta oprema potem iztiskana ali da pač na roke dopiše in poštemplja. Namreč v tem primeru je naredila slednje.