Toyota Auris Touring Sports Hybrid

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Tole je moja poraba do Dunaja in nazaj:



Če pokomentiram:-
- porabil sem 23.5kWh za 195km vožnje na elektriko
- porabil sem 33l bencina za 537km vožnje na bencin (poraba je 6.1l/100km)

Skupna poraba bencina je 4.5l/100km.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Saj enako je tudi dizel. Meni na klancih fajn poskoči poraba (fizika naredi svoje, a ne).

Kolikšno kapaciteto tanka pa ima ta toyota? To se mi zdi še najbolj pomemben podatek za AC cruiserje, da potem ne rabiš vsak teden hodit tankat (kje so časi s 90L rezervoarja...)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.478
113
Seveda tudi pri dizlu poskoči. Imam vsak dan enako relacijo in enak stil vožnje namreč. Edina razlika je, da mi dizel čez višnjegorski klanec kaže trenutno porabo 8, bencinar pa 13. Pa ko pospešujem, pospešujem na polno. Pa je razlika takoj 2x.

Verjamem, da vožnja hibrida po avtocesti zahteva malo poseben stil vožnje in da se potem da šparat.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
A ti je bilo že enkrat povedano, da dobiš Toyotin hibrid za ceno dizla, priklučni hibrid z nekim pametnim dosegom je 10+k € dražji, kdaj dobiš to notri? Ko je avto za na odpad.

A ti vidiš,kaj sem sploh napisal? Cene nikjer sploh nisem omenjal...
Lahko se ti zdijo še tako trapasti argumenti,definitivno gre celoten trend razvoja in prodaje v smer plug-in hibridov,obratno bi bilo preprosto skregano z vso logiko
A razumeš besedo TREND?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Iz tistega testa Avto-magazina se hitro, da približno primerjat porabo samo bencina, če odšteješ km na elektriko:
http://www.avto-magazin.si/vozili-smo/aktualno-dizli-hibridi-in-elektrika/
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1658093/page/0/fpart/1/vc/1
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Golf je porabil 14,3 litra dizla, Prius 13,3 litr bencina + 2 polni polnjenji, Ampera 13,2 litra bencina + 15 kWh v polnjenjih.

Pot je bila dolga 251,7 km

Ampera:
15 kWh je dovolj za koliko na AC? 60 km @ 25kWh/100 km? 13,2 / 191,7 = 6,9 l/100 km

Prius:
2 polni polnjenji ca. 7 kWh ali 28 km @ 25kWh/100 km 13,3 / 223,7 = 5,9 l/100 km

Golf 2.0 TDI DSG:
14,3 / 251,7 km = 5,7 l/100 km

Ne pozabimo tu je govora o 93% AVTOCESTNI VOŽNJI in tu dizel zmaga, ampak za en pljunek.

Andy, tvoja subjektivna ocena o porabi bo pa vedno subjektivna, saj jaz tudi dosegam 5,0 po BC pri 140 kmh, pa je to na koncu ročno preračunano 5,3, ampak vseeno raje govorim o tem da ne preseže 5,5. Morda bi tudi enkrat poiskusil ne pretiravati, v tem testu je bila razlika med Priusom in Ampero kar konkreten liter
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Amperina poraba je visja od moje na Dunaj, ker smo test delali pozimi.
Se je pa Amperin BC za najbolj tocnega od vseh treh avtov oz. bil je skoraj v nulo tocen, med tem, ko sta ostalih dveh, lagala.

Tako, da prosim, ne pristevaj moji porabi z racunalnika se litrcke tako, na palec.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
No lepo da si prilepil tele slike, torej poraba ni 6 ampak 6,1, jaz tudi nisem napisal 5,5 ampak sem napisal da ne preseže 5,5, konkretno je pa meni pri kolikor toliko podobni vožnji kuril 5,3.

Torej od 5,3 do 6,1 je 15% več
Po AM testu od 5,9 do 6,9 je tudi 15 % več
EPA Highway Prius 48 MPG (4,9), Volt: 40 MPG (5,88) ali 20% več

Zaključek: Ampera brez elektrike na AC kuri 15% več kot Prius, ne vem meni se to ne zdi več majhna razlika in jasno kaže superiornist atkinsonovega motorja v primerjavi z "Ecotecom". Seveda se pa nimaš kaj obremenjevati če 90% voženj narediš na elektriko

darjan, ti ostani na dizlu nima smisla da tu notri mešaš svoje tegobe z dnevnimi 200 km po AC, predstavljaš ravno 1% splošne populacije.

SHARK, besedo trend kot kaže razumem bolj kratkoročno kot ti, sem vseeno mnjenja da ne bomo doživeli kar skoka iz klasike na plug-in, konec koncev Toyota ta prehod fura že 15 let in bo trajal vsaj še naslednjih 15 let. in vsaj 15 let taki kot ti govorijo da je to slepa veja. Rečem ti samo še to: "put your money where your mouth is" in si nabavi že to Ampero o kateri ves čas sanjaš.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
To sliko sem prilepil že kar nekaj časa nazaja v temo od Ampere, tako da ne bo zgledalo, kot da kaj skrivam in sem šele zdajle pokazal
wink-1.gif


Nihče ne oporeka Atkinsovemu ciklu. Zgoraj smo komentirali glasnost Toyotinega bencinskega motorja, če pedalko za gas grdo pogledaš.

Imaš pa prav, da se ne obremenjujem. Pri narejenih 50.000km, od tega 10% na bencin se za teh 15% višjo porabo bencinskega motorja, znotraj omenjenih 10%, ne obremenjujem
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
SHARK, besedo trend kot kaže razumem bolj kratkoročno kot ti, sem vseeno mnjenja da ne bomo doživeli kar skoka iz klasike na plug-in, konec koncev Toyota ta prehod fura že 15 let in bo trajal vsaj še naslednjih 15 let. in vsaj 15 let taki kot ti govorijo da je to slepa veja. Rečem ti samo še to: "put your money where your mouth is" in si nabavi že to Ampero o kateri ves čas sanjaš.

Ampak nikoli se pa verjetno nisi vprašal,zakaj Toyota fura tak prehod že 15 let? Ker ji to ustreza in ker ni imela nobene konkurence!
S prihodom konkurence pa so se stvari bistveno spremenile,dobesedno prisiljeni so bili narediti plug-in Priusa (ki ga verjetno še zdaj nebi,če se takrat na trgu nebi pojavil Volt).Zakaj ne naredijo plug-in Lexusa?? So tehnično nesposobni za kaj takega? NE,še kako so sposobni,ampak zaenkrat tudi tam nimajo konkutrence,zato jim tega še ni treba!
In ja,sprijazni se,v dobi plug-in hibridov so navadni hibridi izumirajoča slepa veja,v katero nobena tovarna več ne vlaga denarja...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Poglej skozi okno, kje ti vidiš "dobo plug-in hibridov"? Iz hibrida v plug-in pa je prehod enostaven samo 10k € moraš dodati.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Haha,samo še na tvoj komentar sem čakal
cool-1.gif

(zaključimo to offtopic debato,naj se nadaljuje s Aurisom,kar je tudi tema)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi

@ SHARK

Hybrid za to, ker je infrastruktura v k...u že 15 let in še 15 let bo. In to ne samo v SLO, praktično povsod. Sicer se polnilnice širijo, ampak prepočasi, da bi lahko hybrida preskočil in šel na plug in. Recimo zame pride v poštev samo hybrid. Nezmožnost polnjenja na parkplacu pred blokom, ker 100 meterskega kabla iz 6. nadstropja ne moreš vleč na parkplac. Prva "javna polnilnica" je dobrih 40 km stran pri tovarni Krka v NM. Imam večinoma mestne vožnje do 5 km skupaj, še bencinca uničuješ, smrdlivca pa sploh. In tukaj nastopi hybrid. In ravno temu je namenjen. Pa verjamem da se z takimi problemi recimo ne srečujem sam, ampak še najmanj kakšne pol miljona slovenčkov..
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Ko dela bencinc tudi po AC po ravnini s tempomatom pri 140 ne boš videl več kot 2.800 obratov, poraba bo pa 5,5 l/100 km. Pozabljate da to ni en navaden bencinc, ampak Atkinsonov bencinc, ki najboljšega TSI-ja preseže vsaj za 8% pri porabi na AC.
Ravnin je pri nas bolj malo. Na vsake klancu, tudi če ga je za vzorec, pa veselo tuli. Saj kriva je tudi slaba zvočna izolacija, pa pomanjkanje navora (ker je motor pač mlinček, namesto da bi noter porinili nekaj, kar ima nekaj navora), ampak vseeno, avto je preglasen. Je bil Andy zraven v Prius+, pa je poslušal, recimo ...
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ja to z polnjenjem e-vozil za nas blokovce se tudi sam sprašujem.
sprasujem se.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Ko dela bencinc tudi po AC po ravnini s tempomatom pri 140 ne boš videl več kot 2.800 obratov, poraba bo pa 5,5 l/100 km. Pozabljate da to ni en navaden bencinc, ampak Atkinsonov bencinc, ki najboljšega TSI-ja preseže vsaj za 8% pri porabi na AC.
Ravnin je pri nas bolj malo. Na vsake klancu, tudi če ga je za vzorec, pa veselo tuli. Saj kriva je tudi slaba zvočna izolacija, pa pomanjkanje navora (ker je motor pač mlinček, namesto da bi noter porinili nekaj, kar ima nekaj navora), ampak vseeno, avto je preglasen. Je bil Andy zraven v Prius+, pa je poslušal, recimo ...

Jp.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Ko se bo nabralo več lastnikov, se boste povezali in nato preko četrtne skupnosti (ali pa vsak blok zase) šli v postavitev kakšne polnilnice na parkirišču pred blokom.
Dvomim pa, da bo kakšno podjetje samo od sebe prišlo do stanovalcev z vprašanjem, če vam lahko postavijo polnilnico !
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Yagi pravi:
Dvomim pa, da bo kakšno podjetje samo od sebe prišlo do stanovalcev z vprašanjem, če vam lahko postavijo polnilnico !

Ni nujno. Recimo, mi imamo upravitelja SPL in so se nekaj naučili od mene in moje postavitve polnilnega mesta v naši garaži, tako da so začeli sami postavljati polnilne postaje v njihovih garažnih hišah:

http://www.elektro-crpalke.si/1/Polnilna-mesta/PregledCrpalke.aspx?ID=117
StreetView

Sicer se tukaj še ne vidi, ampak zraven napisa 'Parkirna hiša Komenskega' se zdaj nahaja zelena tabla, kjer piše, da je notri polnilna postaja za električna vozila.


Tole je pa še druga lokacija, kjer ima SPL polnilno postajo v garažni hiši:
http://www.elektro-crpalke.si/1/Polnilna-mesta/PregledCrpalke.aspx?ID=116


Poglej si na : http://www.elektro-crpalke.si/

še lokacije med rondojem Tomačevo in Dunajsko cesto. V blokih Dunajskih kristalov je konkretno število polnilnih mest. Tole je eno od njih:
http://www.elektro-crpalke.si/1/Polnilna-mesta/PregledCrpalke.aspx?ID=67
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.449
4.981
113
Citat:
Uporabnik Yagi pravi:Dvomim pa, da bo kakšno podjetje samo od sebe prišlo do stanovalcev z vprašanjem, če vam lahko postavijo polnilnico !
Bodo, ko bo obrat kapitala pri vložku v tako polnilnico podoben kot pri drugih poslih. Verjetno takrat polnjenje ne bo zastonj in tudi ne primerljivo strošku na domači vtičnici, mogoče pa bodo našli kak drug poslovni model.