Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

luka51

Guru
16. avg 2007
14.178
5.464
113
Za 2018 (prejšnji model?) imaš pod volanom oz. spodnjim robom armature (skrito) nekje tipko SET ki naredi isto stvar med uporabo, če pa senzorji niso zaznani (menjava platišč) pa ta ista tipka mislim da pod kontaktom 3x pritisneš in zazna drug set uparjenih senzorjev.
Ne tolko pod volanom ampak že kr nad pedalkami. Skrito u 3pm. Res nevem kaj jim ni blo jasno, da so tja dali. A na armaturki ziher 28 pokrovčkov, ker ni stikal not.
1723063723758.png
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
801
361
63
Ta gumb na očetovi Yariski vedno znova in znova iščem. Tudi nalepko z napisanim tlakom nisem nikoli mogel najti. Moram jutri pogledati v sovoznikov predal:aplauz:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.233
1.854
113
Jaz sem pri svojem za zimski komplet nabavil neoriginalne ventilcke a niso delovali zato sem vzel original, ki pa jih je bilo potrebno na servisu vnesti v sistem, da jih je avto prepoznal.
Drugace sem imel za ponastavitev senzorjev ob volanu gumb, kjer si nekaj drzal in pritiskal a ni delovalo..vsaj ne tako kot je pisalo v navodilih. Serviserji so imeli svoj sistem, ki tudi ni deloval in so mogli vsakic na novo prek racunalnika dopovedati, da sem menjal komplet, torej sem se vsakic oglasil na servisu. Naredili so brezplacno (ce odmislim moj cas in neuporabna navodila). Nato sem nasel na Youtube eno varianto, po kateri sem probaval, ki tudi ni delovala a ko sem enkrat iz obupa (in razpizdenosti) kar nekaj pritiskal pa mi je celo uspelo, a zal nisem vedel kako...to je bilo ravno zadnjo menjavo gum.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.860
1.774
113
Nekaj dni nazaj sem karjolo peljal prvič po regionalki malo daljšo realcijo. Mb na koroško in nazaj ob Dravi. 3.6 poraba wtf??? Saj do zdaj mi je že malo pila, samo to pa je absolutni rekord, nad vsemi pričakovanji.
Pa nisem vozil ev style za šleperjem. Lepo normalno kot vsi ostali
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.125
9.235
113
EU
Porabo moraš izračunati na podlagi tankanja polnega rezervoarja. Dvakrat. Proizvajalci imajo prikaz porabe "nastavljen" da je bolj "všečen" šoferju. Nekaj podobno kot dizelgate. Včasih sem ženino Hondo tankal v Avstriji, dokler je bencin tam bil cenejši.
Na poti domov je tistih dvajset kilometrov tudi kazala 3,6. Pa ni hibrid.
Ko sem bil na servisu Toyote, so nam sposodili Yarisko. Zapeljali po mestu in je res kazala v začetku.4,5. Malo smo jo preganjali po krožnem prometu in vrnili nazaj.
Trgovec je bil rahlo jezen, ker smo mu dvignili "všečno" povprečno porabo, katero kaže nam in strankam v salonu.
Postavil je avto pred salon, in pustil motor v prostem teku, da napolni baterijo. Resetiral je števec porabe in je tako pripravil avto za novo stranko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Slovenet

Guru
21. jul 2007
4.409
503
113
43
Še vedno Rdeči revirji
Nekaj dni nazaj sem karjolo peljal prvič po regionalki malo daljšo realcijo. Mb na koroško in nazaj ob Dravi. 3.6 poraba wtf??? Saj do zdaj mi je že malo pila, samo to pa je absolutni rekord, nad vsemi pričakovanji.
Pa nisem vozil ev style za šleperjem. Lepo normalno kot vsi ostali
Me ne preseneča. Če je relativno ravna regionalka brez strmejših vzponov, potem imajo Toyotini hibridi res nizko porabo. Strm klanec bo to takoj pokvaril. Pri AC hitrostih se to poslabša.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.880
1.265
113
Pri avtocesti če voziš nad 130kmh si bolj ali manj skos na bencinu :) Če ga goniš 150+ si na 8 litrov gladko z 2.0 corollo ts .