Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.944
663
113
EU
Evo dobil sedaj ponudbo za Allianz v višini 678,89 evrov, ki naj bi bila najnižja za moj avto, ampak ni teh delnih kaskov temveč odkup škode in pa ne vem kaj je mišljeno to s premijskim razredom 0, pri drugih piše 1 oz. ali višje, če si uveljavljal kakšno škodo ipd.

Allianz polica A.jpg
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.638
724
113
toti Maribor
Kaka možnost je to, da ti ponuja neoriginalne dele za x popust? Zaradi mene, imaš lahko xy popust na rabljene dele, mi je čisto vseeno. Jaz se teh njihovih igric ne grem, itak nas lupijo, da kar glava peče.

P.S. Kako, pa potem v teh primerih rešujejo jamstvo ali garancijo, ki je pogojeno z originalnimi deli? Ali to pač ni važno, samo da so popusteki.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.690
9.347
113
Še enkrat: če ti to ponuja brez, da te obvesti, te nateguje AGENT in ne ZAVAROVALNICA. Zavarovalnica ima oboje korektno v ponudbi in sam se odločiš, kaj boš vzel.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.139
460
83
Hvala :nazdravje:

Še vprašanje, če imaš ti morda pri tej zavarovalnici več produktov in je zato toliko več popusta, ali to ni igralo nobene vloge?
Ne rabiš več produktov, foter ima identične popuste, pa se je letos prestavil na Grawe iz Save (na Savi so mu naračunali 110€ več). Cena zavarovanja pa tudi podobna za popolnoma enako kritje, 811€ za 35.8k€ vrednega Tiguana (je pa 1 razred nižje kot Generik).
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.636
3.635
113
Ne vem zakaj se bojite, da vas bo Avstrijc nategnil, da vas bo Hrvat (Sava) ali pa Kumunist ( Triglav) pa ne???
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.944
663
113
EU
Drži, da se sam odločiš. Samo verjetno potem, ko imajo probleme jih kar nekaj pozabi, da se je tako odločila.
Edini scenarij, ki mi pade na pamet je, ko imaš res star avto in nima nobenega smisla vstavljati dragih rezervnih delov, če so generični dovolj dobri. Ker maš star avto, pač hočeš plačati tudi minimalno zavarovanje, ampak da nisi povsem brez kritja v primeru nujnih popravil (ko je prej totalka kot pa da ti vgradijo drage originalne rezervne dele).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Matey

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.944
663
113
EU
Jah ne vem, pri novem avtu ne. Pri 7 let starem pa že vprašanje.

Recimo danes sem dobil od zavarovalnice Generali uradno ponudbo za 1.135 evrov, lokalni zavarovalniški agent, ki ima več zavarovalnic čez, ponuja za isto zavarovalnico 1050 evrov. Isti avto, enaka ponudba zavarovanj, brez nekih pogajanj in takoj 85,- evrov razlike. Čemu?

Približno enako zavarovanje pri Triglavu, bi me prišlo cca. 870 evrov. To je že 265 evrov razlike.

Potem sem dobil sedaj to prek AMZS za Allianz in sicer ob malo drugačnem paketu 679 evrov. To je že 456 evrov razlike.

To so za mene kar konkretne razlike, ne pa ena večerja, razen seveda, če so tvoje večerje po 500,- evrov:zavijazocmi:

Kaj sploh pomeni premijski razred 0?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.636
3.635
113
Jah ne vem, pri novem avtu ne. Pri 7 let starem pa že vprašanje.

Recimo danes sem dobil od zavarovalnice Generali uradno ponudbo za 1.135 evrov, lokalni zavarovalniški agent, ki ima več zavarovalnic čez, ponuja za isto zavarovalnico 1050 evrov. Isti avto, enaka ponudba zavarovanj, brez nekih pogajanj in takoj 85,- evrov razlike. Čemu?

Približno enako zavarovanje pri Triglavu, bi me prišlo cca. 870 evrov. To je že 265 evrov razlike.

Potem sem dobil sedaj to prek AMZS za Allianz in sicer ob malo drugačnem paketu 679 evrov. To je že 456 evrov razlike.

To so za mene kar konkretne razlike, ne pa ena večerja, razen seveda, če so tvoje večerje po 500,- evrov:zavijazocmi:

Kaj sploh pomeni premijski razred 0?
Pri Grawe ga imaš to je - 65% na osnovno ceno.

Dolgo je veljalo da je max - 50 %.
Ampak gre tudi nižje.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.636
3.635
113
No pri Allianz pač moraš večino preko online obrazcev reševati, slike pa online prijava škode itd, ker cenilnih mest nimajo.

Ampak, če uporabljaš Alter ti to tak gre.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.638
724
113
toti Maribor