Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ali je kdo dokupil rezervno kolo? Zadnjič sem prebil gumo, medtem ko sem se umikal nasproti vozečemu vozilu in si s tistim polnilom nisem imel kaj pomagati. Celo še 25€ so mi dodatno zaračunali za njegovo čiščenje iz platišč. Sedaj razmišljam, da bi si kupil rezervno kolo, vendar ga na toyotini strani ne najdem v ponudbi. Kje pa lahko kupim novo polnilo?

Lp

Novo tubo lahko kupiš na Toyota servisu.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Ali je kdo dokupil rezervno kolo? Zadnjič sem prebil gumo, medtem ko sem se umikal nasproti vozečemu vozilu in si s tistim polnilom nisem imel kaj pomagati. Celo še 25€ so mi dodatno zaračunali za njegovo čiščenje iz platišč. Sedaj razmišljam, da bi si kupil rezervno kolo, vendar ga na toyotini strani ne najdem v ponudbi. Kje pa lahko kupim novo polnilo?

Lp
Imaš hatchbacka ali karavana? Pri karavanu nebi smelo biti težav, pri hatchbacku je pa mal jeba, ker ima varianta z rezervnim kolesom neke predelne elemente v prtljažniku in višje dno, tako da moraš dokupiti ful enih stvari...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
:)
Si ti že kdaj potežkal kakšno platišče z gumo?
Ali se voziš v kakšnem tovornjaku?

Bistvo je v tem, da je to večino časa brezvezna teža, ki jo voziš s sabo in redki so primeri, ko asistenca ne zadostuje. Ampak ta teža ni dovolj brezvezna, da tega ne bi opazili proizvajalci, jih pometali ven in se ob tem hvalilli kako so znižali težo z najnovejšim modelom.

Sicer pa 18" + 235/55/18 + dvigalka ni samo 5 kil. Ali 10.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Bistvo je v tem, da je to večino časa brezvezna teža, ki jo voziš s sabo in redki so primeri, ko asistenca ne zadostuje. Ampak ta teža ni dovolj brezvezna, da tega ne bi opazili proizvajalci, jih pometali ven in se ob tem hvalilli kako so znižali težo z najnovejšim modelom.

Sicer pa 18" + 235/55/18 + dvigalka ni samo 5 kil. Ali 10.

Govorim zelo na pamet, ampak mislim, da sem zasledil podatek, da je brez rezervne gume prišparanega goriva na 100 000 km menda v velikostnem razredu pod 10 litrov. (To je tako malo, da bi to celo lahko dali v okvir merske napake. :))

Nekaj teže rezerva zagotovo ima, kljub temu me pa zelo moti, da nimajo avti serijsko vsaj zasilne (ta bi tudi zasedla manj globine prtljažnika) pnevmatike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, NekdoK in Pepe

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Še bolje kot zasilna je pa 150g težak telefon.

Zadnjič baba v zvečer snegu zadela robnik in zrezala gumo, me kliče naj ji pridem gumo zamenjat (ima v avtu zasilno), sem jo napizdu naj pokliče asistenco, da ne bom jaz sred noči po snegu gume menjal. Je bil avto zrihtan preden bi se sploh pripeljal do tam.

Zdaj pa si še predstavljaj, da menjaš nekje ob avtocesti. Zares, minili so časi, ko se je gume menjalo.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Imaš hatchbacka ali karavana? Pri karavanu nebi smelo biti težav, pri hatchbacku je pa mal jeba, ker ima varianta z rezervnim kolesom neke predelne elemente v prtljažniku in višje dno, tako da moraš dokupiti ful enih stvari...
Imam karavana. Bom potem malo izmeril koliksna je visina. Dvomim pa da bi slo normalno kolo v prtljaznik.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Še bolje kot zasilna je pa 150g težak telefon.

Zadnjič baba v zvečer snegu zadela robnik in zrezala gumo, me kliče naj ji pridem gumo zamenjat (ima v avtu zasilno), sem jo napizdu naj pokliče asistenco, da ne bom jaz sred noči po snegu gume menjal. Je bil avto zrihtan preden bi se sploh pripeljal do tam.

Zdaj pa si še predstavljaj, da menjaš nekje ob avtocesti. Zares, minili so časi, ko se je gume menjalo.
Dej mi razloži, kako bo šlo potovanje naprej, ko recimo zvečer ob 20.00 uri prerežeš gumo? Vulkanizerji zaprti, asistenca pride, dobiš avto in kaj? Pelješ družino na Pag v apartma in greš potem drugi dan nazaj do Amzsja, kjer ti zamenjajo gumo (oz. obe po zlatarski ceni), vrneš avto in šibaš nazaj na Pag. Top, res.
Ali ima asistenca vedno s sabo točno prave dimenzije gumo, da ti jo kar tam zamenja. Jaz sem v 20ih minut naprej na poti, potem pa v miru na Pagu na wifiju najdem ugodno gumo (i) in si zrihtam menjavo, ko meni ustreza.
Je pa res jeba AC. Tam se pa ne spravim menjavat, razen če se privlečem vsaj do odstavne niše. Drugače pa asistenca do počivališča in tam menjava.

PS: pozabil, da imate tukaj gor vsi mrcine z 20kami. Drugič še malo doplačajte, da bo ultraleggera, potem ne bo take panike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Pri meni je tako, da sem na daljših poteh tako natovorjen, da je povsem zapolnjen tudi prostor za rezervno gumo; ampak ja, morda to res ni najbolj pametno in bilo boljše vzeti letno/zimsko poleg. Le da se ne spomnim, kdaj mi je nazadnje počila guma... katerakoli :p
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Dej mi razloži, kako bo šlo potovanje naprej, ko recimo zvečer ob 20.00 uri prerežeš gumo? Vulkanizerji zaprti, asistenca pride, dobiš avto in kaj?

Takole ti bom povedal. Glede na to kolikokrat se mi to zgodi (torej v lajfu nikoli), se ne bom pretirano obremenjeval, če se pa enkrat res kaj takega pripeti. Ko se je babi pripetila neprilika (to je bil edini slučaj kadarkoli) so avto tudi ponoči v snegu oskrbeli. Pa sem pri novem avtu doplačal za zasilno rezervo.

Sem pa že napisal, da ko grem daleč, daleč v tuje kraje pa za vsak slučaj tudi v svoj avto vtaknem feltno z gumo.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Če sem prav zaledil bo pri Suzukiju na voljo samo 1.8 hibrid, pri Ravu pa samo priključni hibrid.

Glede na to, da neke hude razlike v ceni ni, bi se definitivno raje odločil za Toyoto! :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Glede na to, da so to v bistvu compliance vozila, bo verjetno smiselno spremljati akcije, ker če bo Suzukiju tekla voda v grlo, znajo pasti lepi popusti, da zlifrajo hibride in tako znižajo co2. Toyota kolikor vem teh težav nima.
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Za lastnike iPhona in Corolle z nameščenim CarPlay-em - tole je danes prispelo na moj naslov:

Carlinkit 2.0

Namen škatlice je brezžični CarPlay. Namestitev je enostavna (priključiš na USB v avtu, povežeš telefon preko BT), prvi (krajši) poskus uspešen.

Toporisic
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Za lastnike iPhona in Corolle z nameščenim CarPlay-em - tole je danes prispelo na moj naslov:

Carlinkit 2.0

Namen škatlice je brezžični CarPlay. Namestitev je enostavna (priključiš na USB v avtu, povežeš telefon preko BT), prvi (krajši) poskus uspešen.

Toporisic
Prosim potestiraj in javi. Ker tole bi pa tudi meni zeloooo prav prislo. Javi prosim tudi koliko baterije žre ta zadeva.
Koliko časa si čakal? A si naročil iz Belgije? Iz kje je dejansko prispelo :)?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Zanimiva naprava, hvala za informacijo:) Čeprav meni opažam sedaj, kar prav pride, da se telefon še malo napolni med vožnjo prek kabla. Se pa včasih sicer redko zgodi (torej prek kabla), da se CarPlay ne vklopi in moram potem poskusiti ponovno.
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Prosim potestiraj in javi. Ker tole bi pa tudi meni zeloooo prav prislo. Javi prosim tudi koliko baterije žre ta zadeva.
Koliko časa si čakal? A si naročil iz Belgije? Iz kje je dejansko prispelo :)?

Naročil iz Belgije 9. 2., prispelo 22. 2.
V GLS sistem je bilo sprejeto 16. 2., od takrat je sledljivo iz Belgije (Puurs). Kje točno je bilo pred tem, pa ni razvidno - obstaja nekakšen "Cainao" tracking, kjer se vidijo tudi določeni skladiščni postopki (packing itd...), ne pa lokacija.

Kar mi za začetek ni prav všeč, je bela barva artikla, ki je edina dobavljiva iz Belgije in se blešči na črni armaturi :zavijazocmi:. Zato sem zdaj naročil še črni USB "L" adapter in ploščati "USB to USB-C" kabel, da bom poskusil zadevo dati v predal. Tale priloženi okrogli kabel je malo predebel. Zaenkrat tudi ne bi rad razdiral armature, da bi to stlačil kam noter.

L Adapter
Ploščati kabel

Toporisic
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in NekdoK

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kaj to samo preko BT dela? Potem bi pomoje znalo žret baterijo. VAG tovarniški brezžični CP moraš met vklpljeno BT in WIFI da deluje. Pomoje zvok šiba preko BT, vse te aplikacije, navigacije itd, kjer je prenos podatkov večji pa preko WIFI.

EDIT: Popravek vidim da ima ta dongel WIFI in BT.