Touran vs. Superb

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Recimo. Če te ni malo več čez ramena.
Za sm pa tja spat, tudi več dni priporočam karavana. Pa mislim da če dvignis zadnje žice je pri superbu raven poden
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sej vrjamm. Govorim predvsem iz svojih izkušnjah in širina je bil vedno najmanjši problem
 

Priponke

  • IMG_20210218_131259.jpg
    IMG_20210218_131259.jpg
    137,5 KB · Ogledi: 308
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Touran samo če so res potrebni trije sedeži. Ali pa če je želja/potreba po višjem sedenju. Spredaj se sicer v obeh sedi/pelje ok, zadaj pa ima Superb bistveno boljše sedeže.

Zgoraj je bilo vprašanje, zakaj Touran ni narejen na osnovi Passata. Zato, ker že obstaja Sharan, ki je natanko to. Škoda sicer, da ni (in kot zgleda ne bo) novega. Ne glede na manjšo rodnost ima vseeno veliko družin tri otroke in za te je izbire vedno manj. Scenic (ki ga kmalu tudi ne bo več), Espace, S-max/Galaxy in je to to. Ostanejo "gajbe" (Kangoo itd...) in SUV-i, ki sicer imajo dovolj prostora, a sta vseeno formirana po dva sedeža in se trije ne peljejo komot. Vem, ker sem kot novopečeni očka tretjega obnil praktično vse salone, z avtosedeži in vse. Želja je bila velika vsaj za Superbom, Kodiaqom ali recimo Kadjarjem, samo ne. Za tri Isofixe ne.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Touran samo če so res potrebni trije sedeži. Ali pa če je želja/potreba po višjem sedenju. Spredaj se sicer v obeh sedi/pelje ok, zadaj pa ima Superb bistveno boljše sedeže.

Zgoraj je bilo vprašanje, zakaj Touran ni narejen na osnovi Passata. Zato, ker že obstaja Sharan, ki je natanko to. Škoda sicer, da ni (in kot zgleda ne bo) novega. Ne glede na manjšo rodnost ima vseeno veliko družin tri otroke in za te je izbire vedno manj. Scenic (ki ga kmalu tudi ne bo več), Espace, S-max/Galaxy in je to to. Ostanejo "gajbe" (Kangoo itd...) in SUV-i, ki sicer imajo dovolj prostora, a sta vseeno formirana po dva sedeža in se trije ne peljejo komot. Vem, ker sem kot novopečeni očka tretjega obnil praktično vse salone, z avtosedeži in vse. Želja je bila velika vsaj za Superbom, Kodiaqom ali recimo Kadjarjem, samo ne. Za tri Isofixe ne.
kodiaq ma varjanto 7 zicov
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Res je. Samo še vedno niso zadaj posamični sedeži (v drugi vrsti). Lahko daš sicer enega otroka v tretjo vrsto, samo potem ne gre nič pametnega v prtljažnik. Sicer je pa Kodiaq v planu kot naslednji avto, samo da dobim najmlajšega sedež, kjer se pripne z pasom od avtomobila (to je pri ene 3-4ih letih).
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Touran samo če so res potrebni trije sedeži. Ali pa če je želja/potreba po višjem sedenju. Spredaj se sicer v obeh sedi/pelje ok, zadaj pa ima Superb bistveno boljše sedeže.

Zgoraj je bilo vprašanje, zakaj Touran ni narejen na osnovi Passata. Zato, ker že obstaja Sharan, ki je natanko to. Škoda sicer, da ni (in kot zgleda ne bo) novega. Ne glede na manjšo rodnost ima vseeno veliko družin tri otroke in za te je izbire vedno manj. Scenic (ki ga kmalu tudi ne bo več), Espace, S-max/Galaxy in je to to. Ostanejo "gajbe" (Kangoo itd...) in SUV-i, ki sicer imajo dovolj prostora, a sta vseeno formirana po dva sedeža in se trije ne peljejo komot. Vem, ker sem kot novopečeni očka tretjega obnil praktično vse salone, z avtosedeži in vse. Želja je bila velika vsaj za Superbom, Kodiaqom ali recimo Kadjarjem, samo ne. Za tri Isofixe ne.

V VB obstaja firma, ki prodaja homologirano klop, ki se pripne z varnostnimi pasovi zadnjih sedežev, vanjo pa nato z ISOfixom trije otr. sedeži. Nikakor ni poceni, gotovo pa bolje kot kupiti drug avto...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Touran samo če so res potrebni trije sedeži. Ali pa če je želja/potreba po višjem sedenju. Spredaj se sicer v obeh sedi/pelje ok, zadaj pa ima Superb bistveno boljše sedeže.

Zgoraj je bilo vprašanje, zakaj Touran ni narejen na osnovi Passata. Zato, ker že obstaja Sharan, ki je natanko to. Škoda sicer, da ni (in kot zgleda ne bo) novega. Ne glede na manjšo rodnost ima vseeno veliko družin tri otroke in za te je izbire vedno manj. Scenic (ki ga kmalu tudi ne bo več), Espace, S-max/Galaxy in je to to. Ostanejo "gajbe" (Kangoo itd...) in SUV-i, ki sicer imajo dovolj prostora, a sta vseeno formirana po dva sedeža in se trije ne peljejo komot. Vem, ker sem kot novopečeni očka tretjega obnil praktično vse salone, z avtosedeži in vse. Želja je bila velika vsaj za Superbom, Kodiaqom ali recimo Kadjarjem, samo ne. Za tri Isofixe ne.
Točno sharan... nikol pomislu, da je to "passat" :bonk:
Kodiak mi je trenutno se predrag. Zunaj mi niti ni lep, nov mi ze zgleda star. Sam ajd, ce bi bla cena, bi ga dal v ozji izbor.
Se pa strinjam ja, da so enoprostorci odsli... ta novi berlingo in njegove izvedenke so pa katastrofa. Ce bi ga pred 10 leti nardil bi se rekel wow, sedaj pa dacia nardi lepsi avto...

Aja, za zadnje sedeze mi je bolj pomembno, da se naredi ravno dno, kot kako se sedi ;)