Touran vs. Superb

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Argumenti zakaj enga in zakaj ne drugega?
Oba seveda z magičnimi "120k km", ista motorja, avtomatik, l.2016-2018...

Superb me privlači, ker se mi zdi, da za isti denar dobim bolje opremljen avto, morda celo kako leto mlajši...
Touran mi je pač velik avto, ravno dno s podrtimi sedeži, velika okna, lažje si naredim za prespat notri...

Od katerga letnika imajo superbi 7 stopenjske avtomatike?
 

Priponke

  • trunk.jpg
    trunk.jpg
    282,5 KB · Ogledi: 286

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
s tem da je srednji v touranu malo ozji.

mam tourana tsi 2017, placa kolker ces, vozi ga naceloma zena, ma noter ergoactive zice, so res fajni priporocam.
v touranu brez tezav na morje 3odrasli in 2 soloobvezna otroka.

drugace pa odvisno za kaj bos mel avto, kolk se vas bo vozlo, kak dalec se bote vozli....
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Dobro toliko hudo veliko prostora pa spet ni za prtljago, če pa govoriš na morje na kavo potem pa ok
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Dobro toliko hudo veliko prostora pa spet ni za prtljago, če pa govoriš na morje na kavo potem pa ok

Lahko potrdim. Imel prej Astro H karavan 2008 in imam sedaj Tourana II, pa sem na kampiranje v Astro spravil enako robe, kot sedaj v Tourana. No, zaradi oblike prtljažnika ter mreže, ki je pod kotom, imam sedaj večje probleme, kot pa pri astri. Izgleda pa precej večji, po litrih celo 300 litrov večji, ne vem pa, kje to skrivajo...

Aja, imam pa normalno rezervno gumo, tako da tam zgubim malenkost prostora.

Za avtorja: Tourana lahko priporočam, kolikor sem gledal je to en redkih enoprostorcev, kjer za volanom nimam občutka, da sem v ladji. Je praktično enako, kot da bi sedel v "golfu", samo malo bolj na komot.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Zakaj touran ni narejen na pasatovi osnovi mi nikol ne bo jasno. Zakaj niso "samo" naredili višjega pasata... tako ima pasat res globlji prtljažnik. in tudi mašine mislim, da so drugačne.

ni otrok, tako, da ni panike glede luksuza na zadnjih sedežih.

Torej ni neke full velike razlike med njima katera bi pretehtala v eno smer.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Za avtorja: Tourana lahko priporočam, kolikor sem gledal je to en redkih enoprostorcev, kjer za volanom nimam občutka, da sem v ladji. Je praktično enako, kot da bi sedel v "golfu", samo malo bolj na komot.

ravno to mi je tudi všeč pri njemu,. da je za volanom še vedno normalen vendar zelo prostoren in pregleden avto.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj obstajajo luftarji za okna ali pa komarniki in maš odprta vrata.
Meni je tole bolj kot ne fensi-šmensi efekt, ampak "vsak' tele 'ma svoj vesel'e".
Za tole kar je na fotki, je iMHO potreben vsaj kak Traffic/Vivaro ali Scudo/Expert/Jumpy.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Zakaj touran ni narejen na pasatovi osnovi mi nikol ne bo jasno. Zakaj niso "samo" naredili višjega pasata... tako ima pasat res globlji prtljažnik. in tudi mašine mislim, da so drugačne.

ni otrok, tako, da ni panike glede luksuza na zadnjih sedežih.

Torej ni neke full velike razlike med njima katera bi pretehtala v eno smer.
Sharan? :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Pa vi bi dejansko v tem spali poleti? Vroče ko svinja, lufta nobenega.
sam osebno bolj za kako noč čez vikend.
pa tudi kak teden bi šlo za aktivni dopust, kjer dobesedno samo prespiš notri, skozi cel dan pa te ni niti blizu:)
če greš na dopust v gorski svet, te zna ponoči še celo zebst, tudi avgusta:)
sigurno se da, samo odvisno od posameznika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe