Touran vs. Superb

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Točno sharan... nikol pomislu, da je to "passat" :bonk:

Kratki Multivan je isto dolg (popravljam 13cm daljši), kot Passat. Samo cenovni okvir je precej višji in vozne zmogljivosti slabše.

volkswagen-passat-variant-2019.jpg



volkswagen-sharan-2015.jpg



kratki:
volkswagen-t61-multivan-2020.jpg


dolgi:
volkswagen-t61-caravelle-lg-2020.jpg
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sicer je bolj fora v širini in sami zasnovi avta. Passat ima recimo na vrati debele obloge, blatniki pa posegajo v prostor kabine, tako da sta sedeža pomaknjena bolj noter. Touran in podobni pa imajo tanjša vrata in bolj ravno klop, tako da nekako gre za tri. Multivan seveda še bolj, samo je pa vozno itak kombi (se pelje sicer ok, samo to ni avto). Tanjša vrata seveda pomenijo, da nimaš kam nasloniti roke, izolacija hrupa pa je slabša.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ko smo že pri tem: zelo težko mi je to reči, a gajba od S-maxa se lepše pelje od Superba (tudi zadnjega modela). Avto je dosti bolj izoliran, lepše blaži grbine (ne "nabija") in lepše gre v ovinek (pri superbu zna zaplavati zadev). Lahko da je samo občutek in verjetno se da vseeno z Superbom hitreje skozi ovinek (fizika zaradi višine in teže s-maxa naredi svoje), a vseeno.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Sam isto kolebam med (avtomatik) S-max al pa Superb karavan pa sm nekak dost neodločen in nevem kerga. V plus S-maxu mi je kufr plac (ps in kampiranje) in mal višja pozicija sedenja, nism ga pa še meu priložnosti pelat. Superba sm pelu in mi je ql.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sem šel sprobat oba + še passata.
Touran bo!
Pri pasatu imam problem z nogami, ker je tist del okoli radia preveč na široko. Me moti, da se mi noga skos v neki zaletava/naslanja. Vzratno ogledalo je dokaj nizko.
Superb ima del okoli radia boljše rešeno, je pa vzratno ogledalo tako nizko (se mi zdi, da še nižje kot pri pasatu), da desni ovinek vozim naslepo. In me preveč "bode" v oči.
Problemi visokih ljudi...
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Sem šel sprobat oba + še passata.
Touran bo!
Pri pasatu imam problem z nogami, ker je tist del okoli radia preveč na široko. Me moti, da se mi noga skos v neki zaletava/naslanja. Vzratno ogledalo je dokaj nizko.
Superb ima del okoli radia boljše rešeno, je pa vzratno ogledalo tako nizko (se mi zdi, da še nižje kot pri pasatu), da desni ovinek vozim naslepo. In me preveč "bode" v oči.
Problemi visokih ljudi...
Problemi visokih ljudi... ni mi vecje neumnosti, kot strleci del armature v Touranu. Kako so mi kolena hvalezna, da ga ne vozim.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Ja, to je bilo do 2016, v bistvu do zadnje serije, vidim pa da se isce zadnja serija
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
mel tourana 2010 in zdej mam 2017 pa me res zanima kje so ti štrleči deli, ki ti ranijo kolena...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
aha, mogoče radio res mal gleda ven ampak... k sreči nisem tolk velik, da bi me motilo :D
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kakšen radio? Sredinska konzola je preširoka in je posledično prostor od kolen do pedal kot bi tlačil noge v školjko od sekreta.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
no ja. a nisem tolk velik (1,8), da bi me to motlo ampak to nikol ni bil problem. pa sem z njim naredu 190kkm.
problem sem mel recimo pri oplu insigniji prvi model, sem bil dosti bolj utesnjen kot v touranu.

mene so bolj zanimali tisti štrleči deli, katerih se res ne spomnem, da bi bili.