Topografske karte

Jure_v

Zelenc'
10. jun 2015
3
0
1
Pozdravljeni,

Po forumu sem iskal topografske karte in jih na žalost nisem našel.
Zanima me ali ima mogoče kdo topografske karte za Garmin naprave ( Imam Oregona ) za Dansko, Švedsko in Norveško ?
Za norveško sem našel na internetu, vendar je razdeljena na ogromno delov, ki so potem na Garminu samo zapisane s številkami in ne moreš vedet katero aktivirati , da ti prikazuje željen del države.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

OSM so tudi topografske, maš verzijo topo in "normal".

Drugače pa, ni da ni...

TOPO Danmark v3.0 PRO

TOPO Norway Experience 10 maps
TOPO Norway Premium
Garmin Norway Topo Pro & Topo adventure maps

TOPO Sweden v4 PRO
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Mogoče malo mimo, ali pa tudi ne:
Je možno te OSM TOPO karte uporabljati tudi s cestnimi navigacijami garmin?
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Hvala @Snecer!
Torej bo vidno v napravi, če skopiram na SD v mapo Garmin "slovenia-gmapsupp.img" ter odzipam v isto mapo "slovenia-garmin.zip"?
Želel bi pa v nuvi 2557, kot nekoč že v nižji seriji (1390 ali 1490) , videti obe karti vključno z ntu 2016.30 tudi omenjeno topo slo ...
Morda pa mešam jabolka in hruške, hm ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

OSM mape so še stari zapis, delajo na prav vseh garmin napravah.

Obe karti boš videl ja.

Čisto običajna karta je to.

Seveda pa ni pametno imeti vseh kart naenkrat odkljukanih, to so pa običajni napotki.
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
OSM mape so še stari zapis, delajo na prav vseh garmin napravah.

Obe karti boš videl ja.

Čisto običajna karta je to.

Seveda pa ni pametno imeti vseh kart naenkrat odkljukanih, to so pa običajni napotki.

write.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A ti je uspelo z OSM topo kartami?

Tudi sam ne morem brez topo kart.

Doslej sem vedno dajal na garmin odlično Adriatopo karto, vendar žal potem ne dela zvok pri vodenju(pri simulaciji pa zanimivo zvok dela).
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
A ti je uspelo z OSM topo kartami?

Tudi sam ne morem brez topo kart.

Doslej sem vedno dajal na garmin odlično Adriatopo karto, vendar žal potem ne dela zvok pri vodenju(pri simulaciji pa zanimivo zvok dela).

Naložil, pogledal ter odstranil. Ne prikazuje izohips, kartografija je pa borna, vsaj tista na zgoraj omenjenem linku za SLO.
Za moj nuvi očitno ni senčenih kart, ki bi prikazovale 3D teren. Bo treba poseč po višjem rangu tj 3xxx oz tisem, ki podpirajo topo na cestnem, če bi ga želeli imeti.
Imam tudi sam AdriaTopo vendar se mi je nekje v daljni preteklosti izgubilo geslo za odklep. Geslo, ki je poleg CD ni več uporabno oz mi napiše, da je že uporabljeno in naj S5 kontaktiram hrvate
rolleyes-1.gif
. Imaš kakšno idejo za odklep AT?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sam sem že pred leti preizkušal OSM karto in sem bil tudi sam precej razočaran, sem upal, da so jo do zdaj že kaj porihtali pa jo očitno niso.

Senčenje kart se vsaj meni zdi dokaj neuporabna zadeva, izohipse, tlorisi hiš, potoki, območja gozdov, travnikov ter ostali podatki iz TOPO karte so pa zakon.

Garmin z Adria topo karto je vsaj meni desetkrat bolj uporaben kot s samo cestno karto.

Do vključno modela 1xxx je fantastično delala kombinacija CNE+Adriatopo od modela 2xxx naprej pa ta kombinacija sicer dela vendar pri vodenju potem ni glasu(pri simulaciji pa zanimivo glas dela).

Daj malo poglej na pašnikih za odklep, če ne mi pa piši in ti pošljem ključ.
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Karta deluje, kot je že omenjeno zgoraj, v simulaciji, bom preveri še v realnosti. Ja v 1XXX je lepo delovalo, sedaj pa samo še skubijo, no ja saj jih tudi nadgrajujejo a bi morali pustiti nekatere funkcije Me pa malo moti, ker AdriaTopo "povozi" s svojim cestnim omrežjem, tako da Garmin ne omogoča zadnjih, posodobljenih kart od CNE. Seveda, ko delujeta skupaj. Kot rečeno AT 2.41 deluje, bi bilo pa lepo videti kako deluje z posodobljeno .db oz .img od CNE
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Adria Topo že dolgo ni več... prastar polizdelek

Predlani so naredili novo karto Adria Topo PRO, ki je tudi rutabilna. Žal je tudi polizdelek.

Kaj fali OSM mapi?
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Pri AT gre samo za izgled na zaslonu, ki malo popestri okolico kjer navigiraš, nič drugega.
Bom preizkusil tudi AT PRO.
Prenesel sem le OSM SLO, ki pa je bila osnovna karta (spodaj) in ni bilo videti ostalih cest:
http://data.osm-hr.org/garmin/
[ ] slovenia-garmin.zip 2016-03-18 02:15 43M
[ ] slovenia-gmapsupp.img 2016-03-18 02:15 53M

Zato pa deluje CNE kot se spodobi, le da vsi čakamo posodobitve ...